Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:15




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3 

Wybieram
Mazda 68%  68%  [ 23 ]
Peugeot 6%  6%  [ 2 ]
VW 26%  26%  [ 9 ]
Razem głosów : 34

VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageImage
ImageImage
ImageImage

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 07.12.2013, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Zdecydowanie Mazda bo ma normalny i pewny silnik, najlepiej wygląda, ma fajne wnętrze. Minusem podobno jest wyciszenie, w teście Motora przy 100 km/h było 67 dB a to wynik na poziomie Dacii Sandero, trochę słabo... Peugeot nawet, nawet tylko to dziwne wnętrze, no i kiepski, niezbyt trwały silnik. Golf, tradycyjnie już wygląda na dwie generacje starszego niż jest... Potencjalnie też mocno awaryjny, no chyba, że Vag poprawi jakość najistotniejszych elementów (silniki, skrzynie biegów) Za to ma świetne wnętrze i hamulce.


Sob, 07.12.2013, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
3. Pug - z zewnątrz całkiem całkiem, ale nie moge patrzeć na to wnętrze - dyskwalifikuje wszystko.
2. Mazda - całkiem solidne auto, niebrzydkie, zapewne nie będzie okupywało szczytów list awaryjności, not bad.
1. VW - Golf jest tylko jeden :twisted:


Sob, 07.12.2013, 20:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
3. Peugeot - może i jestem rasistą, ale w tym towarzystwie na Francuza nawet nie patrzę. O ile 308 cenię za normalny, życiowy design, o tyle wnętrze to dla mnie klęska. Na papierze swoimi wartościami też mnie wcale nie ujmuje. Nie ma w nim nic, co skłoniłoby mnie do rozpatrywania jego kupna. Przynajmniej w tym zestawieniu.

2. Volkswagen - bardzo przyziemne, przemyślane auto, a takie lubię najbardziej, jeśli chodzi o porównania, w których faktycznie można zastanowić się i wybrać, czym człowiek mógłby jeździć w swoim zwyczajnym, swojskim życiu. Kiedy patrzę na zdjęcia mam wrażenie, że to bardzo dobrze wykończony samochód i budzi naprawdę dobre wrażenie, jeśli chodzi o jakość. Jedyne do czego nie jestem przekonany, to jednostka napędowa.

1. Mazda - podoba mi się ostatnia linia stylistyczna Mazdy. Ba, marka ta sprawiła, że w mniejszym stopniu myślę o japońskiej motoryzacji "nudna, szara i nijaka". Nowa "trójka" przejęła z większe "szóstki" chyba to co najlepsze. Wnętrze powinno dostarczać ciekawych doznań, w ogóle cały samochód jest naprawdę dobrze skrojony. Mimo, że pojemność silnika może na pierwszy rzut oka nieco przerażać, to chyba jednak nie ma się czego bać - to co pisał markus o swoim motorze sprawiło tylko, że szczerze pożądam takiej właśnie Mazdy, jak ta z tego porównania. Fajny wygląd, stworzona w Japonii, ciekawe wnętrze i chyba najbardziej przewidywalny silnik w tym prównaniu. Na nią głos.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 08.12.2013, 9:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Mazda z tej trójki to jedyne warte zainteresowania auto :mryellow:
Niemiecki Golf nudny a ten francuski nie lepszy :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 08.12.2013, 15:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
1. 308 - wnętrze ma absolutnie bezbłędne a to w nim spędza się najwięcej czasu poza tym wydaje mi się złotym środkiem bo pewnie nie będzie tak często wzywany do serwisu jak Golf ani nie zbiodegraduje się tak szybko jak Mazda inna sprawa, że nie poza wnętrzem niewiele mi się w nim podoba i jakby w porównaniu brała udział np. Alfa albo Citroen DS to na pewno Peugeot byłby gdzieś daleko.
2. Golf - najładniejsza karoseria ale jest tak do bólu niemiecki, że źle bym się w nim czuł na dłuższą metę.
3. 3 - Jego projektanci chyba dopiero co odkryli splain i są nim najwyraźniej zachwyceni, proporcje ładne ale cała reszta leży, jest typowo azjatycko.
A tak serio to żadnego z nich mnie nie ciągnie.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 08.12.2013, 19:49
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Kurcze, od strony stylistycznej Mazda 3 jednak nie robi takiego wrażenia jak szóstka. Mimo wszystko to właśnie ją bym wybrał, bo nie jestem jeszcze emerytem, a aktualny styl Peugeota niespecjalnie mi podchodzi.


Śro, 11.12.2013, 18:29
Profil

Postów: 620
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Wniosek dla tych, których nie ciągnie do żadnego z powyższych: tylko Civic.


Pon, 16.12.2013, 21:55
Profil

Postów: 4
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Z tej trójki - Mazda :)


Czw, 19.12.2013, 15:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Tu się nie ma nad czym zastanawiać.
Bez chwili wahania Mazda.
Peugeot żeby nie te wnętrze byłby ok, a tak miejsce drugie.
VW mniej więcej od 10 lat pod oknem widzę jakiś podobny, może trochę mniej zaokrąglony. Także wieje nudą z daleka.


Pią, 20.12.2013, 21:42
Profil

Postów: 328
Samochód: cee'd
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Każdy jest na swój sposób ok, chociaż kokpit najbardziej podchodzi mi ten z Golfa. Po prostu niezły. Rozczarowują hamulce w 3. Taka różnica do Golfa...


Sob, 21.12.2013, 16:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Pracuje w salonie VW więc mój wybór jest oczywisty.
3. Peugeot.
2. Mazda
1. GOLF

Moja ocena w 100% subiektywna. Golfa można najlepiej doposażyć. Tyle ile opcji ma VW nie ma żadna inna marka. Tzn. chodzi mi i jakieś sensowne systemy.
VW ma plany według prezesa Winterkorna, być najbardziej innowacyjnym samochodem.

_________________
Najszybszy motoblog w sieci
Golf 7 - wszystko o najdoskonalszej wersji nowego VW


Nie, 22.12.2013, 11:25
Profil

Postów: 620
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Ale Mazda ma argument w postaci silnika najbardziej klasycznego z klasycznych - a ożeniony z technologią SKYACTIV japoński (!) motor pokazuje najbardziej słuszną część dłoni - pewien palec - nie do końca budzącym zaufanie jednostkom z rodziny downsizingowatych


Nie, 22.12.2013, 13:33
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
pilotozyrysa napisał(a):
Pracuje w salonie VW więc mój wybór jest oczywisty.
Moja ocena w 100% subiektywna.


:lol:

pilotozyrysa napisał(a):
Golfa można najlepiej doposażyć. Tyle ile opcji ma VW nie ma żadna inna marka. Tzn. chodzi mi i jakieś sensowne systemy.
VW ma plany według prezesa Winterkorna, być najbardziej innowacyjnym samochodem.


Tja, tylko po tym doposażeniu będzie kosztował pewnie tyle, że za podobną cenę kupisz sobie np. Mazdę 6 albo Volkswagena CC. ;)


Pon, 23.12.2013, 12:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
stingray1 napisał(a):
Ale Mazda ma argument w postaci silnika najbardziej klasycznego z klasycznych - a ożeniony z technologią SKYACTIV japoński (!) motor pokazuje najbardziej słuszną część dłoni - pewien palec - nie do końca budzącym zaufanie jednostkom z rodziny downsizingowatych


Skyactiv klasycznym silnikiem? to, że coś nie ma turbiny nie oznacza automatycznie, że jest równie prymitywne jak 1.6 MPI.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 28.12.2013, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Ja przy całym zachwycie silnikami SkyActiv, zastanawiam się, jak te silniki benzynowe wytrzymają kompresję 14:1 przez np. 300 - 400 tys. km.
Ale z całej dostępnej w temacie trójki wybieram trójkę, tylko w sedanie, właśnie z silnikiem 120 KM. Golf - mógłby być, a 308 - ze względu na wnętrze całkowicie mi nie odpowiada.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Sob, 28.12.2013, 19:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Tylko i wyłącznie Mazda, dziękuję i do widzenia.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 12.02.2014, 17:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Wybieram Golfa- najladniejsza karoseria, calkiem przyjemne wnetrze i niezle prowadzenie. Silnikowo tez nie najgorszy- obecnie wyeliminowano wady 1.4 TSI stosujac normalny pasek rozrzadu, co wrozy brak problemow.
Drugi Peugeot- jest przyzwoitym samochodem, ma ladne wnetrze, ale Golf bardziej mnie przekonuje. W dodatku 1.6 THP jest taki dosc kontrowersyjny.
Trzecia Mazda- zeby to byla rewelacyjna 6, to bralbym w ciemno. Wiele osob sie nie zachwyca, ale mnie nie przekonuje. 3 zwyczajnie w swiecie jest dla mnie brzydka, w dodatku ma nieciekawe wnetrze. Silnik parametrami wyglada bardzo przyzwoicie, ale trzeba zauwazyc, ze brak turbosprezarki nie oznacza prostoty- ma cholernie wysoki stopien sprezania, wiec dopiero za pare lat bedzie mozna powiedziec cos wiecej na jej temat. W dodatku nie jest duzo lzejsza od 6.


Czw, 13.02.2014, 10:58
Profil

Postów: 4
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Mazda. Niezawodny silnik. Golf to golf- nic nowego tylko stary samochód opakowany w nową karoserię. A co 308 nie mam zdania

szambo


Ostatnio edytowany przez adam9112, Wto, 01.07.2014, 20:56, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 11.03.2014, 17:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: VW Golf vs Peugeot 308 vs Mazda 3
Bylaby Mazda, ale ze jest b.glosna to jest Golf. 308 ma z kolei troche slabsze wnetrze od Golfa.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Pon, 21.04.2014, 11:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018