Switch to full style
Porady i pomoc dotycząca awarii, problemów i eksploatacji samochodu
Wyślij odpowiedź

Brak ogrzewania renault laguna 2.0 1996rok

Nie, 07.02.2016, 10:35

Witam!!
Jak w temacie laga przestała grzać. Autko w rodzinie od nowości dostałam go od taty ponieważ on sam ze względu na zdrowie nie chce prowadzić. Przesala grzać po awarii climatronika chłodzi ale nie grzeje. Mechanik chce wymieniać nagrzewnice, proszę o poradę czy to jest konieczne czy przypadkiem nie chce mnie naciągnąć

Re: Brak ogrzewania renault laguna 2.0 1996rok

Nie, 07.02.2016, 21:01

Jest taka część, która i u mnie poszła w Sceniku - przetwornik to się nazywało, czy jakoś... Nie pamiętam dokładnie - mała elektroniczna kostka wymieniana gdzieś koło schowka pasażera - na szrocie ze 40 zł + montaż i po bólu...

Re: Brak ogrzewania renault laguna 2.0 1996rok

Wto, 16.02.2016, 9:42

Jeśli po awarii climatronica (jakiej dokładnie awarii?), to sprawdziłbym panel sterowania klimatyzacją. Generalnie warto spróbować nasłuchać, czy klapy się przestawiają, gdy zmienia się temperaturę w sterowniku. Jeśli się nie przestawiają, może być uszkodzenie samego sterownika.

Re: Brak ogrzewania renault laguna 2.0 1996rok

Pią, 26.02.2016, 9:29

Zgadzam się,może być to panel sterownia klimatyzacją,ale kolejna kwesta to nagrzewnica,która mogła zwyczajnie paść,stąd auto nie grzeje,od sprawdzenia tych elementów należy zacząć oględziny,podjedź do dobrego mechanika.
Wyślij odpowiedź