Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

NIEWYPAŁY godne zainteresowania
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=6&t=24229
Strona 1 z 17

Autor:  Osiek [ Czw, 29.11.2007, 23:13 ]
Temat postu:  NIEWYPAŁY godne zainteresowania

Chciałbym poruszyć watek iście dyskusyjny i bądź cobądź, offtopowy.

Mianowicie naszło mnie na nostalgię.. Chciałbym, abyście podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat aut, które umarły śmiercią naturalną zaraz po porodzie. Czyli jak w temacie. Samochody, które okazały się niewypałami, ale warto o nich wspomnieć i o nich pamiętać, choćby dlatego, że narobiły w swoim czasie niezłego rabanu w świecie motoryzacji.


Na początek moje typy.

Renault Avantime
Image
Image
Image

oraz skuter BMW C1
Image
totalmotorcycle

Uzasadnienie jest wspĂłlne:
Zarówno Avantime jak i C1 pojawiły się tuż na początku XXI wieku, jako symbole nowej epoki. Epoki nowoczesności i "latających samochodów". Na przełomie stuleci ludzie wyobrażali sobie, że świat lada moment będzie wyglądał, jak w "Piątym elemencie", a Renault i BMW jako pierwsi wprowadzili nas w te nowe czasy. Jednak po krótkim czasie okazało się, że ludzkość jeszcze nie była gotowa na aż tak nowatorskie projekty, wolała je odłożyć na rok 2020 i zafascynować się nurtem Retro.
Moje typy szybko poszły w zapomnienie, lecz wg mnie zasługują one na minutę ciszy :mryellow:

Oczywiście moja lista jest dużo dłuższa, ale czekam na Wasze typy i refleksje :wink:

Autor:  mad4max [ Czw, 29.11.2007, 23:22 ]
Temat postu: 

Renault avantime! jedyne absolutnie piękne reno w historii chyba tej firmy
coś wspaniałego! Jedno sie buja po kraq takie granatowo srebrne no jak je widze to serce zaczyna mi bic szzybciej. dzieło sztuki!

Autor:  kulikowski [ Pią, 30.11.2007, 0:59 ]
Temat postu: 

Dwudrzwiowy van - projektant chyba był po narkotykach :evil:

Autor:  kenji [ Pią, 30.11.2007, 8:21 ]
Temat postu: 

Avantime jest imho cudowny!

Autor:  sl65amg [ Pią, 30.11.2007, 8:26 ]
Temat postu: 

w c1 niewypalem byla cena a nie sam skuter...

Autor:  Alfisti4ever [ Pią, 30.11.2007, 9:53 ]
Temat postu: 

Audi A2 :> Nowoczesnie, oszczednie ale za drogo, Audi A2 okazalo sie poprostu za drogie, co mimo wielu plusow nie przynioslo wilkiego powodzenia autku :wink:
Image

Chrysler Crossfire :? Wydaje mi sie ze to tez przypadek nie-wypalu motoryzacyjnego :wink:
Image

Autor:  Le Cobusier [ Pią, 30.11.2007, 11:19 ]
Temat postu: 

przy avantime wspomiał bym też o vel satis

Image

Image

...nie zapomniałem również o Fiacie Stilo

Image

Image

Autor:  Tapir [ Pią, 30.11.2007, 11:21 ]
Temat postu: 

Alfisti4ever napisał(a):
Chrysler Crossfire Wydaje mi sie ze to tez przypadek nie-wypalu motoryzacyjnego

polemizowałbym, trochę się tego sprzedało jednak

Autor:  Alfisti4ever [ Pią, 30.11.2007, 11:47 ]
Temat postu: 

Tapir napisał(a):
polemizowałbym, trochę się tego sprzedało jednak

Image
Troche tak, a troche nie bardzo :wink: Wycinek z wikipedii :wink:

No i jeszcze dodam VW Corrado :wink: Nie powtorzyl on sukcesu Scirocco a produkcja wyniosla niecale 100 tys wiec jak na VW bardzo malo :? :wink:
Image

Autor:  mad4max [ Pią, 30.11.2007, 11:48 ]
Temat postu: 

A nie wiem czy do tematu nie można dołączyć gwiazd merca czyli a-klasy, czy nawet c klasy sportcoupe bodajze, chociaz produkowane przez dłuższy czas to każdy to czuje ze jednak troche chyba na siłe

Autor:  Le Cobusier [ Pią, 30.11.2007, 13:20 ]
Temat postu: 

...oto następne niewypały...

smart forfour

Image

ford five hundert

Image

Image

Autor:  olgierd [ Pią, 30.11.2007, 13:38 ]
Temat postu: 

Avantime to najbrzydsze Renault jakie widziałem i słusznie szybko skończyła się jego produkcja. Co do Vel Satisa, to firma jest sama sobie winna. Gdy zaprojektowali Initiale wszyscy się nim zachwycali, ale w Vel Satisie zaszło zbyt wiele zmian, m. in. ta cholerna pionowa szyba z tyłu. Samochód starcił wiele na wyglądzie w porównaniu z konceptem. Dla porównania 2 fotki Initiale:

Image Image

foto: conceptcarz.com

Le Cobusier możesz coś więcej napisać o Fordzie?

Autor:  Le Cobusier [ Pią, 30.11.2007, 15:23 ]
Temat postu: 

five hunderd to amerykańska odmiana mondeo, produkowana w latach 2005-2007 z silnikami
3.0 V6 24v CVT
3.0 V6 24v CVT 4wd
3.0 V6 24v

Image

Autor:  Alfisti4ever [ Pią, 30.11.2007, 17:48 ]
Temat postu: 

Image
Scenic RX4 z tego co mi wiadomo tez hitem sprzedazy nie zostal :wink:

Autor:  marcello [ Pią, 30.11.2007, 17:58 ]
Temat postu: 

Le Cobusier napisał(a):
...nie zapomniałem również o Fiacie Stilo



Możesz jakoś rozwinać swoją mysl :evil: :?: Czemu uważasz Stilo za niewypal :?:

Le Cobusier napisał(a):
five hunderd to amerykańska odmiana mondeo,


No na pewno :roll:

Autor:  olgierd [ Pią, 30.11.2007, 18:04 ]
Temat postu: 

marcello napisał(a):
Możesz jakoś rozwinać swoją mysl Czemu uważasz Stilo za niewypal


W pewnym sensie to był niewypał. Auto choć było bardzo dobre i wygrywało wiele porównań, albo mieściło się w czołówce, to jednak słabo się sprzedawało. Spekulowano, że przyczynami może być niefiatowski design (cokolowiek to znaczy) lub wysoka cena (jeśli dobrze pamiętam to podstawowe wersje kosztowały ponad 60 k zł; inna sprawa, że były dobrze wyposażone). Ale tak jak napisałem; niewypał w pewnym sensie, bo samochód był naprawdę dorze zaprojektowany.

Autor:  Kobi [ Pią, 30.11.2007, 20:35 ]
Temat postu: 

Do tej listy dodał bym Volkwagena Phaetona, co by nie mówić auto nie odniosło sukcesu ze względu na swoją cene nieadekwatną do marki ;) Gdyby cena była niższa jestem pewien, że auto miało by większe powodzenie ;)

Autor:  mad4max [ Pią, 30.11.2007, 22:53 ]
Temat postu: 

phateon, no to moze i superb,
a co do corrado, byłoby chyba wszystko w porzadku gdyby nie pojawila sie calibra..
kolejny typ choc jeszcze nie do konca moze przesadzony- "piekne" doblo
corolla o ĹĽabim spojrzeniu co pociagnela chyba ze 2-3 lata
lupo...trzymane na sile jakby nie patrzec..
pug 607? króciutko był na topie...
ciekawe jak wygladaja wyniki sprzedazy saaba 9-5 w okularowym wydaniu? to auto to totalne nieporozumienie! trzeba z tydzien pic zeby taki przod narysowac!

Autor:  Joey [ Pią, 30.11.2007, 23:00 ]
Temat postu: 

Le Cobusier napisał(a):
smart forfour
Ja osobiście dużo takich widuję :wink:

Autor:  mad4max [ Pią, 30.11.2007, 23:02 ]
Temat postu: 

smarta bym tak od razu nie wciagał na liste bo to auto kultowe w europie, choc moze nie w naszej czesci

Strona 1 z 17 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/