Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Audi S8 vs Alpina B7 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Audi S8 60%  60%  [ 34 ]
Alpina B7 40%  40%  [ 23 ]
Razem głosów : 57

Audi S8 vs Alpina B7 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Audi S8 vs Alpina B7
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image

Image

Image

Amerykanie porównali ze sobą 2 niemiecki limuzyny o sportowym zacięciu, o dziwo to pierwszy test porównawczy Audi S8.

źródło: motortrends

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 19.11.2012, 16:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Osiągi Audi wręcz porażające jak na taki wielki samochód, 3,5 s do 60mp/h :shock:


Pon, 19.11.2012, 16:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Kozackie foto, a co do samych aut - niesamowite pociski. Głos na Alpine, która jak zawsze jest obłędna.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 19.11.2012, 20:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Głosuję na Audi, obydwa zapierdzielają aż miło ale A8 ma tą przewagę nad Alpiną, że nie miało za bazę samochodu będącego nieślubnym dzieckiem hipopotama i PzKpfw VI Tiger z talentem do dziedziczenia gracji i piękna sylwetki po obojgu rodzicach :mryellow:

A na poważnie: te 3,5s naprawdę robi wrażenie.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pon, 19.11.2012, 21:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Świetne porównanie, uwielbiam wielkie i szybkie limuzyny. Alpina zayebiście podoba mi się w kwestii designu, jest mega unikatowa... jednak to w A8 jestem zakochany. Może zewnętrznie nie ma szału, ale wnętrze tego auta jest genialne <3 aż się nie chce wysiadać... a dodatkowo S8, podobno, w końcu ma pasujący do auta silnik :)


Pon, 19.11.2012, 21:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Poczytałem sobie ten test online i na tyle ile znam amerykański to redaktorzy motortrend nie mogli wyjść z podziwu jak szybkie i zwinne jest S8. Przyspieszenie porównują do zjazdu z klifu w przepaść, S8 jest szybsze od Panoramy Turbo S i mogło by ścigać się na równo w drag race w Corvettą ZL1, na krętej drodze dorównać M5 a kiedy trzeba komfortową w luksusowych warunkach pojechać pod operę. Napęd Quattro i 8 biegowy automat są perfekcyjne (nie ma sensu dopłacać do DSG). To Audi jest po prostu nieziemskie

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 19.11.2012, 21:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Tutaj macie to porownanie w wersji video.

http://www.youtube.com/watch?v=oT0r6xQJU_4&feature=plcp

Audi robi ogromne wrazenie 3.5s do 100, gasi konkurencje.
Ogolnie polecam kanal Motor&Trend, bardzo fajny.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Pon, 19.11.2012, 22:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Głos na Audi.
Pomimo że oba auta są przekozackie, to BMW brakuje czegoś, może to przez felgi ktore dla mnie są ochydne.
Za to na plus Audi jest to że to wersja Usa, do Audi pasują pomarańczowe kierunkowskazy.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Pon, 19.11.2012, 22:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Głos na S8. Audi wygląda lepiej od BMW i mimo mniejszych mocy również lepiej jeździ(Przynajmniej według suchych danych i opinii jakichś tam redaktorków). Choć oczywiście Alpina również jest dobrym autem.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Wto, 20.11.2012, 8:17
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
A8/S8 nie podoba mi się w żadnej wersji, tak więc siłą rzeczy głosuję na Alpinę. O wiele bardziej wolałbym jednak aktualną S-klasę czy Quattroporte.


Wto, 20.11.2012, 10:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Alpina jest świetna, ale w tym porównaniu tylko Audi. Nie chce mi się pisać nic konstruktywnego, bo po prostu S8 jest obłędna. Wnętrze, detale, nawet wygląd zewnętrzny, osiągi sprawiają, że chciałbym móc mieć taki samochód, chociaż na jeden weekend. Sam się sobie dziwie, ale w wersji US wygląda jeszcze ciekawiej.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 20.11.2012, 11:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1624
Miejscowość: Łódź
Samochód: Volvo 940 kombi 2.0T
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Zdecydowanie Audi, uwielbiam standardowe A8, to co powiedzieć o S-ce... :o Świetny wygląd z subtelnymi sportowymi akcentami, jeszcze lepsze wnętrze, silnik, cały układ napędowy - poezja! A osiągi są absolutnie powalające! :shock: Alpina jest znakomita, ta firma zawsze pięknie dopieszcza modele BMW, ale przy takim konkurencie nie ma u mnie szans.

_________________
www.diecastclub.pl


Wto, 20.11.2012, 16:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Wybór trudny, ale mój głos idzie na Alpinę - może i ma gorsze osiągi, ale wygląda IMO lepiej niż S8.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 22.11.2012, 10:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Głos na BMW, za wnętrze powinni dostać Nobla.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Czw, 22.11.2012, 20:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Przeglądałem tą ankietę 3 razy zanim zdecydowałem się oddać głos.
A8 jest jednym chyba z dwóch modeli Audi, które mi sie podobają, ale na tych zdjęciach jakos przedni grill wygląda za duży, a tylne lampy wyglądaja za małe.
Z tego wzgledu delikatną przewagę ma Alpina i na nia oddaję głos, gdyż osiagi obu aut są bardzo zblizone.


Sob, 24.11.2012, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Bardzo zbliżone osiągi?
Różnica 0,8s do setki nie jest wielka w przypadku wyników np. 10s i 10,8 ale IMO między 3,5s a 4,3 jest przepaść jeśli chodzi o możliwości samochodu.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 25.11.2012, 13:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Tylko ja majac takie auto uzywałbym go na codzień a nie na tor, wiec myślę że w normalnym użytkowaniu za bardzo bym tego nie odczuł


Nie, 25.11.2012, 22:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Osiagi tych samochodow sa takie same tylko przewaga audi wynika z lepszej trakcji na starcie. Do 60 mil audi robi przewage 0,8s i utrzymuje taka do konca pomiaru.


Pon, 26.11.2012, 8:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
przy 160 km\h (100 mph) to jest już 1.4 sekundy przewagi wiec jak by nie patrzeć nie są takie same. Oczywiście nie ma co się spierać o cyferki, nie napisałem wcześniej, głos na Audi

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 26.11.2012, 11:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi S8 vs Alpina B7
Ups :) przeoczyłem to. Wziałem za ostatni pomiar cwiartke gdzie jest tez 0,8s roznicy. Rzeczywscie audi ma kosmiczne osiagi.


Pon, 26.11.2012, 11:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018