Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Peugeot 508 vs VW Passat 

Limuzyna niemiecka czy francuska?
Peugeot 508 63%  63%  [ 40 ]
VW Passat 37%  37%  [ 23 ]
Razem głosów : 63

Peugeot 508 vs VW Passat 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Peugeot 508 vs VW Passat
Dwie nowości w segmencie aut klasy średniej. Zastępujący równocześnie 407 i 607 Peugeot 508 kontra "świeżynka" z Wolfsburga :wink:

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image

Image
Image

(c) Auto Bild

_________________
PB RWD jest wysoko


Ostatnio edytowany przez bartez, Pon, 14.03.2011, 13:26, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 13.03.2011, 13:41
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Głos na Peugeota,ponieważ jest od VW tańszy i ma znacznie fajniejszy wygląd


Nie, 13.03.2011, 13:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Oczywiście Passat. Jest ładniejszy. Choć ma nudniejsze wnętrze. Mechanicznie w sumie to samo. Ale Passek ma lepszy znaczek :mryellow:


Nie, 13.03.2011, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
niestety, ale zaden, powinna byc rowniez taka opcja, vw to odgrzewany kotlet, a 508 niestety nie przypada do gustu.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Nie, 13.03.2011, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Oba sÄ… paskudne, ale 508 ma ten plus, ĹĽe nie jest Passatem...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 13.03.2011, 14:58
Profil

Postów: 79
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Z dwojga złego niech będzie Passat... chociaż też niespecjalnie wygląda. No ale przy 508, to i tak dość ładny wóz. Peugeot wygląda koszmarnie na tych zdjęciach. Biały kolor, ciężka sylwetka, małe fegi, fatalny tył i jedynie przód nie powoduje od razu odruchów wymiotnych... Passat ma brzydkie lampy tylne i przednie.


Nie, 13.03.2011, 15:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
W innych kolorach 508 prezentuje się bosko. Najlepiej mu pasują ciemne lakiery. Chociaż tutaj podejrzewam, że to też wina zdjęć. Wyszedł jako ciężki kloc, a gdzie indziej jak oglądałem już prezentował się o wiele lepiej.
Druga sprawa, że standardowe 508 urzeka zastosowanymi materiałami. Czytałem, że ciężko znaleźć tam chropowaty, twardy plastik. Przecież to jest klasa nie premium. Porównywalny Passat dopiero w wersji Highline ma podobnej jakości materiały, a i tak cały dół jest zrobiony z twardego plastiku. Czego oczy nie widzą temu sercu nie żal. Zresztą porównywalnie C5 też wypada lepiej od Passata, a przecież ma już kilka lat.
Kolejna sprawa to skromna możliwość wyboru koloru wnętrza. Zwykle masz do wyboru całe ciemne albo co najwyżej tylko dół jasny. Design wnętrza Volkswagenów jest okropny więc pozostaje tylko wybrać odpowiednie kolory aby je rozjaśnić, ale VW nie daje nawet tutaj pola do popisu. Nie wiem jak to będzie z Peugeotem, ale nawet całe czarne wnętrze 508 prezentuje się o wiele lepiej.
Słyszałem o haniebnym traktowaniu klientów przez serwisy VW i nie tylko w Polsce. Ogólnie klient skarżący się na VW to zły klient. Nie wiem czy to prawda, ale obsługa posprzedażowa też jest ważna. Dlaczego VW nie robi dłuższych testów aby dopracować silniki, tylko w razie problemów zwala wszystko na użytkownika i go olewa dopóki nie znajdzie przyczyny. I tak jeśli nawet to się uda to też nie wiadomo czy łaskawie powiadomi o tym użytkowników. Ludzie kupują VW ze względu na przeszłość tej firmy kiedy produkowali naprawdę dobre samochody, a dzisiaj ich traktuje jako zło konieczne, które ma tylko wykładać kasę na samochód. Często niedopracowany. Nie wiem czy to prawda, ale zraziło mnie trochę do tej marki. Szkoda bo np. Pasek CC bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy bym dzisiaj zaryzykował kupując VW.
Podsumowując 508 bazując na testach przeróżnych dziennikarzy wygrywa z odrobiną przewagi nad Passatem. Kiedyś to Volkswagena gonili, dzisiaj to pod niektórymi względami niemiecka marka się cofa.


Nie, 13.03.2011, 16:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Passat, Niemiecki, nie francuski, Ĺ‚atwo odsprzedac, no i to dobry samochĂłd jest, niezbyt porywajacy ale dobry.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Nie, 13.03.2011, 16:50
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Passat na ujęciu z profilu prezentuje się wręcz fatalnie. Ogólnie rzecz biorąc to przydałaby się opcja w ankiecie - żaden.


Nie, 13.03.2011, 16:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Głos na Passata. Po lifcie wygląda znacznie lepiej, tylko nie w srebrnym kolorze. 508 jest tańszy, ma duże ciekawsze wnętrze, ale wygląda trochę pokracznie.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 13.03.2011, 17:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Cytuj:
Passat, Niemiecki, nie francuski, Ĺ‚atwo odsprzedac, no i to dobry samochĂłd jest, niezbyt porywajacy ale dobry.


Dziwny argument. Kto na zwraca uwagę? Chyba niewiele osób interesuje za ile sprzeda swoje auto za kilka lat, ale który przyjemnie się będzie użytkowało przez ten okres.

Poza tym dobry jest jeśli pominie się te wpadki jakościowe albo skargi na serwisy VW tak jak pisałem. Tylko ciężko na to nie zwrócić uwagi.


Nie, 13.03.2011, 17:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
morphy napisał(a):
Cytuj:
Passat, Niemiecki, nie francuski, Ĺ‚atwo odsprzedac, no i to dobry samochĂłd jest, niezbyt porywajacy ale dobry.


Dziwny argument. Kto na zwraca uwagÄ™?


Ja bym zwrócił uwagę. Passata sprzedasz właściwie od ręki i mniej straci on na wartości, pomijając fakt, że jest sporo droższy w zakupie.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 13.03.2011, 17:35
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
bartez napisał(a):
morphy napisał(a):
Cytuj:
Passat, Niemiecki, nie francuski, Ĺ‚atwo odsprzedac, no i to dobry samochĂłd jest, niezbyt porywajacy ale dobry.


Dziwny argument. Kto na zwraca uwagÄ™?


Ja bym zwrócił uwagę. Passata sprzedasz właściwie od ręki i mniej straci on na wartości, pomijając fakt, że jest sporo droższy w zakupie.


O ile ci go do tego czasu nie podpierniczÄ…. ;)


Nie, 13.03.2011, 17:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Jestem pewien, że mniej na wartości straci Peugeot.
Z prostej przyczyny, jest tańszy.
Tak jak w przypadku poprzedniego Passata i 407, co z tego, że Passat jest droższy po paru latach skoro kwotowo jego właściciel stracił więcej niż kupujący Peugeota.
Można to nawet zobaczyć na poprzednich modelach, kupują Passata TDI za 90tys. zł po 3 latach i ~100tys.km dostaniemy za niego ~50-55tys. zł, kupując 407 1.6 HDI za niewiele ponad 70tys. zł(bo po tyle były ostatnie wypusty w promocji) po 3 latach sprzedamy go za 40-45tys. zł, utrata na VW-35-40tys. zł a na Peugeocie 25-30tys. zł. Passat owszem będzie droższy nadal o parę tysięcy droższy ale kwotowo znacznie więcej na nim stracimy a procentowo utrata będzie podobna.
Głos na 508, różnica w elastyczności na korzyść HDI wręcz szokująca.
Swoją drogą gratuluje panu moderatorowi wiedzy, ledwo te auta weszły na rynek a już wiadomo, że jedno jest dobre a drugie złe.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 13.03.2011, 18:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Francuskie auto jest bardzo fajne. Jest przede wszystkim nowe a co za tym idzie duze, przestronne i ze swiezym
designem. Passat jest zupełnym przeciwienstwem. Konstrukcja ma 6 lat. Design jest odgrzany i niepasujacy a przestronnosc juz kuleje jak na standardy klasy. Wyglada przy pugu jak auto o oczko nizej. Do tego nie wiedziec czemu jest drogi. Miałem z tym autem stycznosc i w zyciu bym go nie wybrał majac do wyboru tyle fajnych aut konkurecji. Jeszcze gdyby cena była promocyjna a ta jest z du*y.


Nie, 13.03.2011, 19:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Wybieram 508 bo to świeży samochód a nie odsmażony kotlet. W obu samochodach są śmieszne silniki, mogli wybrać do jazd 2.0 HDI i 2.0 TDI ;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Nie, 13.03.2011, 19:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 602
Miejscowość: Miłosław
Samochód: Gnojownik
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Zagłosowałem na Peugeota nie tylko ze względów osobistych, ale i na to też, że widziałem zdjęcia fajniej skonfigurowanych egzemplarzy. Bo tutaj zgodzę się z co niektórymi - wygląda jak zdepnięty Peugeot Expert, nie ten kolor, reflektory podstawowe, brak chromowanych obwódek okien i felgi, które giną w nadkolach.
Przyglądam się zdjęciom jeszcze tak i zauważyłem, że 1,6 hdi (eHdi) może współpracować z automatem - to jakaś nowa dwusprzęgłowa konstrukcja? Bo na pewno nie jest to stary ześlimaczały 4 lub 5cio biegowy mamut znany z 407 i 407 coupe. Patrząc na osiągi i elastyczność (miażdży Passata w każdym zakresie).
A Passat jak Passat - zawsze te samochody podobały mi się i nie wiem dlaczego, tak po prostu, choć jeszcze nigdy nie miałem okazji przejechać się tym modelem dowolnej generacji. Tutaj trochę w VW zrobili sobie jaja z wyznawców marki twierdząc, że to nowa konstrukcja i generacja, a nie tylko lifting. Wszystko ładnie pięknie, podoba mi się teraz jeszcze bardziej, ale nazywając go B7 trochę przegięli pałę, bo nikt głupi nie jest. Odgrzali kotleta, a to nie przecież bigos, żeby smaku przez to nabierał... wręcz przeciwnie, może odbić się niesmakiem w ch*ja zrobionych klientów. Mają swoją politykę - dopracowują modele w ofercie i fajnie bo klient ceniący markę właśnie za to, a nie za logo doceni to. Ale robienie liftingu B6 i nazywanie go B7 to tak jakby umyć obślizgłą starą kiełbasę i na drugi dzień sprzedawanie jej jako alles klar und ganz neues...

_________________
Istnieje milion powodów, dla których warto sprzedać* Scenica
*ale szkoda mi kasy, którą w ten gnój włożyłem


Nie, 13.03.2011, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
głos na Peugeota.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Nie, 13.03.2011, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Passat? Zieeeeeeeeew.... Cokolwiek byle nie Passat, ile moĹĽna?
Triumph4111 napisał(a):
Oba sÄ… paskudne, ale 508 ma ten plus, ĹĽe nie jest Passatem...
Mniej więcej o to mi chodziło :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 13.03.2011, 23:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Peugeot 508 vs VW Passat
Image

głos na 508 :lol:


Pon, 14.03.2011, 0:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018