Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=6&t=35593
Strona 1 z 1

Autor:  Decerve [ Czw, 05.01.2012, 16:45 ]
Temat postu:  2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Renault zaprezentowało swój kompaktowy model po face liftingu, bądź jak marketingowcy by chcieli: "Collection 2012"
Zmiany dotyczą wersji standardowej: inny przedni zderzak oraz wstawka ze światłami LED. Bez zmian nie obyła się wersja GT. Tutaj zmieniony został zderzak, który wzbogacił się o LED-Y. Wersja RS została nietknięta. Ważniejszymi innowacjami w nowej Megance są: silnik 1.2 TCE o mocy 115 koni, który ma zadowolić się średnio 5,3l/100km oraz dwie dieslowskie jednostki Energy: 110 i 130 koni. Pierwszy powinien spalać ok. 3,8l/200km i emitować przy tym 95g dwutlenku wegla na kilometr. Wartości dla mocniejszego Diesla wynoszą odpowiednio: 4,0l/100km i 103g/km CO2. Renia została wzbogacona o znany z Scenica 2012 system Visio, który rozpoznaje samochody nadjeżdżające z daleka i przełącza światła z długich na krótkie.

Image
Image
Image
Image
Image

IMO nie jest źle, szczególnie RS, GT i zwykłe wersje w ciemnych kolorach.
(C) media.renault.com
autoweek.nl

Autor:  cobra [ Czw, 05.01.2012, 17:01 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Kolejne Renault po Scenicu FL, w ktĂłrym diody dodano po najmniejszej linii oporu. ZresztÄ… nowa Meganka w ogĂłle mi siÄ™ nie podoba i ĹĽaden FL tego nie zmieni. :)

Autor:  Michae [ Czw, 05.01.2012, 17:22 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir :roll:

Autor:  gibki8 [ Czw, 05.01.2012, 18:45 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Image
Image
Image
Image
Image
turbo.fr

Hacz i kombi w zwykłych odmianach wyglądają dobrze. 3d trochę za bardzo przekombinowane z przodu. Wcześniejsza facjatka tej odmiany bardziej mi się podobała. RS nadal genialny ;)

Autor:  polac [ Czw, 05.01.2012, 19:16 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Odświeżyli go i równocześnie nie dali rady go oszpecić. Dalej jest fajny.

Autor:  RR ltd Co. [ Pią, 06.01.2012, 14:21 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Mnie siÄ™ podoba najbardziej czarny 3d RS

Autor:  bartez [ Pią, 06.01.2012, 14:39 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Szkoda, ĹĽe nie poprawili tylnych lamp, bo od poczÄ…tku niezbyt mi one pasuja.

Autor:  Iceman [ Pią, 06.01.2012, 15:41 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Lifting na siłę, nic konkretnie nie zmienili, a auto wygląda i tak gorzej :lol:

Autor:  karol383 [ Pią, 06.01.2012, 17:17 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Przed liftingiem auto wyglądało lepiej

Autor:  Davin [ Pią, 06.01.2012, 21:42 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Michae napisał(a):
I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir :roll:

liczysz na to że model po liftingu będzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio będzie pierwszym modelem nowej linii więc nie będą na siłę zmieniać tego co mają bo po pierwsze będzie to wyglądać żałośnie a po drugie po prostu się to by nie opłacało.
Zmiana tak drobna że trudno mówić czy na gorsze czy lepsze, ot coś tam zmienili

Autor:  Michae [ Pią, 06.01.2012, 22:22 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Davin napisał(a):
Michae napisał(a):
I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir :roll:

liczysz na to że model po liftingu będzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio będzie pierwszym modelem nowej linii więc nie będą na siłę zmieniać tego co mają bo po pierwsze będzie to wyglądać żałośnie a po drugie po prostu się to by nie opłacało.

A jakoś w przypadku Twingo się opłacało. Poza tym jakby chcieli, to daliby radę zaadaptować udanie ten styl w mordę Megana, na przykładzie kilku wizji to było możliwe ;)

Autor:  Davin [ Pią, 06.01.2012, 23:24 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Michae napisał(a):
Davin napisał(a):
Michae napisał(a):
I kolejne auto ociekajÄ…ce nowym stylem a la DeZir :roll:

liczysz na to że model po liftingu będzie przypominać koncept lub czerpać z niego? Clio będzie pierwszym modelem nowej linii więc nie będą na siłę zmieniać tego co mają bo po pierwsze będzie to wyglądać żałośnie a po drugie po prostu się to by nie opłacało.

A jakoś w przypadku Twingo się opłacało. Poza tym jakby chcieli, to daliby radę zaadaptować udanie ten styl w mordę Megana, na przykładzie kilku wizji to było możliwe ;)

pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzą zupełnie nowy model? Koszty dla kosztów? Ludzie i tak go kupią i tak :wink:

Autor:  karol383 [ Czw, 26.01.2012, 14:54 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

W Motorze napisali że Megane ma przejść lifting także w 2013 roku,poważniejszy

Autor:  Michae [ Czw, 26.01.2012, 16:51 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Davin napisał(a):
pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzą zupełnie nowy model? Koszty dla kosztów? Ludzie i tak go kupią i tak :wink:

Nowe Twingo też już niebawem wychodzi, więc dla mnie to klasyczny brak konsekwencji :wink:

Autor:  Davin [ Czw, 26.01.2012, 18:45 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Michae napisał(a):
Davin napisał(a):
pytanie tylko po co skoro za 2lata wprowadzą zupełnie nowy model? Koszty dla kosztów? Ludzie i tak go kupią i tak :wink:

Nowe Twingo też już niebawem wychodzi, więc dla mnie to klasyczny brak konsekwencji :wink:

skąd takie info? Twingo ma być zbudowane razem z Mercem (Smart), a alians podpisali chyba w tamtym roku więc myślę że Twingo jeszcze trochę zagości w salonach. Wydaje mi się też, że Megane jest dużo ważniejszym modelem od Twingo, ale mogę się mylić nie pracuje w reno :wink:

Autor:  Kruszon [ Sob, 28.01.2012, 12:46 ]
Temat postu:  Re: 2012 Renault Megane FL (RS+GT+standard)

Troche odswiezyli Meganke. Na tych zdjeciach wyglada dobrze, fajnie wkomponowane swiatla do jazdy dziennej, ogolna opinie bedzie mozna dopiero wyrazic jak samochod zobaczy sie na ulicach czy salonie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/