Obecny czas: Wto, 23.06.2026, 0:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Nissan X-Trail 
Autor Wiadomość

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Viper napisał(a):
Ella napisał(a):
Co do jazdy "na obrotomierzu " zagadzam sie...moze to byc istotne , wszak sama tak jezdze ...zerkajac ! Lecz przyznajmy uczciwie , ze bieg zmienia sie raczej intuicyjnie , slyszac prace silnika :twisted: ...
No i ...ten obrotomierz widac do licha ! Choc moze go zaslaniac nieco kierownica , ale wtedy wystarczy te kierownice ustawic w innym polozeniu ( obnizyc ) 8)

Dwie sprawy, owszem biegi zmienia się też na słuch (szczegołnie gdy nie ma obrotomierza :lol:), ale jeśli mam obrotomierz, to raczej z niego korzystam niż z uszu, które wykorzystuję wtedy do słuchania limpbizkit :twsited: ;). Po drugie, to dziwny sposób patrzenia na bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia auta, bo skor muszę obnizyć kierę, żeby zobaczyć wskaźniki to do kitu z takim rozwiązaniem i zegarami na środku :evil:.

No zaraz , sorry...ja mam 169 cm wzrostu i akurat ja moge miec problemy z tym obrotomierzem...ale na pewno nie Wy Panowie :twisted: ..zapewne duzo wieksi ode mnie


Pią, 27.08.2004, 18:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
hehe.....to nie zalezy od wzrostu :P

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Pią, 27.08.2004, 18:44
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
K0RN napisał(a):
hehe.....to nie zalezy od wzrostu :P

Jak to :twisted: ...
Przy moim wzroscie krawedz kierownicy zaslaniala mi obrotomierz :wink: , zas gdy "wyciagnelam" szyje ...tzn wyprostowalam sie ... obrotomierz ukazal sie w calej okazalosci :lol: ...czyli zaleznosc od wzrostu oczywista jest :twisted: :!:
:lol:


Pią, 27.08.2004, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
a od czego jest regulacja wysokosci fotela... ???? :twisted:

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Pią, 27.08.2004, 18:54
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
K0RN napisał(a):
a od czego jest regulacja wysokosci fotela... ???? :twisted:

WLASNIE :wink: ,
dlatego mowie : zawsze mozna tak wszystko wyregulowac , ze obrotomierz na pewno bedzie widoczny...


Pią, 27.08.2004, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
wiec po co ten trik ze wzrostem :?: :twisted:

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Pią, 27.08.2004, 19:00
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
K0RN napisał(a):
wiec po co ten trik ze wzrostem :?: :twisted:


:lol: Zaden trik ..raczej szczera prawda , ze czasami reczywiscie kierownica moze zaslaniac zegary ... :wink: ( tzn obrotomierz )..


Pią, 27.08.2004, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
hehe... czasmi, i dlatego wlasniw wole zagary przed kierownica.... chocia maja wady, maja wiecej zalet :D

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Pią, 27.08.2004, 19:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
I wszyskto w temacie

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pią, 27.08.2004, 22:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1666
Miejscowość: Zamość
Post 
Ella napisał(a):
Tyle tylko , ze czytanie na ekranie to sedno pracy przy komputerze ...zas w przypadku jazdy samochodem obrotomierz nie jest nawet niezbedny :wink:
A poza tym widac go , naprawde :twisted:
A dlaczego producent umiescil zegary na srodku / :? /NIE WIEM :( ...ale wiem , ze przeszkadza to tylko na poczatku :wink: !
A kto rozsadny przejmowalby sie zegarami ...wiedzac , ze auto ma inne , niezaprzeczalne zalety ... :wink: ....


Jest w tym, co piszesz, racja :) Muszę przyznać bez bicia, że X-traila od środka jeszcze nie oglądałem (ale inne "centrozegarowce" owszem) i skoro mówisz, że takie położenie zegarów w tym autku nie przeszkadza, pewnie masz rację :) Poza tym, ja tez, gdybym np chciał kupic mikrovana, nie przejmowałbym się tak tym, że Modus ma centralnie położone zegary, skoro ma wiele zalet, sprawiających ten drobiazg nieistotnym. Co do monitora, to był pierwszy z brzegu pomysł, a chodziło mi o samo wrażenie, nie o funkcję :) . Dalej jednak uważam, że to, co jest na wprost naszych oczu, jest najlepiej widoczne. To centrowanie zegarów wzięło się chyba z zafascynowania przyszłością, jakie miało miejsce w latach 80-tych i na początku 90-tych i z niewiadomych przyczyn nie zniknęło z samochodów, a wręcz coraz bardziej się rozwija, mimo, że jest ganione przez dziennikarzy, jak i użytkowników aut. Myślę, że projektanci, chcąc uciec przed "stagnacją" we wnętrzu, zamiast wymyślać lepsze rozwiązania, proponują coś co jest na pewno inne, ale lepsze już niekoniecznie...


Pią, 27.08.2004, 22:47
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Dee napisał(a):
... Co do monitora, to był pierwszy z brzegu pomysł, a chodziło mi o samo wrażenie, nie o funkcję :) . Dalej jednak uważam, że to, co jest na wprost naszych oczu, jest najlepiej widoczne. ..


Ale mala uwagi ( juz chyba o tym pisalam :wink: )...otoz zegary nie znajduja sie w kokpicie w plaszczyznie rownoleglej do niego , tylko pod katem...i to w taki sposob aby "linia wzroku " kierowcy byla do nich prostopadla :wink:

I naprawde takie polozenie przeszkadza tylko w pierwszym momencie :)


Sob, 28.08.2004, 9:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Ja jednak osobiście mam nadzieję, że ta fascynacja producentów centralnie połozonymi zegarami minie równie szybko co w latach '80 i na początku '90, moda na cyfrowe wskaźniki :) (tutaj "rządził" chyba nie zaprzeczalnie FIAT i jego Tipo/Tempra DGT...to był istny kosmos :roll:, te wszystkie wskazniki diodowe, cyfrowe wyświetlacze...dla mnie istna porażka :(...).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Sob, 28.08.2004, 16:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
i jeszce sie to psulo nie wyobrazalnie.... chociaz z tego co wiem tempra miala japonskie wskazniki sie wlasnie nie psulo :P

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Sob, 28.08.2004, 19:38
Profil

Postów: 199
Miejscowość: Lublin
Post 
Tez nie lubie zegarów na środku, ale samochód ogólnie fajny.

_________________
Lublin


Sob, 28.08.2004, 19:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Mam nadzieje, ĹĽe kiedyĹ› nauczysz siÄ™ zasad panujÄ…cych na tym forum ... mam nadzieje, ĹĽe jak najszybciej :?

Cytuj:
mariusz25 napisał(a):
Już pierwsze recenzje jakie x-trail zebrał po prezentacji w 2001r., świdczyły o tym że mamy do czynienia z autem dopracowanym. Podkreślono atrakcyjną stylistykę, przestronne wnętrze, bogate wyposarzenie i (co najważniejsze) efektywny napęd 4x4. Niestety, wysoka cena skutecznie odstraszała potencjalnych nabywców. Dziś za egzemplarz z początku produkcji trzeba zapłacić niecałe 40 tyś. zł. Daje to szansę sporej grupie osób zainteresowanych suv-em Nissana. Z opini mechaników wynika że auto też ma wady. Czasami z klamek schodzi chrom. Bagażnik prezentuje się tylko przecientnie-410. Może wsrosnąć jeśli się zamknie siedzenia do 1841 l całkiem niezły wynik. 2 airbagi, abs, wspomaganie układu kierowniczego, elektrykę szyb i lusterek oraz centralny zamek. W sportowej wersji dodatki klimatyzacja, boczne airbagi i radio. Podstawowy silnik 2.0/140km jak i układ 4x4. trzy tryby do wybrania 2wd (napend przedniej osi), auto (automatycznie
dołanczana tylnia oś) i lock (stały 4x4 w stosunku przód/tył-57/43%). Średnie spalanie ok. 10l/100km nie należy do najniższych.

to jest z gazety auto świat nr.50

te zdjęcia są z autoweek:
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 12.12.2007, 20:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Ten X-Trail bardzo mi się podoba. Mój kolega jeździ takim i jest z niego bardzo zadowolony... Ale nowszy [z lampami przednimi innego kształtu] nie jest już taki fajny :P

_________________
S T A N C E | W O R K S


Pon, 24.12.2007, 12:35
Profil

Postów: 1
Post Re: Nissan X-Trail
Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ????


Śro, 02.01.2008, 18:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 250
Post Re: Nissan X-Trail
najt96 napisał(a):
Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ????


Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Ale wjeżdżając w konkretny teren według mnie trzeba być nawiedzonym, bo generalnie nie do tego był ten model stworzony.

pzdr

_________________
tralalala


Śro, 02.01.2008, 23:53
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post Re: Nissan X-Trail
najt96 napisał(a):
Czy Nissan X-trail najfajniejszÄ… terenĂłwkÄ… ????

Terenówką to on nie jest, ale jest udanym autem, które zajedzie nieco dalej niż zwykłe rodzinne kombi.

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Czw, 03.01.2008, 16:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018