Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Szarpnięcie przy puszczaniu sprzęgła 
Autor Wiadomość

Postów: 37
Samochód: ASTRA III 1.6
Post SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Zdarza się, iż ruszając rano przy puszczaniu sprzęgła na 1 biegu kilka razy szarpnie mi samochodem. Rozpędzając się do 2500 obrotów, zauważam na obrotomierzu równiez skoczny wzrost (niby niewielki, ale to czuć).Również na wstecznym, przy normalnym puszczaniu sprzęgła kilka razy szarpnie (jakby napęd był i znikał kilka razy). Przy zmianie biegów zwłaszcza 1-2-3 i przy redukcji na niższe szarpnie samochodem. Gdy puszczam sprzęgło i w połowie przytrzymam dodając gazu a następnie puszczam dalej sprzęgło - wtedy jest płynnie, ale trzeba myśleć przy takiej jeździe - niekomfortowo.

Problemów z wbijaniem biegów nie zauważam. Czasami zdarza się, iż wbicie wstecznego wymaga lekkiego puszczenia i znowu wbicia sprzęgła, ale bardzo rzadko. Próbowałem ruszyć na 4 ze sprzęgła i auto zgasło... wiec to chyba nie sprzęgło.

Ma ktoĹ› jakiĹ› typ, pomoc?

Astra H, 1.6 benzynowy....


Pon, 09.05.2011, 10:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Czy podczas jazdy na biegu i odpuszczeniu i dodaniu samego gazu auto szarpie?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 09.05.2011, 12:59
Profil

Postów: 37
Samochód: ASTRA III 1.6
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Ice napisał(a):
Czy podczas jazdy na biegu i odpuszczeniu i dodaniu samego gazu auto szarpie?


Na jedynce jak puszczę gaz i auto zwalnia i znowu dodam gazu to bardzo energicznie szarpnie, na dwójce już słabo to czuć. Na wyższych biegach bez zastrzeżeń. Również jak redukuję z 3 na 2 to po puszczeniu sprzęgła jest szarpnięcie. Zalezy też to od tego jak puszczam, jak wolno i przytrzymując w połowie to jest ok... ale tak najnormalniej w świecie, czuć szarpnięcie.


Pon, 09.05.2011, 17:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Jak widać nie ma tu zbyt wielu ekspertów od Astry H. Ja też nie będę zgadywał, a sprawdzałeś na forum Astry?

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 10.05.2011, 7:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
A czy komputer wyświetla jakiś błąd?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 10.05.2011, 7:48
Profil

Postów: 37
Samochód: ASTRA III 1.6
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Ice napisał(a):
A czy komputer wyświetla jakiś błąd?


Nie ma błędów, komp czytany był przy serwisie klimy, również poprzez pedały mogę samemu sprawdzić błędy w pamięci. Nie ma nic.
Mam zbyt dużo typów by cokolwiek z tym robić, od mechanicznych do elektrycznych.

- cewka zapłonowa (te problemy na niskich biegach, czasami szarpanie w korku przy delikatnym dotknięciu gazu)
- przepływomierz
- przepustnica
- egr
- poduchy silnika lub skrzyni (sprawdzałem na zaciągniętym ręcznym, z silnika powinny być ok, gałka biegów też nie drży)
- sprzęgło, tarcza (przy zmianie biegów można by się czepić, ale wchodzą bez zarzutów)
- wahacze, przeguby, tuleje, gumy (to by mechanicznie tłumaczyło szarpnięcia, ale nie powinno tego być chyba na obrotku)
- kolektor (coś takiego z aso gość przez tel mi powiedział)

Na forum Astry, eter.


Wto, 10.05.2011, 9:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: SzarpniÄ™cie przy puszczaniu sprzÄ™gĹ‚a
Pochy bądź przeguby, elementy zawieszenia szarpały by również na wbitym biegu przy dociskaniu/puszczaniu gazu, więc to raczej nie to. Możliwe, że docisk się kończy. Tu jest jednak spora paleta ewentualnych winowajców, więc przez forum na pewno wprost odpowiedzi nie uzyskasz i diagnozę musi postawić mechanik. Co do kolektora - bardzo dziwna diagnoza.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 10.05.2011, 11:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018