Konfrontacje wszelkich samochodów
Śro, 22.08.2012, 19:11



















1994 Audi RS2 Avant (b4)
Silnik: R5 turbo 2.2 l
Moc: 315 KM przy 6500 obr\min
0-100: 5.4 s
0-200: 22.2 s
Paliwo śr: 10.4 l
v-max: 262 km\h
Cena: 98.900 DM
2000 Audi RS4 Avant (b5)
Silnik: V6 biturbo 2.7 l
Moc: 380 KM przy 6100 - 7000 obr\min
0-100: 4.9 s
0-200: 17 s
Paliwo śr: 12 l
v-max: 250 km\h
Cena: 127.129 DM
2006 Audi RS4 Avant (b7)
Silnik: V8 4.2 l
Moc: 420 KM przy 7800 obr\min
0-100: 4.9 s
0-200: 16.9 s
Paliwo śr: 13.5 l
v-max: 250 (280) km\h
Cena: 71.500 Euro
2012 Audi RS4 Avant (b8)
Silnik: V8 4.2 l
Moc: 450 KM przy 8250 obr\min
0-100: 4.7 s
0-200: 16.1 s
Paliwo śr: 10.7 l
v-max: 250 (280) km\h
Cena: 76.600 euro
4 generacji Audi klasy średniej z serii w jedynym słusznym nadwoziu Avant
źródło: autobild
Śro, 22.08.2012, 19:15
Biorę B7. Nie wiem czemu, ale uwielbiam RS tej generacji... podoba mi się nawet bardziej od nowej. A za różnicę w cenie pogrzebałbym w silniku
Śro, 22.08.2012, 19:23
Nowe RS nie bardzo mi się podoba.
B7 nie robi na mnie takiego wrażenia jak B5.
Jednak najbardziej z wszystkich RSów uwielbiam RS2.

Miałem okazje kiedyś przejechać się nim kawałek i zakochałem się w nim. Biorę RS2 jak stoi.
Śro, 22.08.2012, 20:15
W sumie to byłbym rad wziąć każde ale jeżeli miałbym wybrać swojego faworyta to wybrałbym generację B5
Śro, 22.08.2012, 21:49
tylko b4, resztą gardzę
Śro, 22.08.2012, 22:03
Najnowsze albo b4. Mimo pochodzenia z lat 80 dalej wygląda super. No i r5 - szkoda, że już takich nie robią
Śro, 22.08.2012, 22:15
Głos na B4, podobało mi się kiedyś, podoba i teraz.
Czw, 23.08.2012, 7:20
Biorę B8,chociaż uważam że lifting się nie udał,ale jest najlepsze z tej czwórki
Czw, 23.08.2012, 8:50
B4 najmniej lansiarskie i z wyglądu najmniej kombinowania, w przeciwieństwie do B8.
Czw, 23.08.2012, 13:39
Świetne porównanie.

Dwa ostatnie modele przy poprzednikach odpadają na starcie, więc trzeba wybierać między B4 a B5. Oba genialne i ciężko któreś odrzucić, ale jak muszę wybrać jedno z nich, to minimalnie bardziej skłaniam się ku B5.
Czw, 23.08.2012, 14:04
B4 - patrząc na to jak dawniej były robione samochody, aż chce się wsiąść do niego, solidna robota. B5 to farsa w porównaniu z poprzednikiem, który był robiony za czasów starej, dobrej szkoły, a nie biednych lat '90. Fakt, że Porsche maczało palce w stworzeniu RS2 potęguje tylko chęć posiadania tego samochodu.
B8 to również cudowny pojazd, z idealnym silnikiem i niebotycznymi osiągami, jednak na tle takiego klasyka jak RS2 reszta się nie liczy. B7 osobiście mnie też wkurza, przez samą nazwę. Jak można nazwać nową generacją coś, co jest mocnym liftem B6. Głos na RS2
Czw, 23.08.2012, 18:41
O dziwo B8 wygląda lepiej niż B7, wygląda nawet bardzo dobrze, jest super. B7 nie wygląda za dobrze w bieli poza tym wolałbym sedana. Ale i tak mój ulubieniec to B5 wygląda nadal kozacko, nic się nie postarzał, do tego silnik dłubnięty przez Cosworth, wysokie osiągi i status najmocniejszego kombi swoich czasów. Rs2 to równie genialna maszyna napis Porsche na silniku bezcenny
Czw, 23.08.2012, 19:41
Ogólnie wolę V8 - ale RS4 B5 z ciekawym silnikiem 2.7 biturbo do dzisiaj świetnie wygląda, nie jest pozerskie i leci na nie głos. Audi 80 by Porsche niezbyt mi odpowiada, B7 jest mi obojętne, B8 nie jest złe.
Czw, 23.08.2012, 20:21
B8 - lubię nowoczesność, jak i wiele nowych modeli Audi (poza A3 i niżej oraz serią Q) - pasują mi te linie, technologia, ale i wymarzone, wolnossące V8

.
Czw, 23.08.2012, 21:21
Mój głos powędruje na B4 - pomimo rodowodu z lat 80-tych to auto posiada cechy, których niestety brakuje współczesnym wytworom samochodopodobnym

A jeśli chodzi o konkurentów z zestawieniu - niestety B5 zniechęca wyglądem a ściślej rzecz biorąc jego pospolitością. Dwa nowsze modele uważam za przekombinowane
Pią, 24.08.2012, 16:23
Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite
Pią, 24.08.2012, 21:57
Głos na B5, zawsze mi się podobała ta generacja
Pią, 24.08.2012, 22:54
johny napisał(a):Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite
Chodziło mi oczywiście o pospolitość bazy dla RS4 B5 czyli tamtej generacji A4-ki

I w tym wypadku nie ulega wątpliwości, że jest to auto pospolite.
Sob, 25.08.2012, 9:34
Nie żeby te nowsze były do niczego, ale RS2 ma klimat

marzenie
Sob, 25.08.2012, 13:39
Mialem przyjemnosc podrozowac w kombiaczu S4 B5 265KM i pozytywy a co dopiero RS4..Glos na B5 ,nie ma V8 ,ale silnik tez ciekawy.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.