Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 9:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Seat Toledo vs. Skoda Octavia 

Co wybierasz?
Skoda Octavia 31%  31%  [ 20 ]
Seat Toledo 46%  46%  [ 30 ]
wole inne auto tej klasy 23%  23%  [ 15 ]
Razem głosów : 65

Seat Toledo vs. Skoda Octavia 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Seat Toledo(1998-2004)

Image

Image

Image

Image

SEAT Toledo - samochód produkowany przez koncern SEAT. Pierwszy model sygnowany tą nazwą pojawił się na rynku w 1991 roku. Aktualnie dostępna jest już trzecia generacja Toledo. Auto zrywa ze stylistyką poprzednich modeli, a jego nadwozie to skrzyżowanie minivana z sedanem. Aktualnie produkowane Toledo bazuje na takiej samej płycie podłogowe co Volkswagen Golf i Skoda Octavia.

silniki:
1.6 16v
1.8 20v aut.
1.8 20v
1.8 T 20v
1.9 PD TDI
1.9 TDI 66kW
1.9 TDI 81kW
1.9 TDI 96kW
2.3 V5 20v



Skoda Octavia(1996-?)

Image

Image

Image

Image

Image

Škoda Octavia została wprowadzona na rynek pod koniec 1996 roku. Był to pierwszy model Škody, który powstał w biurach konstrukcyjnych koncernu Volkswagena. Dzięki Octavii Škoda znacznie umocniła swoją pozycje na europejskim rynku motoryzacyjnym.

W Škodzie Octavii wykorzystano płytę podłogową VW Golfa IV generacji (Platforma VW A4 PQ 34). Ten model Škody wytwarzano w dwóch wersjach nadwoziowych 5-drzwiowy liftback oraz kombi oraz początkowo w trzech wersjach wyposażenia LX, GLX i SLX. Dużą popularnością cieszyły się wersje promocyjne, m. in.: Laurin&Klement, Tour.

Octavia przeszła drobny face lifting w 2000 roku. Wtedy zmieniono nazwy wersji wyposażeniowych na Classic, Ambiente i Elegance, rozpoczęto także sprzedaż modelu w wersji RS (Rallye Sport).

Od roku 2001 podstawowa wersja Octavii - liftback dostępna była również z napędem na cztery koła.

Pomimo rozpoczęcia sprzedaży Octavii drugiej generacji na początku 2004 roku, produkcja tego modelu jest kontynuowana w fabryce we Vrchlabí pod nazwą Škoda Octavia Tour.

* Wymiary Ĺ kody Octavii (przed / po face liftingu):
o Długość: 4511 mm / 4507 mm
o Szerokość: 1731 mm / 1731 mm
o Wysokość: 1429 mm / 1431 mm
o Rozstaw osi: 2512 mm / 2512 mm

silniki:
1.4 16v
1.6 55kW
1.6 75kW
1.6 aut. 75kW
1.8 20v Turbo 4WD
1.8 20v Turbo aut.
1.8 20v Turbo
1.9 TDI 66kW
1.9 TDI 81kW
1.9 TDI aut. 66kW
1.9 TDI PD 74kW
1.9 TDI PD 96kW
2.0 aut.
2.0
RS - 1.8 20v Turbo


źródło:
autoindex
wikipedia


Śro, 19.09.2007, 13:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 211
Miejscowość: GDZIEŚ
Post 
obydwa mi sie bardzo podobają ale wybieram skodę bo jakoś bardziej m podchodzi i za większą ilość silników.

_________________
http://s1.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=154498


Śro, 19.09.2007, 13:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Nie wiem czy Octavia do końca słusznie występuje w tym porównaniu. Ciągle można ją przecież kupić w salonie!

Ale i tak bez mrugnięcia okiem biorę Seata. To zdecydowanie jedno z ładniejszych aut tej marki. Wygląda zgrabnie, lekko sportowo i elegancko zarazem. Pod maską Volkswagen - czyli nie ma się czego przyczepić. Chętnie widziałbym takiego czarnego ze studziesięciokonnym TDI w garażu :wink:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 19.09.2007, 14:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Warszawa
Post 
Toledo:] jest to najładniejsze toledo bo wiadomo jakie jest następne....szkoda gadac

_________________
http://img.userbars.pl/101/20041.jpg


Śro, 19.09.2007, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
masaczek2 napisał(a):
obydwa mi sie bardzo podobają ale wybieram skodę bo jakoś bardziej m podchodzi i za większą ilość silników.


ja odwrotnie - Toledo mi bardziej lezy a co do silnikĂłw to sie nie zgodze bo oba maja po jednym :lol: :lol:


Czw, 20.09.2007, 11:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
Głos na Seata. Ciekawa oferta na rynku wtórnym. Sporo silników do wyboru i mimo upływu lat dalej atrakcyjny wygląd. Skoda również niczemu sobie. Duże, rodzinne auto za rozsądne pieniądze.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 20.09.2007, 11:24
Profil

Postów: 2831
Post 
markus napisał(a):
Chętnie widziałbym takiego czarnego ze studziesięciokonnym TDI w garażu :wink:
A ja ze 150 konnym :mryellow: Uwielbiam ten widok:

Image

Jednak z tych dwóch modeli wybrałbym Skodę. Sam nie wiem, jakoś bardziej mi odpowiada. Oczywiście Toledo również jest bardzo fajny, ale mając wybór wolałbym jeździć czeskim wynalazkiem :lol: Od Toledo bardziej podoba mi się Leon, mimo, że jest mniejszy :wink:

_________________
← Szał trójek :) Był. Bo nie spodobał się jakiemuś prostakowi z uprawnieniami.


Czw, 20.09.2007, 11:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
w sumie to powinienem zaznaczyc, ze wolę inny samochó tej kalsy, ale postanowiałem nie iśc na łatwiznę.

Octavia moim zdaniem wyglÄ…da lepiej, do tego ma praktyczniejsze 5 drzwiowe nadwozie a do tego jest jeszcze wersja kombi.
Reszta w sumie jest taka technika jest taka sama, nie wiem jak z cenami i nie chce mi się sprawdzac, ale wszystko moim zdnaiem rpzemawia na korzyść Skody i na nią idzie mój głos

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Czw, 20.09.2007, 13:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
W tym wypadku technika schodzi na dalszy plan ponieważ jest bardzo podobna :wink: dlatego Seat za styl i że jest tańszy dzisiaj w zakupie

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Czw, 20.09.2007, 15:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post 
Wybieram opcjÄ™"wole inne auto tej klasy" bo jest tyle Ĺ‚adniejszych,fajniejszych,wygodniejszych i mniej zawodnych samochodĂłw w tej cenie.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 20.09.2007, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Faethor napisał(a):
i mniej zawodnych samochodĂłw


Ciekawe, akurat zarówno Skoda jak i Seat (zwłaszcza ta marka) to naprawdę niezawodne wozy.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 20.09.2007, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post 
ja biore Toledo

zresztÄ… co ja mĂłwie juĹĽ takie 1.8 20V stoi pod blokiem :))

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Czw, 20.09.2007, 22:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
del78 napisał(a):
zresztÄ… co ja mĂłwie juĹĽ takie 1.8 20V stoi pod blokiem )


A jeździsz na benzynie czy zagazowałeś go? Napisz proszę, ile spala benzynki :wink:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pią, 21.09.2007, 7:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: WWA
Post 
Seacik! skody nie toleruje, kompletnie mi sie nie podobaja, wole juz daewoo od skody

_________________
Była Honda będą Volva, tak to wygląda...


Pią, 21.09.2007, 10:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post 
markus napisał(a):
del78 napisał(a):
zresztÄ… co ja mĂłwie juĹĽ takie 1.8 20V stoi pod blokiem )


A jeździsz na benzynie czy zagazowałeś go? Napisz proszę, ile spala benzynki :wink:


w ĹĽyciu nie zagazuje auta
gaz jest do gotowania w kuchence a nie do napędzania auta
a paki tyle ile musi
jak ja jeździłem na codzień po mieście to palił 11-12 na 100 km, ale nie żałowałem prawego pedału
jak jeździ nim białogłowa do pracy to wychodzi około 8-9 na 100 km
znowuż na trasie z ostrą jazdą wyjdzie ok 9 ale da się zejść do poziomu 6,5 na 100 km jadąc bez szaleństw do 120 km/h
kocham ten wĂłz

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Sob, 22.09.2007, 23:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
del78 napisał(a):
w ĹĽyciu nie zagazuje auta


To tak jak ja :wink:

del78 napisał(a):
jak ja jeździłem na codzień po mieście to palił 11-12 na 100 km, ale nie żałowałem prawego pedału
jak jeździ nim białogłowa do pracy to wychodzi około 8-9 na 100 km
znowuż na trasie z ostrą jazdą wyjdzie ok 9 ale da się zejść do poziomu 6,5 na 100 km jadąc bez szaleństw do 120 km/h


Zachęcająco to wygląda :>
Chyba zweryfikuję swoje plany odnośnie TDI i zacznę myśleć właśnie o 1.8.
Dzięki za informacje :!:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 23.09.2007, 7:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 250
Post 
To toledo w porównaniu do obecnego to piękność :oops:


Nie, 23.09.2007, 9:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post 
markus napisał(a):
del78 napisał(a):
w ĹĽyciu nie zagazuje auta


To tak jak ja :wink:

del78 napisał(a):
jak ja jeździłem na codzień po mieście to palił 11-12 na 100 km, ale nie żałowałem prawego pedału
jak jeździ nim białogłowa do pracy to wychodzi około 8-9 na 100 km
znowuż na trasie z ostrą jazdą wyjdzie ok 9 ale da się zejść do poziomu 6,5 na 100 km jadąc bez szaleństw do 120 km/h


Zachęcająco to wygląda :>
Chyba zweryfikuję swoje plany odnośnie TDI i zacznę myśleć właśnie o 1.8.
Dzięki za informacje :!:


nie chce Cie zniechęcać do 1.8 ale jak chcesz sie pobawić z dłubaniem silnika bierz TDI, ja wziąłem 1.8 bez turbiny bo nie chce aby mnie korciło podkręcanie go
nastawiłem się na komfort i mam opcję Signo
przy próbie na światłach seryjne TDI 110 PS wciągniesz ale już nawet lekko zdłubanego (np 135PS) bedziesz miał problemy (doszedłem znajomą przy prędkości ok 160 dopiero
ogĂłlnie autko nie zapeszajÄ…c super

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Nie, 23.09.2007, 18:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
del78 napisał(a):
nie chce Cie zniechęcać do 1.8 ale jak chcesz sie pobawić z dłubaniem silnika bierz TDI, ja wziąłem 1.8 bez turbiny bo nie chce aby mnie korciło podkręcanie go
nastawiłem się na komfort i mam opcję Signo
przy próbie na światłach seryjne TDI 110 PS wciągniesz ale już nawet lekko zdłubanego (np 135PS) bedziesz miał problemy


Nie, będę potrzebował po prostu auta rodzinnego. W miarę duże, ładne, niezawodne i z przyzwoitymi osiągami nieokupionymi ogromnym zużyciem paliwa. Myślałem nad TDI ale wszystkie mają ogromne przebiegi i są sporo droższe od benzyniaków z tego samego rocznika. Poza tym ewentualne naprawy turbodiesla to niemałe kwoty. A po trzecie robię rocznie ok. 15kkm więc diesel nie jest raczej wymagany :wink:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 23.09.2007, 18:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Seat - Bardzo mi się podoba. Z silniczkiem 2.3 V5 20v musi dobrze zpierda|_ać :wink:

Skoda - Zawsze lubiłem ją za ten przód i kwadratowe światła :) Wygodnie sie nią jeździ... Szeroka gama silników, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Ode mnie GŁOS.

_________________
S T A N C E | W O R K S


Nie, 23.09.2007, 19:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018