Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 17:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Najlepszy supersportowy wóz? 

Który najlepszy?
Porsche Carrera GT 23%  23%  [ 7 ]
Pagani Zonda C12 17%  17%  [ 5 ]
Mercedes-Benz McLaren 7%  7%  [ 2 ]
Ferrari Enzo 3%  3%  [ 1 ]
Koenigsegg CC8 S 10%  10%  [ 3 ]
McLaren F1 40%  40%  [ 12 ]
Razem głosów : 30

Najlepszy supersportowy wóz? 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
porschecars.website.pl napisał(a):
heh, obiecuje ze zrobie mnostwo zdjec. na ta okazje wczoraj sobie kupilem cyfrowa minolte :lol: :D

No to czekamy z niecierpliwością na jakąś pbszerną galeryjkę tutaj :D

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 03.04.2004, 20:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Ale tylko Carrera GT bedzie czy inne teĹĽ :?:

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Sob, 03.04.2004, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
bedzie wszystko co sie da
jade wkoncu do stuttgartu, moze przy okazji wpadne do merca i zobacze cos fajnego

_________________
Image


Sob, 03.04.2004, 20:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
No to będzie galeryjka :D

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 03.04.2004, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Łączona nawet hehe

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Sob, 03.04.2004, 21:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
McLaren F1 ponad wszystkich:!::!::!: A wersja LM (notabene w emblemacie Jacuba ;)) ustala nowe reguły w swojej klasie, którą samo w sobie stanowi :D. Uzasadnienie, to samo co u Lorda i Jacuba. To auto wyprzedziło swoją epokę i co najciekawsze, wg mnie epoka do której on pasuje jeszcze nie nadeszła!!! Tak, tak, dzisiejsze superauta sportowe są...bez charakteru :( i mogą co najwyżej rozgrzewać asfalt przed "Makiem" :D. Czasy takich aut jak Ferrari F40 i F40 LM (F50 i Enzo to już nie to :(), Porsche 959 (ten samochód również wyprzedził swoją epokę :)), Ferrari 288 GTO Evoluzione, Bugatti EB110S, Isdera 112i Commendatore, Porsche 911 GT1, Mercedes CLK-GTR, Nissan 390 GT1, Toyota GT1 czy Vector W8 Twin Turbo etc. minęły bez powrotnie :cry:. Do tego porównania dodałbym jeszcze Edonisa (V12-3,8l Twin Turbo/680 KM; 365 km/h i 2,9s do "setki"). Poza tym jeśli chodzi o Pagani Zonda C12, to na końcu powinno się pojawić "S" ;). U mnie na drugim miejscu ex aequo (daleko za McLarenem F1 :D), tworząc małe sub-podium ;), jest w kolejności Koenigsegg (za stworzenie tak doskonałego auta sportowego bez bazy (czyt. doświadczenia w tej dziedzinie sztuki, bo tworzenie supersut to jest już dla mnie arcy sztuka :D), Pagani (za wspaniałego i trochę kosmicznego z wyglądu, ale pięknego pogromcę Enzo :razz:) i Enzo (za to jaki jest, a jest high-tech, F1 na drodze :)). Na trzecim ex aequo (ale blisko drugiego :)), tworząc kolejne małe sub-podium, jest Merc (za stworzenie takiego SL Coupe, które gasi wszystkich swoją mocą przy tak zwyczajnym wyglądzie :)) i Porsche Carrera GT (za stworzenie czegoś całkiem ciekawego i technologicznie zaawansowwanego :)). Choć muszę przyznać szczerze, że Merc i Carrera GT jakoś mi nie pasują do takich aut jak McLaren F1 czy Pagani Zonda. Nie wiem dlaczego, ale nie pasują, brak im tego "czegoś" i charakteru tych pozostałych aut.
tichon - a McLaren to niby nie ma doświadczenia i historii w sporcie motorowym (szczególnie w F1), co?! Bo chyba o takim doświadczeniu myślałeś, prawda?
Spark^ - 996 GT2 czy 993 GT2, to mogą sobie "powdychać" spaliny za tymi autkami w ankiecie :twisted:. To nie ta liga, coś tam mogą, ale to tylko udawanie. W końcu 996 GT2 to okrojone 996 Turbo z dodatkowym ospoilerowaniem, ale felgi takie same ;). Bo 993 GT2 to już inna bajka, ono miało charakter. Przede wszystkim było rozwinięciem Carrery i to chyba Carrery RS, a właściwie to chyba Carrery RS Clubsport(a nie zwinięciem Turbo jak w przypadku 996). Ponadto wygląd był iście bojowy i rasowy, piękne felgi dwu- czy trzyczęściowe, nitowane błotniki (bajka, bajeczka...:razz:), szerokie "lacie" i potężne ospoilerowanie przejęte z Carrery RS Clubsport i rozwinięte o dodatkowe elementy :D. Dla mnie to najlepsza 911-stka jaka kiedykolwiek powstała i zaliczam ją do klubu pierwszego 911 Carrera RS 2,7l '72 i 3l '74 oraz pierwszego 911 Turbo z 3l '74 i 3.3l '78 :D. Bo 911 GT1 i 550 Spyder to już inna liga, wyższa ;).
porschecars.website.pl napisał(a):
ze stosunkowo malego silnika - bo to wkoncu tylko 6 cylindrow potrafia wycisnac duza moc nawet 480 KM

Tak, ale z turbodoładowaniem, a to już nie to :(.
porschecars.website.pl napisał(a):
a silnik carrery gt (V 10) to najmocniejszy wolnossacy silnik jaki kiedy kolwiek byl zrobiony :lol:

A z jakich źródeł posiadasz tą informację :? ? Bo coś mi się wydaje, że znam mocniejsze ;).
Hmmm...chyba wszystko napisałem co chciałem :?, jeśli nie to jeszcze tu wrócę :twisted: :lol: ;).

P.S.
Widzę, że "ostro" nawaliłem tych znaczków i buziaczków, hihihi...:lol: :lol: :lol:.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Nie, 04.04.2004, 19:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
Cytuj:
A z jakich źródeł posiadasz tą informację


nie wiem, a jakie sa mocniejsze?
moze to wiem z jakiegos czasopisma, badz strony o porsche, nie pamietam :(

Cytuj:
Tak, ale z turbodoładowaniem, a to już nie to


no ale 380 to juz cos - gt3 (siln. wolnossacy)
zadna inna firma nie robi takich duzych mocy ze swoich silnikow - zawsze daja jakies doładowane v8 albo v10 zeby uzyskac wiecej niz 300 KM

_________________
Image


Nie, 04.04.2004, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Nie zawsze, nie zwsze tak dają ;). Poza tym V10 nie ma tak dużo na tym świecie (jest V8 i od razu V12 :)). Dla mnie miernikiem mocy jest stosunek mocy do objętości, a nie to jaką moc osiąga auto w ogóle, bo to nie jest problem, wystazczy zwiększyć pojemność i zachowują dotychczasowy stosunek mocy do objętości. W GT3 wychodzi dokładnie 100 KM/litr (przy silniku 3,6), a nowe GT3 ma 105,5 KM/litr (przy silniku B6 3,6l, chyba, że nowe ma "rozwiercony" silnik do B6 3,8l, bo tego nie pamiętam :(, to wtedy nadal pozostaje 100 KM/litr). Carrera GT ma 105,8 KM/litr. Lepsze jest pod tym względem np. BMW M3 (niepokonani rekordziści europejscy, już stara M3 miała rekord moc/objętość :D) z silnikiem R6 ma 107,2 KM/litr, Honda Civic (wersja japońska) z silnikiem R4(!!!) osiąga 107,5 KM/litr,a jej piękna ciocia S2000 w wersji japońskiej osiąga z silnika R4 125 KM/litr (!!!) :shock:. Mógłbym znaleźć jeszcze kilka przykładów, ale te chyba wystarczą ;). Z tego co rozumiem, to chodzi Porsche o to, że to najmocniejszy w historii samochód z silnikiem wolnossącym w układzie cylindrów V10. Może i tak, ale to jest takie chwalenie się na siłę, wg mnie to nie ma jakiś wielkich powodów do dumy. To jest tak jak z Viperem, który był pierwszym autem osobowym z silnikiem w układzie V10, a oba jego wcielenia mają największe objętościowo silniki montowane w autach osobowych :). A tak w ogóle to dla mnie ważniejszy jest moment obrotowy, niż moc, bo on daje tego największego i najwcześniejszego "kopa" :D.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Nie, 04.04.2004, 21:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
vw phaeton W12 ma spory moment obrotowy z tego co pamietam :lol:

_________________
Image


Nie, 04.04.2004, 21:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Owszem, ale sÄ… lepsi ;).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Nie, 04.04.2004, 21:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
zawsze jest ktos lepszy... :lol: :wink:

_________________
Image


Nie, 04.04.2004, 21:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Takie juĹĽ jest to ĹĽycie ;).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Nie, 04.04.2004, 21:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018