Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:26




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Saab 9-3 SS 2,2 TiD - uszczelka pod głowicą 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Saab 9-3 SS 2,2 TiD - uszczelka pod głowicą
Witam.

Mam okazję kupić za 2200 euro 9-3 SS 2,2 TiD (silnik z Opla 2,2 DTI) Handlarz podał, ze ma uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Autko jest topowe, dlatego trochę kusi (u nas takie kosztują 16-18k, z niewiadomą przeszłością) , a znam ludzi którzy biorą uszkodzone blacharsko lub mechanicznie autka i dobrze na tym wychodzą. Ma 198tkm z ksiązką.

Pytania jakie się z tym wiążą: Czy to poważne? Jaki koszt? Czy powinienem się spodziewać, że uszkodzone będą również panewki i będzie głowica do planowania?

Pozdrawiam.


Czw, 30.05.2013, 11:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Saab 9-3 SS 2,2 TiD - uszczelka pod głowicą
Z tym silnikiem to może być lekka loteria, ale jak poza samym motorem wóz sztywny w okazyjnej cenie to co tu kombinować - nawet jak grubszy remont silnika trzeba będzie zrobić, to będzie na długo spokój ;) Inna sprawa, że te silniki do bardzo udanych nie należą, ale może Tobie głowica nie pęknie :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 30.05.2013, 15:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Saab 9-3 SS 2,2 TiD - uszczelka pod głowicą
Sam silnik wypada różnie, znam egzemplarze które służą bardzo dobrze. Głownie zdarzają się awarie osprzętu.

Jeżeli chodzi o ten egzemplarz to z tego co już mi napisali na saabklubie i innych forach lepiej by było kupić inny silnik, bo raczej nie mam co liczyć ze poszła tylko uszczelka głowicy, albo po naprawie się okaże, że motor jest dobity przez tę usterkę.

O to mi głowie chodziło, rozeznanie i możliwości.

http://home.mobile.de/AUTORAMPE#des_175944347

Oglądałem już kilka jeżdzących sztuk w Polsce i na razie bardzo słabo. Dlatego szukam takich "okazji".


Czw, 30.05.2013, 17:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Saab 9-3 SS 2,2 TiD - uszczelka pod głowicą
Wiesz, jeśli kupujesz auto, którym planujesz pojeździć dłużej niż rok i masz mechanika, który wiesz, że zrobi to porządnie to lepiej kupić taniej taką "okazję" i zrobić sobie motor na tip top, niż kupić jakiegoś zjeżdżeńca, w którym i tak trzeba będzie coś więcej działać. Kwestia kalkulacji i dostępu do dobrego mechanika.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 30.05.2013, 17:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018