| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=31&t=38607 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Le Cobusier [ Pon, 30.09.2013, 9:10 ] |
| Temat postu: | Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Skoda Yeti ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Silnik: 1.6 CR DPF (105 KM) Diesel Napęd: FWD V-max: 176 km/h 0-100 km/h: 12,1 s Bagażnik: 405 l Masa: 1335 kg Spalanie: 4,6 l na 100km Cena: ok. 82 150 zł (Active) Fiat 500L Trekking ![]() ![]() ![]() ![]() Silnik:1.6 MultiJet II (105 KM)-Diesel Napęd: FWD V-max: 175 km/h 0-100 km/h: 12 s Bagażnik: 400 l Masa: 1386 kg Spalanie: 4,7 l na 100 km Cena: ok. 75 490 zł Źródła: autocentrum.pl favcars.com auto-swiat.pl |
|
| Autor: | morphy [ Pon, 30.09.2013, 11:41 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Skoda Yeti przeszła właśnie facelifting i pewnie na dniach wejdzie do sprzedaży. Także model ze zdjęcia już traci na aktualności. Ostatnie zdjęcie to 500L Living, a nie 500L Trekking. 500L Trekking to także nie jest konkurent Skody Yeti. Fiat to tylko niewielki minivan z plastikowymi dodatkami, a Skoda to niewielki SUV dostępny także z napędem 4x4. Jednak jak na siłę przyznać ci rację to Yeti bo prezentuje się lepiej, a i pewnie wykonaniem bije Fiata na głowę. Ostatnie Fiaty to nieudana próba powstrzymania ciągłych spadków sprzedaży i nic ciekawego. |
|
| Autor: | Le Cobusier [ Pon, 30.09.2013, 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Usunąłem zdjęcie 500 living |
|
| Autor: | stingray1 [ Pon, 30.09.2013, 14:53 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Opcja "żaden z powyższych". |
|
| Autor: | Alfisti4ever [ Pon, 30.09.2013, 18:39 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Głos na 500L bo to naprawdę fajne autko |
|
| Autor: | Opelu [ Pon, 30.09.2013, 19:16 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Le Cobusier napisał(a): (według niektórych źródeł Yeti to uterenowiony minivan) Podejrzewam że te źródła to "Życie na gorąco" albo inna "Przyjaciółka" Yeti, jako użytkownik nie wypowiem się inaczej, to auto jest zbyt przyjemne w obsłudze żeby oglądać się za vanem na podłodze Punto. Jednakowoż... Zważywszy na to, że 1.2 TSI pali średnio 6-6,5l, diesel nie ma sensu. |
|
| Autor: | r_lukas [ Wto, 01.10.2013, 7:12 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
500L w standardzie ma wygląd ledwo do przegryzienia a jako trekking wygląda co najwyżej kuriozalnie |
|
| Autor: | bartez [ Wto, 01.10.2013, 18:26 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Alfisti4ever napisał(a): Głos na 500L bo to naprawdę fajne autko Wszystko co ma włoski znaczek jest fajne Fiat wygląda jak wanna na kołach, zapłacić za to 75k to trzeba być niespełna rozumu |
|
| Autor: | Dżony [ Śro, 02.10.2013, 8:22 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Też głosuje na Fiata. Świetnie wygląda, jeśli miałbym jeździć małym crossoverem to najchętniej właśnie tym. |
|
| Autor: | morphy [ Śro, 02.10.2013, 9:04 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Twoja sprawa jak wolisz kupić stare Punto udające 500-tke i z niewiele większym prześwitem niż osobówka za 75 tyś. zł. Yeti w wersji FWD też bym nie wybrał. Po to się kupuje SUVa z większym prześwitem i napędem 4x4 aby żadne warunki drogowe nie były straszne. Bez napędu 4x4 możliwości takiego Yeti są niewiele większe niż w typowej osobówce, a jest mniej wygodny i więcej spala paliwa. |
|
| Autor: | Dżony [ Śro, 02.10.2013, 9:41 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Yeti ma krótszy rozstaw osi, jest wyraźnie węższe(9 cm to przepaść), co z tego, że bazuje na Octavii skoro jest większym pokurczem niż 500L? Poza tym Fiat jest sensowny, pojemny i praktyczny a przy tym designerski a Yeti? wygląda jak konkurent Doblo czy Berlingo tyle, że znacznie mniej pojemny. |
|
| Autor: | Opelu [ Śro, 02.10.2013, 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Dżony napisał(a): jest wyraźnie węższe(9 cm to przepaść) Skąd to wytrzasnąłeś? Yeti jest o centymetr szersze od 500L, jeśli Trekking różni się wymiarami to tylko przez plastikowe błotniki. Po drugie: Dżony napisał(a): sensowny, pojemny i praktyczny a przy tym designerski Design - kwestia gustu, 500L Trekking brzydki na pewno nie jest. Yeti potrzebuje odpowiedniego koloru i felg Annapurna żeby wyglądać. Przykład z mojego garażu: ![]() Pojemny & praktyczny - hmmm... Pozwolę sobie porównać chocby bagażniki: Yeti - 405-1580 (1760 po wymontowaniu siedzeń), 500L - 400-1310. Co do praktyczności - oba auta mają miliard schowków (zapewne Fiat ma ich więcej, ale to jest VAN a nie SUV), za to Yeti ma więcej opcji ustawienie tylnych siedzeń - można przesuwać każde osobno, po wyjęciu środkowego można boczne zsunąć do siebie jak w Merivie czy innej Mazdzie 5, regulowany kąt pochylenia oparcia to już oczywista oczywistość. Do czego odnosi się "sensowny", nie wiem. |
|
| Autor: | stingray1 [ Śro, 02.10.2013, 14:38 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Do tego, że za Fiata zapłacimy jakieś 7 tysięcy złotych mniej niż za Zelena Slepice / zeleny kur |
|
| Autor: | morphy [ Śro, 02.10.2013, 14:41 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
I tak 75 tyś.zł za podwyższone Punto to za dużo. |
|
| Autor: | stingray1 [ Śro, 02.10.2013, 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Nadmuchaną Pandę, która "parzyła się" z Pięćsetką Wielkościowo nie dzieli je jednak aż tak duża przepaść, a różnicę w cenie można ładnie uzupełnić drugim kompletem opon ze "stalówkami" i garścią wyposażenia dodatkowego. A wtedy Yeti traci trochę sensu BTW. A 82 tys. za Dustera po czesku to rozbój w biały dzień, nie? |
|
| Autor: | morphy [ Śro, 02.10.2013, 14:57 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Yeti to podwyższona Octavia, a nie czeski Duster. Kompakty zwykle tyle kosztują, a Yeti w związku z tym, że to segment SUV z podwyższonym prześwitem to automatycznie kilka tysięcy więcej kosztuje. Mimo to w porównaniu do konkurencji nie jest przesadnie drogi. Ceny w tym przypadku bym się nie czepiał. 500L Trekking to zaś segment niżej, ale nawet dodając fakt, że ma podwyższony prześwit i jest przerośnięty to maksymalnie powinien kosztować 75 tyś.zł, a nie od tej ceny się zaczynać. Jak wcześniej zwróciłem uwagę to nie są wobec siebie konkurenci, ale też przez cennik i tak niektórzy tak uważają. ps. Nie sprawdzam, ale chyba autor tematu podał ceny podstawowych wersji. |
|
| Autor: | stingray1 [ Śro, 02.10.2013, 15:34 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
W wynikach sprzedaży Yetizaur akurat nie robi furory (Sportage rządzi), ale 500L to już w zwykłej wersji to na tyle biały kruk, że faktycznie Skoda to przy nim bestseller. Najchętniej za te pieniądze poszukałbym... Giulietty (naprawdę przyjemnie w niej siedzieć, "powąchać detali wnętrza i poczuć tzw. "klimat"), wykorzystując różnicę kosztów między Yeti a "500" na mocniejszy silnik lub dodatki/ekstrasy... |
|
| Autor: | bartez [ Śro, 02.10.2013, 20:50 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Dżony napisał(a): Też głosuje na Fiata. Świetnie wygląda, jeśli miałbym jeździć małym crossoverem to najchętniej właśnie tym. To raczej vanik niż crossover |
|
| Autor: | Le Cobusier [ Śro, 02.10.2013, 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Cytuj: Nie sprawdzam, ale chyba autor tematu podał ceny podstawowych wersji. Tak. Są to przybliżone ceny podstawowych wersji. |
|
| Autor: | Dżony [ Czw, 03.10.2013, 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: Skoda Yeti vs. Fiat 500L Trekking |
Z wikipedii, faktycznie dane błędne, moja wina. Cieszę się, że Twoim rodzicom Yeti się podoba, to jest najważniejsze. Mi się nie podoba. |
|
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|