| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=6&t=35593 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Decerve [ Czw, 05.01.2012, 16:45 ] |
| Temat postu: | 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Renault zaprezentowało swój kompaktowy model po face liftingu, bądź jak marketingowcy by chcieli: "Collection 2012" Zmiany dotyczą wersji standardowej: inny przedni zderzak oraz wstawka ze światłami LED. Bez zmian nie obyła się wersja GT. Tutaj zmieniony został zderzak, który wzbogacił się o LED-Y. Wersja RS została nietknięta. Ważniejszymi innowacjami w nowej Megance są: silnik 1.2 TCE o mocy 115 koni, który ma zadowolić się średnio 5,3l/100km oraz dwie dieslowskie jednostki Energy: 110 i 130 koni. Pierwszy powinien spalać ok. 3,8l/200km i emitować przy tym 95g dwutlenku wegla na kilometr. Wartości dla mocniejszego Diesla wynoszą odpowiednio: 4,0l/100km i 103g/km CO2. Renia została wzbogacona o znany z Scenica 2012 system Visio, który rozpoznaje samochody nadjeżdżające z daleka i przełącza światła z długich na krótkie. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() IMO nie jest źle, szczególnie RS, GT i zwykłe wersje w ciemnych kolorach. (C) media.renault.com autoweek.nl |
|
| Autor: | cobra [ Czw, 05.01.2012, 17:01 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Kolejne Renault po Scenicu FL, w ktĂłrym diody dodano po najmniejszej linii oporu. ZresztÄ… nowa Meganka w ogĂłle mi siÄ™ nie podoba i ĹĽaden FL tego nie zmieni. |
|
| Autor: | Michae [ Czw, 05.01.2012, 17:22 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir |
|
| Autor: | gibki8 [ Czw, 05.01.2012, 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() turbo.fr Hacz i kombi w zwykłych odmianach wyglądają dobrze. 3d trochę za bardzo przekombinowane z przodu. Wcześniejsza facjatka tej odmiany bardziej mi się podobała. RS nadal genialny |
|
| Autor: | polac [ Czw, 05.01.2012, 19:16 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Odświeżyli go i równocześnie nie dali rady go oszpecić. Dalej jest fajny. |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Pią, 06.01.2012, 14:21 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Mnie siÄ™ podoba najbardziej czarny 3d RS |
|
| Autor: | bartez [ Pią, 06.01.2012, 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Szkoda, ĹĽe nie poprawili tylnych lamp, bo od poczÄ…tku niezbyt mi one pasuja. |
|
| Autor: | Iceman [ Pią, 06.01.2012, 15:41 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Lifting na siłę, nic konkretnie nie zmienili, a auto wygląda i tak gorzej |
|
| Autor: | karol383 [ Pią, 06.01.2012, 17:17 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Przed liftingiem auto wyglądało lepiej |
|
| Autor: | Davin [ Pią, 06.01.2012, 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Michae napisał(a): I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir liczysz na to ĹĽe model po liftingu bÄ™dzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio bÄ™dzie pierwszym modelem nowej linii wiÄ™c nie bÄ™dÄ… na siłę zmieniać tego co majÄ… bo po pierwsze bÄ™dzie to wyglÄ…dać ĹĽaĹ‚oĹ›nie a po drugie po prostu siÄ™ to by nie opĹ‚acaĹ‚o. Zmiana tak drobna ĹĽe trudno mĂłwić czy na gorsze czy lepsze, ot coĹ› tam zmienili |
|
| Autor: | Michae [ Pią, 06.01.2012, 22:22 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Davin napisał(a): Michae napisał(a): I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir liczysz na to ĹĽe model po liftingu bÄ™dzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio bÄ™dzie pierwszym modelem nowej linii wiÄ™c nie bÄ™dÄ… na siłę zmieniać tego co majÄ… bo po pierwsze bÄ™dzie to wyglÄ…dać ĹĽaĹ‚oĹ›nie a po drugie po prostu siÄ™ to by nie opĹ‚acaĹ‚o. A jakoĹ› w przypadku Twingo siÄ™ opĹ‚acaĹ‚o. Poza tym jakby chcieli, to daliby radÄ™ zaadaptować udanie ten styl w mordÄ™ Megana, na przykĹ‚adzie kilku wizji to byĹ‚o moĹĽliwe |
|
| Autor: | Davin [ Pią, 06.01.2012, 23:24 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Michae napisał(a): Davin napisał(a): Michae napisał(a): I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir liczysz na to ĹĽe model po liftingu bÄ™dzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio bÄ™dzie pierwszym modelem nowej linii wiÄ™c nie bÄ™dÄ… na siłę zmieniać tego co majÄ… bo po pierwsze bÄ™dzie to wyglÄ…dać ĹĽaĹ‚oĹ›nie a po drugie po prostu siÄ™ to by nie opĹ‚acaĹ‚o. A jakoĹ› w przypadku Twingo siÄ™ opĹ‚acaĹ‚o. Poza tym jakby chcieli, to daliby radÄ™ zaadaptować udanie ten styl w mordÄ™ Megana, na przykĹ‚adzie kilku wizji to byĹ‚o moĹĽliwe pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzÄ… zupeĹ‚nie nowy model? Koszty dla kosztĂłw? Ludzie i tak go kupiÄ… i tak |
|
| Autor: | karol383 [ Czw, 26.01.2012, 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
W Motorze napisali że Megane ma przejść lifting także w 2013 roku,poważniejszy |
|
| Autor: | Michae [ Czw, 26.01.2012, 16:51 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Davin napisał(a): pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzÄ… zupeĹ‚nie nowy model? Koszty dla kosztĂłw? Ludzie i tak go kupiÄ… i tak Nowe Twingo teĹĽ juĹĽ niebawem wychodzi, wiÄ™c dla mnie to klasyczny brak konsekwencji |
|
| Autor: | Davin [ Czw, 26.01.2012, 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Michae napisał(a): Davin napisał(a): pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzÄ… zupeĹ‚nie nowy model? Koszty dla kosztĂłw? Ludzie i tak go kupiÄ… i tak Nowe Twingo teĹĽ juĹĽ niebawem wychodzi, wiÄ™c dla mnie to klasyczny brak konsekwencji skÄ…d takie info? Twingo ma być zbudowane razem z Mercem (Smart), a alians podpisali chyba w tamtym roku wiÄ™c myĹ›lÄ™ ĹĽe Twingo jeszcze trochÄ™ zagoĹ›ci w salonach. Wydaje mi siÄ™ teĹĽ, ĹĽe Megane jest duĹĽo waĹĽniejszym modelem od Twingo, ale mogÄ™ siÄ™ mylić nie pracuje w reno |
|
| Autor: | Kruszon [ Sob, 28.01.2012, 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard) |
Troche odswiezyli Meganke. Na tych zdjeciach wyglada dobrze, fajnie wkomponowane swiatla do jazdy dziennej, ogolna opinie bedzie mozna dopiero wyrazic jak samochod zobaczy sie na ulicach czy salonie. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|