 |
|
Obecny czas: Wto, 23.06.2026, 0:54
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
| Autor |
Wiadomość |
|
Ella
Postów: 278 Miejscowość: Warszawa
|
Viper napisał(a): Ella napisał(a): Co do jazdy "na obrotomierzu " zagadzam sie...moze to byc istotne , wszak sama tak jezdze ...zerkajac ! Lecz przyznajmy uczciwie , ze bieg zmienia sie raczej intuicyjnie , slyszac prace silnika  ... No i ...ten obrotomierz widac do licha ! Choc moze go zaslaniac nieco kierownica , ale wtedy wystarczy te kierownice ustawic w innym polozeniu ( obnizyc ) Dwie sprawy, owszem biegi zmienia siÄ™ teĹĽ na sĹ‚uch (szczegoĹ‚nie gdy nie ma obrotomierza  ), ale jeĹ›li mam obrotomierz, to raczej z niego korzystam niĹĽ z uszu, ktĂłre wykorzystujÄ™ wtedy do sĹ‚uchania limpbizkit :twsited:  . Po drugie, to dziwny sposĂłb patrzenia na bezpieczeĹ„stwo i wygodÄ™ prowadzenia auta, bo skor muszÄ™ obnizyć kierÄ™, ĹĽeby zobaczyć wskaĹşniki to do kitu z takim rozwiÄ…zaniem i zegarami na Ĺ›rodku  .
No zaraz , sorry...ja mam 169 cm wzrostu i akurat ja moge miec problemy z tym obrotomierzem...ale na pewno nie Wy Panowie  ..zapewne duzo wieksi ode mnie
|
| Pią, 27.08.2004, 18:31 |
|
 |
|
K0RN
Postów: 2421 Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
|
hehe.....to nie zalezy od wzrostu 
_________________ || http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."
|
| Pią, 27.08.2004, 18:44 |
|
 |
|
Ella
Postów: 278 Miejscowość: Warszawa
|
K0RN napisał(a): hehe.....to nie zalezy od wzrostu 
Jak to  ...
Przy moim wzroscie krawedz kierownicy zaslaniala mi obrotomierz  , zas gdy "wyciagnelam" szyje ...tzn wyprostowalam sie ... obrotomierz ukazal sie w calej okazalosci  ...czyli zaleznosc od wzrostu oczywista jest

|
| Pią, 27.08.2004, 18:51 |
|
 |
|
K0RN
Postów: 2421 Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
|
a od czego jest regulacja wysokosci fotela... ???? 
_________________ || http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."
|
| Pią, 27.08.2004, 18:54 |
|
 |
|
Ella
Postów: 278 Miejscowość: Warszawa
|
K0RN napisał(a): a od czego jest regulacja wysokosci fotela... ???? 
WLASNIE  ,
dlatego mowie : zawsze mozna tak wszystko wyregulowac , ze obrotomierz na pewno bedzie widoczny...
|
| Pią, 27.08.2004, 18:59 |
|
 |
|
K0RN
Postów: 2421 Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
|
wiec po co ten trik ze wzrostem 
_________________ || http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."
|
| Pią, 27.08.2004, 19:00 |
|
 |
|
Ella
Postów: 278 Miejscowość: Warszawa
|
K0RN napisał(a): wiec po co ten trik ze wzrostem 
 Zaden trik ..raczej szczera prawda , ze czasami reczywiscie kierownica moze zaslaniac zegary ...  ( tzn obrotomierz )..
|
| Pią, 27.08.2004, 19:15 |
|
 |
|
K0RN
Postów: 2421 Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
|
hehe... czasmi, i dlatego wlasniw wole zagary przed kierownica.... chocia maja wady, maja wiecej zalet 
_________________ || http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."
|
| Pią, 27.08.2004, 19:27 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
I wszyskto w temacie
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Pią, 27.08.2004, 22:21 |
|
 |
|
Dee
Postów: 1666 Miejscowość: Zamość
|
Ella napisał(a): Tyle tylko , ze czytanie na ekranie to sedno pracy przy komputerze ...zas w przypadku jazdy samochodem obrotomierz nie jest nawet niezbedny A poza tym widac go , naprawde A dlaczego producent umiescil zegary na srodku /  /NIE WIEM  ...ale wiem , ze przeszkadza to tylko na poczatku  ! A kto rozsadny przejmowalby sie zegarami ...wiedzac , ze auto ma inne , niezaprzeczalne zalety ...  ....
Jest w tym, co piszesz, racja  Muszę przyznać bez bicia, że X-traila od środka jeszcze nie oglądałem (ale inne "centrozegarowce" owszem) i skoro mówisz, że takie położenie zegarów w tym autku nie przeszkadza, pewnie masz rację  Poza tym, ja tez, gdybym np chciał kupic mikrovana, nie przejmowałbym się tak tym, że Modus ma centralnie położone zegary, skoro ma wiele zalet, sprawiających ten drobiazg nieistotnym. Co do monitora, to był pierwszy z brzegu pomysł, a chodziło mi o samo wrażenie, nie o funkcję  . Dalej jednak uważam, że to, co jest na wprost naszych oczu, jest najlepiej widoczne. To centrowanie zegarów wzięło się chyba z zafascynowania przyszłością, jakie miało miejsce w latach 80-tych i na początku 90-tych i z niewiadomych przyczyn nie zniknęło z samochodów, a wręcz coraz bardziej się rozwija, mimo, że jest ganione przez dziennikarzy, jak i użytkowników aut. Myślę, że projektanci, chcąc uciec przed "stagnacją" we wnętrzu, zamiast wymyślać lepsze rozwiązania, proponują coś co jest na pewno inne, ale lepsze już niekoniecznie...
|
| Pią, 27.08.2004, 22:47 |
|
 |
|
Ella
Postów: 278 Miejscowość: Warszawa
|
Dee napisał(a): ... Co do monitora, to byĹ‚ pierwszy z brzegu pomysĹ‚, a chodziĹ‚o mi o samo wraĹĽenie, nie o funkcjÄ™  . Dalej jednak uwaĹĽam, ĹĽe to, co jest na wprost naszych oczu, jest najlepiej widoczne. ..
Ale mala uwagi ( juz chyba o tym pisalam  )...otoz zegary nie znajduja sie w kokpicie w plaszczyznie rownoleglej do niego , tylko pod katem...i to w taki sposob aby "linia wzroku " kierowcy byla do nich prostopadla
I naprawde takie polozenie przeszkadza tylko w pierwszym momencie 
|
| Sob, 28.08.2004, 9:25 |
|
 |
|
ToHrn
Postów: 1032 Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
|
Ja jednak osobiście mam nadzieję, że ta fascynacja producentów centralnie połozonymi zegarami minie równie szybko co w latach '80 i na początku '90, moda na cyfrowe wskaźniki  (tutaj "rządził" chyba nie zaprzeczalnie FIAT i jego Tipo/Tempra DGT...to był istny kosmos  , te wszystkie wskazniki diodowe, cyfrowe wyświetlacze...dla mnie istna porażka  ...).
_________________ -- Pozdrawiam, Tomek "ToHrn" EgoCar.pl
|
| Sob, 28.08.2004, 16:10 |
|
 |
|
K0RN
Postów: 2421 Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
|
i jeszce sie to psulo nie wyobrazalnie.... chociaz z tego co wiem tempra miala japonskie wskazniki sie wlasnie nie psulo 
_________________ || http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."
|
| Sob, 28.08.2004, 19:38 |
|
 |
|
scorp2
Postów: 199 Miejscowość: Lublin
|
Tez nie lubie zegarów na środku, ale samochód ogólnie fajny.
_________________ Lublin
|
| Sob, 28.08.2004, 19:46 |
|
 |
|
Kobi
Moderator
Postów: 23638 Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
|
Mam nadzieje, ĹĽe kiedyĹ› nauczysz siÄ™ zasad panujÄ…cych na tym forum ... mam nadzieje, ĹĽe jak najszybciej
Cytuj: mariusz25 napisał(a): JuĹĽ pierwsze recenzje jakie x-trail zebraĹ‚ po prezentacji w 2001r., Ĺ›widczyĹ‚y o tym ĹĽe mamy do czynienia z autem dopracowanym. PodkreĹ›lono atrakcyjnÄ… stylistykÄ™, przestronne wnÄ™trze, bogate wyposarzenie i (co najwaĹĽniejsze) efektywny napÄ™d 4x4. Niestety, wysoka cena skutecznie odstraszaĹ‚a potencjalnych nabywcĂłw. DziĹ› za egzemplarz z poczÄ…tku produkcji trzeba zapĹ‚acić niecaĹ‚e 40 tyĹ›. zĹ‚. Daje to szansÄ™ sporej grupie osĂłb zainteresowanych suv-em Nissana. Z opini mechanikĂłw wynika ĹĽe auto teĹĽ ma wady. Czasami z klamek schodzi chrom. BagaĹĽnik prezentuje siÄ™ tylko przecientnie-410. MoĹĽe wsrosnąć jeĹ›li siÄ™ zamknie siedzenia do 1841 l caĹ‚kiem niezĹ‚y wynik. 2 airbagi, abs, wspomaganie ukĹ‚adu kierowniczego, elektrykÄ™ szyb i lusterek oraz centralny zamek. W sportowej wersji dodatki klimatyzacja, boczne airbagi i radio. Podstawowy silnik 2.0/140km jak i ukĹ‚ad 4x4. trzy tryby do wybrania 2wd (napend przedniej osi), auto (automatycznie doĹ‚anczana tylnia oĹ›) i lock (staĹ‚y 4x4 w stosunku przĂłd/tyĹ‚-57/43%). Ĺšrednie spalanie ok. 10l/100km nie naleĹĽy do najniĹĽszych. to jest z gazety auto Ĺ›wiat nr.50 te zdjÄ™cia sÄ… z autoweek:     
_________________ Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.
|
| Śro, 12.12.2007, 20:26 |
|
 |
|
MaddDogg
Postów: 4102 Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
|
Ten X-Trail bardzo mi się podoba. Mój kolega jeździ takim i jest z niego bardzo zadowolony... Ale nowszy [z lampami przednimi innego kształtu] nie jest już taki fajny 
_________________ S T A N C E | W O R K S
|
| Pon, 24.12.2007, 12:35 |
|
 |
|
najt96
Postów: 1
|
 Re: Nissan X-Trail
Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ????
|
| Śro, 02.01.2008, 18:50 |
|
 |
|
dobrze
Postów: 250
|
 Re: Nissan X-Trail
najt96 napisał(a): Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ???? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Ale wjeĹĽdĹĽajÄ…c w konkretny teren wedĹ‚ug mnie trzeba być nawiedzonym, bo generalnie nie do tego byĹ‚ ten model stworzony. pzdr
_________________ tralalala
|
| Śro, 02.01.2008, 23:53 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
 Re: Nissan X-Trail
najt96 napisał(a): Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ???? TerenĂłwkÄ… to on nie jest, ale jest udanym autem, ktĂłre zajedzie nieco dalej niĹĽ zwykĹ‚e rodzinne kombi.
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Czw, 03.01.2008, 16:23 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |