Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI 

Które czterodrzwiowe coupe?
Audi A7 47%  47%  [ 20 ]
Mercedes CLS 53%  53%  [ 23 ]
Razem głosów : 43

Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Rozum podpowiada Audi, tańsze AWD etc. Ale jednak Mercedes-Benz. Ta stylistyka ;) No i wnętrze. Cena w tej klasie chyba już nie gra roli..

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pią, 05.11.2010, 13:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
w tym zestawieniu głos na Mercedesa ze względu na tradycję i większe zróżnicowanie stylistycznego (razem wzięte).

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pią, 05.11.2010, 16:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Jak miło, że tylu ludzi na forum wie jak jeździ cała gama MB i Audi, w dodatku potrafi kategorycznie powiedzieć który jest lepszy w dodatku bez żadnego ale :lol:
Oba mi się podobają ale patrząc chłodnym technicznym okiem pod względem technologicznym serce Mercedesa przynajmniej na papierze prezentuje się znacznie lepiej niż Audi( różnica w momencie obrotowym jest kolosalna na korzyść MB, w dodatku ten moment jest łatwiej dostępny).
Szkoda, ĹĽe dane w porĂłwnaniu sÄ… tak zdawkowe.
Niemniej Audi jest znacznie tańsze i to może być moim zdaniem klucz do sukcesu(a w Polsce dodatkowo odliczenie VAT).
Trudny wybór i zbyt mało danych by móc mieć jakikolwiek obraz obu samochodów, niemniej głos na MB choć nie ukrywam, że głównie ze względu na większą sympatię do marki.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 05.11.2010, 17:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Mercedes. Czy te samochody sa ladne? Nadal mi czegos brakuje, sa takie same i nie maja wiekszego polotu, ktrego mogly by utrzymywac przez dluzszy czas.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Sob, 06.11.2010, 12:09
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
choopster napisał(a):
chrystian, tak czytam Twoje wypowiedzi i śmiać mi się chce... zapatrzony jesteś w Mercedesa jak Hindus w brudne wody Gangesu... piszesz, że MB jest bardziej prestiżowy... okej, ma większą tradycję, ale czy to jest główny wyznacznik ? wtedy Skoda też jest bardziej prestiżowa od Audi :lol: technologia ? poziom jest wyrównany a nawet rzekłbym, że obecnie to Audi ma więcej "nowinek". ale tak na prawdę nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć niczego - niezaprzeczalnie A4 czy A8 są lepsze od Mercedesowskich odpowiedników, ale są nowsze. E klasa wygrywa porównania z A6. czemu ? bo jest nowsza. napisałeś gdzieś, że Audi nie ma auta terenowego. a Mercedes ma ? ML - SUV. GL - SUV. G klasa - obecnie ma niemniej elektroniki i bajerów niż pozostałe modele. w Audi mamy Q5 i Q7 - a więc remis. sugerujesz, że RS6 sprzedaje się gorzej od E 63. ja tam nie wiem, ale RS6 widuje duuużo więcej niż AMG. może i nowe E 63 ma lepsze osiągi ale tylko i wyłącznie na papierze - weź sobie oba auta na drogę.. RS6 dzięki Quattro odjedzie E 63 jak tylko chce... Mercedes będzie jedynie mielił kołami ;) żeby nie było, ze to gołe słowa, to w mieście w którym mieszkam podobne porównanie się odbyło.. ba, kilka różnych 63 AMG stawało "na kresce" z różnymi autami, od Ferrari po mocne 4łapy i przeważnie dostawały po tyłku. a prowadził je człowiek ogarniający auta dość dobrze..

Także mam radę - otwórz oczy i zobacz, że Mercedes nie jest najlepszy na świecie...

pozdro


G-klasa ma duzo elektroniki i co z tego jak jest typowym samochodem terenowym, wiec proszÄ™ nie rozszmieszaj mnie.
tak sie składa ze jezdze na codzien samochodem AMG i tu jestes w błedzie te mieli kołami, bo wlasnie ta elektronika i techniaka poszla do przodu ze 4 kola nie sa az tak potrzebne, szkoda ze C-klasa mimo napedu na tyl jest lepsza od cztero napedowego RS4 na torze. jezdzilem E63amg i mieli kolami tylko wtedy kiedy mamy wlaczone ESP Sport lub wogole wylaczony, tak to nie mieli wogole. oczywiscie mowimy to suchej nawierzchni,
a nie uwazam ze Mercedes jest najlepsza marka samochodowa świata, zbyt wiele czynników sie na to składa.
E63AMG jest tansze niz RS6.
pzdr


Pon, 08.11.2010, 9:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Audi od zawsze było tą trzecią marką po Mercedesie i BMW(niekoniecznie w tej kolejności).W ogólnym pojęciu najwyższy komfort zapewniał Mietek,najbardziej usportowione było BMW.Audi zawsze to trzecie, z m.in.najniższą ceną.Ale mamy XXIw. i stwierdzić muszę,że Audi dogoniło rywali i oferuje konkurencyjne pojazdy,czy to pod względem komfortu czy ogólnego innego kryterium.Czy któreś jest lepsze od drugiego?Nie.W jednym porównaniu wygra Audi,w drugim przy innych testujących wygra Miecio..Klient kupuje teraz oczami lub przywiązaniem do marki.I nie można oceniać marki po teście jednego modelu z gamy..KIA Ceed wygrała w jednym z pism porównanie z Astrą i Golfem.Czy to znaczy,że KIA jest lepszą marką od Opla czy VW?! Toż to dziecinada..

Zawsze byli,są i będą zwolennicy czy to Audi,czy Mercedesa.A gdy przyrównać się do Waszego poziomu to stwierdzam,że najlepsze jest BMW :mryellow:

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pon, 08.11.2010, 16:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian napisał(a):
E63amg i mieli kolami tylko wtedy kiedy mamy wlaczone ESP Sport lub wogole wylaczony, tak to nie mieli wogole. oczywiscie mowimy to suchej nawierzchni,
E63AMG jest tansze niz RS6.
pzdr


ESP miałem włączone, były zimowe opony a auto latało po całej drodze jak głupie. Zresztą sam właściciel auta, były rajdowiec, sprzedaje to auto właśnie ze względu na bardzo słabą trakcję. Więc coś w tym jednak jest.
W tej klasie i przy tych pieniÄ…dzach AĹ» TAK cena siÄ™ nie liczy...

BTW. California vs. SLS. Sucha nawierzchnia. Dystans ok 300-400m. California objechała SLS, pomimo dużo mniejszej mocy... :wink:

JA baaardzo lubię Mercedesy AMG, to bodaj najlepsza gama ever ( IMO ). Ale w polskich warunkach dostają po tyłku :mryellow:


Śro, 10.11.2010, 14:27
Profil

Postów: 13
Samochód: Bravo GT>MB w202
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Mercedes. Czy te samochody sa ladne? Nadal mi czegos brakuje, sa takie same i nie maja wiekszego polotu, ktrego mogly by utrzymywac przez dluzszy czas.


Nie, nie słuchaj ich twoje Renault jest ładniejsze


Czw, 25.11.2010, 21:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Po tym jak wczoraj dwie godziny musiałem główować czy to było Audi A5 Sportback czy może A7 Sportback, a i tak nie rozwiązałem zagadki widzianego przeze mnie samochodu stałem się antyfanem tych liftbacków. Obiema rękami więc podpisuję się pod Mercedesem, którego nie tylko design, ale też wystrój wnętrza po prostu miażdży system.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Nie, 09.01.2011, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Audi A7 vs Mercedes CLS
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Image
Image
Image
Image

(c) Auto Motor und Sport

1 Mercedes CLS 530pkt
2 Audi A7 526pkt

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 12.02.2011, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Tu nie ma nad czym się zastanawiać akurat, Audi to jakieś nieporozumienie,głos na CLS-a.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 12.02.2011, 11:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Nie potrafię zdecydować. Z jednej strony piękny Mercedes z bardzo fajnym silniczkiem, z drugiej strony przestronne, funkcjonalne A7 z niesamowitym wnętrzem ...
Ostatecznie jednak głos na Mercedesa ... w zasadzie tylko dlatego, że jest też wersja AMG :P

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 12.02.2011, 11:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Jesli chodzi o mnie to prownanie jest nierozstrzygniete. Oba auta sa tak swietne ze ciezko mi sie zdecydowac. Zrobiłbym to dopiero po 100km jezdzie poza miastem gdzie mozna rozwinac skrzydła.


Sob, 12.02.2011, 11:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Audi z zewnątrz jest po prostu nudne za to ma niesamowite wnętrze. Mercedesa miałem okazję wczoraj pooglądać na żywo i wygląda po prostu genialnie. CLS-a lubiłem od początku a nowa wersja jest świetną kontynuacją dlatego też na niego oddaje swój głos

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 12.02.2011, 11:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Zdecydowanie bardziej podoba mi się Mercedes. Audi widziałem ostatnio na żywo i wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciach-szczególnie tył.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Sob, 12.02.2011, 13:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
A jak dla mnie A7 właśnie na żywo wygląda genialnie... szczególnie tył :> CLS nie widziałem więc nie mogę porównywać, ale nie lubię kupować w ciemno więc biorę zajebiste na 100% A7 :mryellow:


Sob, 12.02.2011, 13:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Audi A7 vs Mercedes CLS
Prawie wszystkie dane przemawiają za Mercedesem. Ma nieco mocniejszy silnik, a sam pojazd jest trochę leżejszy. Wydaje mi się, że jednak wszystkie te różnice nie mają zbyt dużego znaczenia. Ważniejszą kwestią jest tu sam wygląd, a tu Mercedes jak dla mnie odstaje. Audi wydaje się bardziej przytulne, mimo swoich gabarytów ma w sobie nutkę lekkości, takiej dostojnej i ciężkiej lekkości - taki oksymoron. Mercedes jest za bardzo napompowany - poprzedni model był zdecydowanie lepszy, bardzo mi się podobał. Jeśli chodzi o wnętrze to zwłaszcza tutaj nie mam nad czym się zastanawiać - Audi znacznie lepiej się prezentuje. Mimo, że wybór jest ciężki, bo i dwa auta bardzo podobne, wybieram jednak Audi.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 12.02.2011, 14:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 143
Miejscowość: Lubin
Samochód: A4 B7 Avant BKN
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
A7 poproszÄ™- super jezdzi z 3,0TDI Stronic Quattro. W porownaniu w krorejs z gazet bylo porownanie A7-CLS i cos tam jeszcze i wygralo A7 za jakosc wykonania (zdecydowanie lepsza niz w Mietku), zawieszenie pneumatyczne tez zmiotlo konkurencje.
Na zywo wyglada swietnie

_________________
Audi- Vrosprung durch Technik


Sob, 26.02.2011, 9:53
Profil

Postów: 44
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Glos na mercedesa. Zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz bardziej mi sie podoba niz audi. A w wersji AMG wnetrze to majstersztyk. A7 nie robi na mnie wiekszego wrazenia z zadnej strony. Plus za naped 4x4 ale jakby sie uprzec to w mercu tez mozna zamowic bodajze w wersji z oznaczeniem 500.


Sob, 26.02.2011, 13:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018