Switch to full style
Konfrontacje wszelkich samochodów
Wyślij odpowiedź

Wybierz swoje power kombi

1994 RS2 (b4)
14
30%
2000 RS4 (B5)
11
24%
2006 RS4 (B7)
8
17%
2012 RS4 (b8)
13
28%
 
Razem głosów : 46

Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 19:11

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

1994 Audi RS2 Avant (b4)
Silnik: R5 turbo 2.2 l
Moc: 315 KM przy 6500 obr\min
0-100: 5.4 s
0-200: 22.2 s
Paliwo śr: 10.4 l
v-max: 262 km\h
Cena: 98.900 DM

2000 Audi RS4 Avant (b5)
Silnik: V6 biturbo 2.7 l
Moc: 380 KM przy 6100 - 7000 obr\min
0-100: 4.9 s
0-200: 17 s
Paliwo śr: 12 l
v-max: 250 km\h
Cena: 127.129 DM

2006 Audi RS4 Avant (b7)
Silnik: V8 4.2 l
Moc: 420 KM przy 7800 obr\min
0-100: 4.9 s
0-200: 16.9 s
Paliwo śr: 13.5 l
v-max: 250 (280) km\h
Cena: 71.500 Euro

2012 Audi RS4 Avant (b8)
Silnik: V8 4.2 l
Moc: 450 KM przy 8250 obr\min
0-100: 4.7 s
0-200: 16.1 s
Paliwo śr: 10.7 l
v-max: 250 (280) km\h
Cena: 76.600 euro

4 generacji Audi klasy średniej z serii w jedynym słusznym nadwoziu Avant

źródło: autobild

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 19:15

Biorę B7. Nie wiem czemu, ale uwielbiam RS tej generacji... podoba mi się nawet bardziej od nowej. A za różnicę w cenie pogrzebałbym w silniku :twisted:

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 19:23

Nowe RS nie bardzo mi się podoba.
B7 nie robi na mnie takiego wrażenia jak B5.
Jednak najbardziej z wszystkich RSów uwielbiam RS2. 8) Miałem okazje kiedyś przejechać się nim kawałek i zakochałem się w nim. Biorę RS2 jak stoi. :mryellow:

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 20:15

W sumie to byłbym rad wziąć każde ale jeżeli miałbym wybrać swojego faworyta to wybrałbym generację B5

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 21:49

tylko b4, resztą gardzę

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 22:03

Najnowsze albo b4. Mimo pochodzenia z lat 80 dalej wygląda super. No i r5 - szkoda, że już takich nie robią

Re: Audi RS klasy średniej

Śro, 22.08.2012, 22:15

Głos na B4, podobało mi się kiedyś, podoba i teraz.

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 7:20

Biorę B8,chociaż uważam że lifting się nie udał,ale jest najlepsze z tej czwórki

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 8:50

B4 najmniej lansiarskie i z wyglądu najmniej kombinowania, w przeciwieństwie do B8.

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 13:39

Świetne porównanie. 8) Dwa ostatnie modele przy poprzednikach odpadają na starcie, więc trzeba wybierać między B4 a B5. Oba genialne i ciężko któreś odrzucić, ale jak muszę wybrać jedno z nich, to minimalnie bardziej skłaniam się ku B5.

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 14:04

B4 - patrząc na to jak dawniej były robione samochody, aż chce się wsiąść do niego, solidna robota. B5 to farsa w porównaniu z poprzednikiem, który był robiony za czasów starej, dobrej szkoły, a nie biednych lat '90. Fakt, że Porsche maczało palce w stworzeniu RS2 potęguje tylko chęć posiadania tego samochodu.
B8 to również cudowny pojazd, z idealnym silnikiem i niebotycznymi osiągami, jednak na tle takiego klasyka jak RS2 reszta się nie liczy. B7 osobiście mnie też wkurza, przez samą nazwę. Jak można nazwać nową generacją coś, co jest mocnym liftem B6. Głos na RS2

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 18:41

O dziwo B8 wygląda lepiej niż B7, wygląda nawet bardzo dobrze, jest super. B7 nie wygląda za dobrze w bieli poza tym wolałbym sedana. Ale i tak mój ulubieniec to B5 wygląda nadal kozacko, nic się nie postarzał, do tego silnik dłubnięty przez Cosworth, wysokie osiągi i status najmocniejszego kombi swoich czasów. Rs2 to równie genialna maszyna napis Porsche na silniku bezcenny

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 19:41

Ogólnie wolę V8 - ale RS4 B5 z ciekawym silnikiem 2.7 biturbo do dzisiaj świetnie wygląda, nie jest pozerskie i leci na nie głos. Audi 80 by Porsche niezbyt mi odpowiada, B7 jest mi obojętne, B8 nie jest złe.

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 20:21

B8 - lubię nowoczesność, jak i wiele nowych modeli Audi (poza A3 i niżej oraz serią Q) - pasują mi te linie, technologia, ale i wymarzone, wolnossące V8 :).

Re: Audi RS klasy średniej

Czw, 23.08.2012, 21:21

Mój głos powędruje na B4 - pomimo rodowodu z lat 80-tych to auto posiada cechy, których niestety brakuje współczesnym wytworom samochodopodobnym :) A jeśli chodzi o konkurentów z zestawieniu - niestety B5 zniechęca wyglądem a ściślej rzecz biorąc jego pospolitością. Dwa nowsze modele uważam za przekombinowane ;)

Re: Audi RS klasy średniej

Pią, 24.08.2012, 16:23

Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite

Re: Audi RS klasy średniej

Pią, 24.08.2012, 21:57

Głos na B5, zawsze mi się podobała ta generacja 8)

Re: Audi RS klasy średniej

Pią, 24.08.2012, 22:54

johny napisał(a):Fakt RS4 B5 to auto bardzo pospolite

Chodziło mi oczywiście o pospolitość bazy dla RS4 B5 czyli tamtej generacji A4-ki :) I w tym wypadku nie ulega wątpliwości, że jest to auto pospolite.

Re: Audi RS klasy średniej

Sob, 25.08.2012, 9:34

Nie żeby te nowsze były do niczego, ale RS2 ma klimat :mryellow: marzenie

Re: Audi RS klasy średniej

Sob, 25.08.2012, 13:39

Mialem przyjemnosc podrozowac w kombiaczu S4 B5 265KM i pozytywy a co dopiero RS4..Glos na B5 ,nie ma V8 ,ale silnik tez ciekawy.
Wyślij odpowiedź