Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
VW Golf & Co 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Audi A3 2.0 Tdi 16%  16%  [ 7 ]
BMW 118d 16%  16%  [ 7 ]
Mercedes A200Cdi 39%  39%  [ 17 ]
Volvo V40 D3 25%  25%  [ 11 ]
VW Golf 2.0 Tdi 5%  5%  [ 2 ]
Razem głosów : 44

VW Golf & Co 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post VW Golf & Co
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image

Test Golfa i całej ferajny z klasy kompakt premium. Jak by ktoś pytał na punkty wygrał Golf

*PS Masa Audi to 1383 kg nie chcę już poprawiać i wklejać od nowa tabeli :wink:

źródło: auto motor und sport

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pią, 16.11.2012, 18:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: VW Golf & Co
Cytuj:
Jak by ktoś pytał na punkty wygrał Golf


Dział prasowy VW nie śpi :lol: Golf i Audi to jeden koncern(po co Golf się tu pcha?)mają te same silniki...ale żeby zachować klasę Audi jest lżejsze. Głos na Volvo za w miarę ładne nadwozie(wnętrze porażka :( ), przyznacie, że za taką cenę auto musi jakoś wyglądać :? Gdyby nie kiepska stylistyka, głos poszedłby na BMW. Golf nie powinien tu być.


Pią, 16.11.2012, 19:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: VW Golf & Co
5. Volvo - dla mnie to auto jest po prostu brzydkie, okropne...
4. BMW - fajne wnętrze, ale za każym razem jak oglądam jego zdjęcia robi mi się niedobrze... co prawda za każdym razem jak widzę na żywo, już tak źle nie jest, ale niesmak pozostaje :P
2. ex aequo Volkswagen i Mercedes - nie potrafię powiedzieć który z nich bardziej do mnie trafia... Golf to Golf, jest bardzo dobry w każdej kategorii, wygląd, wnętrze, technika... jednak nawet ja nie klasyfikuję go w klasie premium. Mercedes z zewnątrz średnio mi się podoba, jednak już wnętrze ma świetne. No i jest namiastką auta premium.
1. Audi - łączy w jedno dwa auta z miejsca drugiego - stonowany design i namiastka czegoś więcej :)


Pią, 16.11.2012, 22:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: VW Golf & Co
Nie myślałem, że BMW da się zaakceptować ale w tym porównaniu wybieram świński ryj. Golf i Audi wyglądają jak flaki z olejem, Volvo jest przekombinowane a Merc w bliskim kontakcie sprawia średnie wrażenie (vide odgłos zamykanych drzwi jak w Swifcie mk3)
Ps. poziom niemieckiej prasy to faktycznie dno, nie pojmuję jak może wygrać auto słabsze - przecież w ramach Vaga to Audi jest premium i chyba tym samym jest bardziej dopracowane, nie? :wink:


Sob, 17.11.2012, 10:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: VW Golf & Co
Śmiech na salonach, porównywać Golfa z kompaktami okrzykniętymi marketingowo jako premium, niech wezmą jeszcze Octavię, cee'da i Cruze'a :lol: Test robiony dla jaj, ale ja na poważnie wybiorę.

5. Golf - widziałem na żywo - nie przewyższa znacząco konkurencji, a co dopiero premium,
4. A3 - nie znam z lajfa, ale ponoć premium więc wrzucę na koniec stawki,
3. 1 - plus za napęd na tył, ale minus za ciasne wnętrze i pokraczny przedni pas,
2. A - Class - gdyby nie Volvo byłby 1,
1. V40 - najlepszy stosunek ceny do wszystkiego innego + innowacyjność bezpieczeństwa w klasie na wyższym poziomie.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 17.11.2012, 16:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: VW Golf & Co
5 miejsce Volvo. Nie podoba mi się kompletnie, przerost formy, do tego ma dość paliwożerny silnik
4 miejsce BMW. Ponoć BMW poprawiło wszystko co było krytykowane w poprzedniku, do tego chwalone jest za właściwości jezdne ale jak widać nie chciało się już zaprojektować ładnego nadwozia
3 miejsce Mercedes. Jest naprawdę niezły, klasyczny kompakt dziwne że musieli popełnić aż 2 generacje beznadziejnej klasy A aby dojśc do tego. Jednak za dużo ma trochę pseudo sportowego stylu.
2 miejsce VW. Dla mnie jest naprawdę OK
1 miejsce Audi. Ponadczasowy wygląd, dobra technika, marka, prestiż.

Nie bardzo rozumiem oburzenie związku z porównaniem Golfa z resztą rywali, można se gadać o klasie premium, ale wystarczy rzut oka na dane że pod względem, parametrów, silników, osiągów czy ceny to jak najbardziej konkurencyjne wozy. Przeglądając testy porównawcze online czy te z gazetach można trafić na naprawdę wszelkie możliwe zestawienia. A może chodzi o brak Alfy w końcu to klasa premium

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 17.11.2012, 16:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: VW Golf & Co
Masz rację, w Golfie premium jedynie jest cena i jeszcze może marketingowe bzdety. Alfa to zwykły kompakt tak jak Golf, nie dziwię się że tam jej nie ma, ale dziwię się, że nie ma tych aut co wymieniłem w poprzednim poście.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 17.11.2012, 17:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: VW Golf & Co
Zagłosowałem na Merca i uciekam z tego tematu bo z jakichś przyczyn wywołuje u mnie mdłości. Nie wiem tylko czy winna jest stylistyka BMW czy nudne jak flaki z olejem A3 i Golf...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Sob, 17.11.2012, 17:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: VW Golf & Co
1. Merceses - podoba mi sie stylistyka nowych aut
2. BMW - juz się przyzwyczaiłem do tego auta i akceptuje jego wyglad zewnętrzny
3. Volvo- chyba tylko za bezpieczeństwo
4. Audi - straszna nuda
5. VW - nie bardzo wiem co on robi w tym porównaniu, chyba dlatego że tak cene wywindowali. aby się tu znalazł


Nie, 18.11.2012, 0:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: VW Golf & Co
Szkoda, że Audi jest 3d, bo Sportback wygląda lepiej. Poza tym ciężki wybór, żaden mnie jakoś nie zachwyca. Głos na BMW, z biegiem czasu idzie się przyzwyczaić do tego dziwnego przodu, wnętrze ok, no i napęd na tył.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 18.11.2012, 12:24
Profil

Postów: 17
Post Re: VW Golf & Co
okiem Kobiety pobadają mi się każde modele z tych samochodów :)

_________________
www.sklepmoto.pl


Czw, 22.11.2012, 19:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: VW Golf & Co
Jeśli Golf jest Premium to Audi jest jakie :?: :roll: Nie rozumiem VW w tym zestawieniu a na dodatek droższe niż BMW :/
johny napisał(a):
ale wystarczy rzut oka na dane że pod względem, parametrów, silników, osiągów czy ceny to jak najbardziej konkurencyjne wozy.

Przede wszystkim ceny bo dane jakieś wybitne nie są :wink: Nie ma Alfy ale nie masz też DS4 i to wcale nie jest powód narzekania na Golfa :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 22.11.2012, 22:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: VW Golf & Co
1. Mercedes - dla mnie jest bezkonkurencyjny, wygląda świetnie
2. Volvo - podoba mi się to auto, po prostu ;)
3. Audi - mocno zwyczajny, może nawet trochę za bardzo
4. Golf - nie miałem okazji pooglądać na żywo ale wnętrze ma na prawdę świetne
5. BMW - jest paskudny i nawet napęd go nie ratuje

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 24.11.2012, 22:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: VW Golf & Co
johny napisał(a):
Nie bardzo rozumiem oburzenie związku z porównaniem Golfa z resztą rywali, można se gadać o klasie premium, ale wystarczy rzut oka na dane że pod względem, parametrów, silników, osiągów czy ceny to jak najbardziej konkurencyjne wozy. Przeglądając testy porównawcze online czy te z gazetach można trafić na naprawdę wszelkie możliwe zestawienia. A może chodzi o brak Alfy w końcu to klasa premium


A ja nie rozumiem bronienia Golfa i na siłę zestawiania go z kompaktami Premium. Johny, zrób sobie ćwiczenie (w miarę możliwości) i pojeździj każdym z tych aut. Jeśl nie - wystarczy wsiąść i spędzić w każdym z nich trochę czasu. Różnicę czuć po prostu od razu. Dla Golfa naturalnymi konkurentami są: Astra, Focus, Auris i cała reszta. Bezdyskusyjnie.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 02.12.2012, 0:18
Profil

Postów: 27
Samochód: VW Golf 2.0 TDI
Post Re: VW Golf & Co
Rzeczywiście, dziwne jest to porównanie. Moim zdaniem Golf nie równa się z kompaktami premium, więc nie rozumiem jego miejsca w tym teście...

_________________
http://konserwacja.warsztat-samochodowy.eu/


Pią, 07.12.2012, 13:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018