| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Audi RS klasy średniej https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=31&t=36654 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | johny [ Śro, 22.08.2012, 19:11 ] |
| Temat postu: | Audi RS klasy średniej |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 1994 Audi RS2 Avant (b4) Silnik: R5 turbo 2.2 l Moc: 315 KM przy 6500 obr\min 0-100: 5.4 s 0-200: 22.2 s Paliwo śr: 10.4 l v-max: 262 km\h Cena: 98.900 DM 2000 Audi RS4 Avant (b5) Silnik: V6 biturbo 2.7 l Moc: 380 KM przy 6100 - 7000 obr\min 0-100: 4.9 s 0-200: 17 s Paliwo śr: 12 l v-max: 250 km\h Cena: 127.129 DM 2006 Audi RS4 Avant (b7) Silnik: V8 4.2 l Moc: 420 KM przy 7800 obr\min 0-100: 4.9 s 0-200: 16.9 s Paliwo śr: 13.5 l v-max: 250 (280) km\h Cena: 71.500 Euro 2012 Audi RS4 Avant (b8) Silnik: V8 4.2 l Moc: 450 KM przy 8250 obr\min 0-100: 4.7 s 0-200: 16.1 s Paliwo śr: 10.7 l v-max: 250 (280) km\h Cena: 76.600 euro 4 generacji Audi klasy średniej z serii w jedynym słusznym nadwoziu Avant źródło: autobild |
|
| Autor: | choopster [ Śro, 22.08.2012, 19:15 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Biorę B7. Nie wiem czemu, ale uwielbiam RS tej generacji... podoba mi się nawet bardziej od nowej. A za różnicę w cenie pogrzebałbym w silniku |
|
| Autor: | morphy [ Śro, 22.08.2012, 19:23 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Nowe RS nie bardzo mi się podoba. B7 nie robi na mnie takiego wrażenia jak B5. Jednak najbardziej z wszystkich RSów uwielbiam RS2. |
|
| Autor: | polac [ Śro, 22.08.2012, 20:15 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
W sumie to byłbym rad wziąć każde ale jeżeli miałbym wybrać swojego faworyta to wybrałbym generację B5 |
|
| Autor: | pardon [ Śro, 22.08.2012, 21:49 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
tylko b4, resztą gardzę |
|
| Autor: | r_lukas [ Śro, 22.08.2012, 22:03 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Najnowsze albo b4. Mimo pochodzenia z lat 80 dalej wygląda super. No i r5 - szkoda, że już takich nie robią |
|
| Autor: | Tapir [ Śro, 22.08.2012, 22:15 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Głos na B4, podobało mi się kiedyś, podoba i teraz. |
|
| Autor: | karol383 [ Czw, 23.08.2012, 7:20 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Biorę B8,chociaż uważam że lifting się nie udał,ale jest najlepsze z tej czwórki |
|
| Autor: | Michae [ Czw, 23.08.2012, 8:50 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
B4 najmniej lansiarskie i z wyglądu najmniej kombinowania, w przeciwieństwie do B8. |
|
| Autor: | wojtas23 [ Czw, 23.08.2012, 13:39 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Świetne porównanie. |
|
| Autor: | Mefisto [ Czw, 23.08.2012, 14:04 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
B4 - patrząc na to jak dawniej były robione samochody, aż chce się wsiąść do niego, solidna robota. B5 to farsa w porównaniu z poprzednikiem, który był robiony za czasów starej, dobrej szkoły, a nie biednych lat '90. Fakt, że Porsche maczało palce w stworzeniu RS2 potęguje tylko chęć posiadania tego samochodu. B8 to również cudowny pojazd, z idealnym silnikiem i niebotycznymi osiągami, jednak na tle takiego klasyka jak RS2 reszta się nie liczy. B7 osobiście mnie też wkurza, przez samą nazwę. Jak można nazwać nową generacją coś, co jest mocnym liftem B6. Głos na RS2 |
|
| Autor: | johny [ Czw, 23.08.2012, 18:41 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
O dziwo B8 wygląda lepiej niż B7, wygląda nawet bardzo dobrze, jest super. B7 nie wygląda za dobrze w bieli poza tym wolałbym sedana. Ale i tak mój ulubieniec to B5 wygląda nadal kozacko, nic się nie postarzał, do tego silnik dłubnięty przez Cosworth, wysokie osiągi i status najmocniejszego kombi swoich czasów. Rs2 to równie genialna maszyna napis Porsche na silniku bezcenny |
|
| Autor: | t0m3k911 [ Czw, 23.08.2012, 19:41 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Ogólnie wolę V8 - ale RS4 B5 z ciekawym silnikiem 2.7 biturbo do dzisiaj świetnie wygląda, nie jest pozerskie i leci na nie głos. Audi 80 by Porsche niezbyt mi odpowiada, B7 jest mi obojętne, B8 nie jest złe. |
|
| Autor: | PiasQ [ Czw, 23.08.2012, 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
B8 - lubię nowoczesność, jak i wiele nowych modeli Audi (poza A3 i niżej oraz serią Q) - pasują mi te linie, technologia, ale i wymarzone, wolnossące V8 |
|
| Autor: | sthool [ Czw, 23.08.2012, 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Mój głos powędruje na B4 - pomimo rodowodu z lat 80-tych to auto posiada cechy, których niestety brakuje współczesnym wytworom samochodopodobnym |
|
| Autor: | johny [ Pią, 24.08.2012, 16:23 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite |
|
| Autor: | lordzofmafia [ Pią, 24.08.2012, 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Głos na B5, zawsze mi się podobała ta generacja |
|
| Autor: | sthool [ Pią, 24.08.2012, 22:54 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
johny napisał(a): Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite Chodziło mi oczywiście o pospolitość bazy dla RS4 B5 czyli tamtej generacji A4-ki |
|
| Autor: | Kurai [ Sob, 25.08.2012, 9:34 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Nie żeby te nowsze były do niczego, ale RS2 ma klimat |
|
| Autor: | zygix [ Sob, 25.08.2012, 13:39 ] |
| Temat postu: | Re: Audi RS klasy średniej |
Mialem przyjemnosc podrozowac w kombiaczu S4 B5 265KM i pozytywy a co dopiero RS4..Glos na B5 ,nie ma V8 ,ale silnik tez ciekawy. |
|
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|