Switch to full style
Wszelkie samochody, których produkcja już się zakończyła, a swoją popularnością bądź wiekiem, nie podchodzą pod Young & Oldtimery
Wyślij odpowiedź

Honda Accord (1994-1998)

Nie, 06.05.2007, 10:42

Image
Image
Image
Image
Image

Piąte pokolenie accorda i pierwsze dzieło Hondy w Swindon (Anglia) jakie producent wypuscil to model znacznie różniący się od poprzednika.
Wszystkie ostre linie zostały zaokrąglone, przednie i tylne słupki dachowe zostały znacznie pochylone. Pas przedni przypomina nieco prelude.
Samochód zyskał bardziej dynamiczny sportowy wygląd.
Wnętrze w porównaniu do poprzednika zyskało nową stylistykę, bardziej Europejską.

V generacja accorda była oficjalnie produkowana w latach 1994-1998, jednak prekursor V generacji , zwany jako Ascot Innowacyjny
(Ascot Innova) pojawił się w marcu 1992 roku w Japonii.
Montaż odbywał się w fabryce w Japonii (Ascot Innova JHM), w USA (Accord USDM), oraz w Europie-Anglii w Swindon (Accord EDM)
W fabryce Amerykańskiej produkowano tylko Hondy na USA, Kanadę (czyli specyfikacja USDM) i niektóre kraje Europy (sedan, aerodeck, coupe-w specyfikacji USDM).
W fabrykach Japońskich produkowano samochody tylko na rynek Japoński (Ascot Innova specyfikacja JDM)
Tak wyglÄ…da accord w wersji Ascot Innova (JDM):
Przod się różni przednimi lampami.
Image
Bok accorda JDM jest praktycznie taki sam.
Image
A tył to całkiem inna klapa bagażnika i trochę inne lampy tylne.
Image
Ale jest jedna świetna cecha w accordach JDM są lepsze silniki niż w wersjach europejskich. I JDM są tylko na rynku Japońskim.

Samochody trafiały na 3 różne rynki o różnej specyfice to i ich wyposażenie było odmienne. Dopasowane do przepisów danego rynku lub też przyzwyczajeń obywateli. Elementy z rynku JDM były niedostępne zarówno w Europie jak i USA, część elementów montowana w USA nie trafiała na rynek europejski i japoński.

Accord w lutym 1996roku. Przeszedł face lifting , poprzez zmianę przedniej części samochodu (maska, reflektory, kierunkowskazy, zderzak) oraz delikatną kosmetykę tylnich lamp (zamiast pomarańczowych migaczy w tylnich lampach są białe).
Werja po liftingu:
Image


A tutaj jak można ładnie przerobić accorda:
Image
Image
Image

Nie, 06.05.2007, 11:32

Jeden z japonskich samochodow ktore moglbym miec w garazu. Co tu duzo mowic - naprawde sympatyczna Honda

Nie, 06.05.2007, 12:38

Od zawsze podobała mi się ta generacja Accorda. Naprawdę ładny i cholernie dobry wóz.

Nie, 06.05.2007, 13:14

Niegdyś ten samochód nie robił na mnie kompletnie żadnego wrażenia.
Jakiś czas temu uległo to jednak zmianie i wydaje mi się, że to jedna z ładniejszych Hond :wink: tamtego okresu.

Nie, 06.05.2007, 16:28

MaddDogg napisał(a):NiegdyĹ› ten samochĂłd nie robiĹ‚ na mnie kompletnie ĹĽadnego wraĹĽenia.
Jakiś czas temu uległo to jednak zmianie i wydaje mi się, że to jedna z ładniejszych Hond Wink tamtego okresu.

No mam to samo :wink: Jakos nigdy nie zwracalem uwagi na japonskie auta ale taki Accord ma cos pozytywnego ze zupelnie nie patrze na niego jak na japonca. Moze to dlatego ze to
Tuner napisał(a):pierwsze dzieĹ‚o Hondy w Swindon (Anglia)

Nie, 06.05.2007, 16:48

TeĹĽ uwazam ze ta generacja Accorda byla jedna z najbardziej udanych :)

Pon, 07.05.2007, 17:28

Kiedyś użytkowałem takiego Accorda i co mogę powiedzieć- to był najlepszy samochód jaki miałem mój późniejszy Civic nie mógł równać się z Accordem pod wieloma względami. Szkoda, że już nie jest [produkowana ta generacja] poza tym ten Accord jest o wiele wygodniejszy i bardziej komfortowy niż następca

Pon, 07.05.2007, 18:24

W latach 90-tych Japończycy chyba nieco zatracili charakter marki Honda. Bo prezentowana powyżej generacja Accorda to duże, obłe auto pozbawione typowej hondowskiej zadziorności i sportowego stylu. Nie kwestionuję jej użyteczności czy bezawaryjności, które stoją na wysokim poziomie, ale to auto, pomimo że sympatyczne, jest według mnie nieco zbyt "krowiaste". Na szczęście Honda powróciła na swój szlak najnowszym Accordem, o Civicu nie wspominając.

A porównując sylwetkę tego Accorda do innych aut tego okresu, to Toyota Carina i Mazda 626 również niezbyt wyróżniały się pod względem stylistyki. Ale oczywiście miały inne zalety :)

Pon, 07.05.2007, 20:02

Właśnie ten model Accorda powstał w okrsie gdy Japończycy nie przywiązywali uwagi do kosztów i prezentowali oryginalne rozwiązanie techniczne

Śro, 01.08.2007, 23:41

fajne, fajne :mryellow: moglby stac u mnie w garazu obok CRXa i volvo 240 :roll: :roll:

Czw, 02.08.2007, 10:38

Honda Crx napisał(a):moglby stac u mnie w garazu


No wkoncu to honda, honda zawsze jest piekna
:wink:

Nie, 09.12.2007, 20:09

witam.Czym sie rozni Honda Accord Ascot Innova od normalnej HOndy Accord??

Nie, 09.12.2007, 20:50

Bardzo ciekawa Honda. Jednak nowsza generacja bardziej mi siÄ™ podoba.

Czw, 20.12.2007, 18:48

shreq21 - http://www.hondaoldies.de/Korbmacher-Ar ... innova.htm
Wyślij odpowiedź