Konfrontacje wszelkich samochodów
Czw, 19.07.2012, 21:51
Dwa nowości w segmencie B. Dwaj Francuzi, którzy będą walczyć o tytuł najlepiej się sprzedającego auta we Francji w swojej klasie. W poprzednich generacjach to Clio III znajdowało więcej nabywców niż 207. Który teraz lepszy?

Trochę danych:
Silniki w 208:Silniki benzynowe:
1.0 VTI 68KM,
1.4 VTI 95KM,
1.6 VTI 120KM,
Silniki Diesla:
1.4 HDI 68KM,
1.6 e-HDI 92KM,
1.6 e-HDI 115KM,
Silniki w Clio IV:Silniki benzynowe:
0.9 TCE 90 KM
1.2 TCE 120 KM - od 2013r.
Silniki diesla:
1.5 dCi 90 KM
Wymiary Peugeot 208:Długość: 3,96m
Szerokość: 1,73m
Wysokość: 1,46m
Bagażnik: 312 litrów
Wymiary Clio IV:Długość: 4,06 m
Szerokość: 1.73m
Wysokość: 1,45 m
Bagażnik: 315 litrów
(c) largus.fr
Czw, 19.07.2012, 21:58
Pewnie nie tylko we Francji ale i całej Europie.
Po wejściu 208 myślałem, że ciężko będzie go pobić ale Clio IV wizualnie jest świetne.
Ceny Renówki będą też pewnie nieco niższe no i komfort jazdy lepszy ale nie ma co gdybać, po prostu bardziej mi się podoba.
Głos na Clio ale obydwa w tej chwili to dla mnie najatrakcyjniejsze samochody w swojej klasie.
Czw, 19.07.2012, 22:14
Oba fajne ale chyba jednak wolę 208

Taka wersja 3d wygląda dobrze i nie ma takich denerwujących detali jak w Clio (np. diody w grilu

)
Pią, 20.07.2012, 0:19
Biere Reno.
Z zewnątrz oba zniewieściałe, ale w środku już bardziej podchodzi mi Clio. I w tym żółtym wygląda prawie jak RS
Pią, 20.07.2012, 7:20
Nie wiem jak Clio ale Peugeot jest w środku ciasny, cała kabina jest bardzo krótka, do tego siedzi się nienaturalnie wysoko - coś jak przerośnięte Picanto/Panda. Clio z kolei na początku wyglądało super, jednak z czasem już tak super nie jest. Trzeba jednak najpierw zobaczyć na żywo:)
Pią, 20.07.2012, 7:26
Duży musisz być.
Ja przy 175cm wzrostu nie miałem żadnych problemów ani z przodu ani z zajęciem miejsca za sobą.
Pią, 20.07.2012, 10:11
Wybieram Peugeota.
Patrząc na niego widać, że ma bardziej zwartą, miłą dla oka, bardziej dynamiczną i zapewne również ponadczasową stylistykę.
Clio jest przerośnięte, jakieś pokrzywione, za kilka lat będzie zamiast robić wrażenie, będzie raził swoją brzydotą. Narazie działa efekt nowości. Szczególnie razi mnie ten plastik na progach. Nie bardzo pasuje.
Jednak muszę przyznać, że wnętrze Clio jest o wiele ładniejsze i miłe dla oka. Tylko to fałszywe wrażenie bo całą robotę robi to ten błyszczący się lakier. Gdyby nie on nie byłoby lepiej niż w Peugeocie. Poza tym jestem ciekaw jak jest podatny na zarysowania. Podejrzewam, że nie będzie już tak ładny po kilku latach użytkowania.
No i 208 ma bogatszą ofertę silników, a zegary wysunięte trochę dalej to świetny pomysł. Praktycznie wszystkie zegary widzisz nie odrywają wzroku od jezdni. W kwestii bezpieczeństwa to duży plus. Jedynie estetycznie nie prezentuje się to dobrze, ale może to w przyszłości dopracują.
Pią, 20.07.2012, 11:50
Wybieram Renault,ma większy bagażnik i bardziej mi odpowiada
Pią, 20.07.2012, 13:48
Nowe Clio byłoby o wiele fajniejsze gdyby, tak jak już kolega wyżej wspomniał, nie było tak przerośnięte. 208-ka jest o wiele zgrabniejsza. Nie miałem co prawda możliwości sprawdzenia czy wnętrze faktycznie jest ciasne, ale na zdjęciach nie wygląda na takie i głos leci na Peugeota.
Pią, 20.07.2012, 13:59
Głos na Clio.
Mi się podoba to, że jest tak nadmuchane.
W Peugeocie ogromny minus - siedząc za kierownicą zasłania ona zegary. Dla mnie nie do zaakceptowania.
Pią, 20.07.2012, 17:14
Wsadzili by do Puga stare dobre 2,0HDi 90KM to nikt by się nie obraził.
Pią, 20.07.2012, 17:46
Ten silnik był dobry...kilkanaście lat temu.
Wto, 24.07.2012, 11:31
Te dwa modele prezentują odmienne podejście do designu, Peugeot postawił zdecydowanie na elegancje i prestiżowość, natomiast Renault poszło w stronę sportu i dynamizmu. Jeśli chodzi o design bardziej pasuje mi Renault. Jeśli chodzi o wnętrze to póki co zweryfikować mogłem jedynie 208, ale porównując zdjęcia interiorów obu modeli bardziej pasuje mi jednak to z Clio o dziwo.
Natomiast jeśli chodzi o silniki to zdecydowanie lepsze oferuje Peugeot i tu miałbym dylemat, które auto wybrać. Póki co powstrzymam się od głosu.
PS: Bagażniki to chyba mają największe w klasie?
Wto, 24.07.2012, 12:08
Iceman napisał(a):PS: Bagażniki to chyba mają największe w klasie?
Nie, największy w tym segmencie ma Honda Jazz- 366 litrów.
Wto, 24.07.2012, 12:12
Jazza zaliczam do minivanów klasy B tak jak Vengę czy Note np., nie wiem czy można ją wrzucać do typowych hatchbacków jak większość przedstawicieli klasy.
Wto, 24.07.2012, 12:19
No tak, w sumie racja
W takim razie Dacia Sandero ma większy o pojemności 320 litrów i chyba to największy.
Sandero to chyba segment B.
Nie, 05.08.2012, 22:05
Zdecydowanie Clio wygląda lepiej i lepiej w nim bym się czuł. Poza tym Peugeoty lubie tylko z klasy średniej (406,407), pozostałe nigdy mi sie nie podobały.
Pon, 06.08.2012, 15:31
Dżony napisał(a):Ten silnik był dobry...kilkanaście lat temu.
Ten silnik bije zapotrzebowaniem na paliwo i bezawaryjnością obecnie konstrukcje.
Pon, 06.08.2012, 20:35
Wątpię, szczególnie w oszczędność bo z moich obserwacji wynika, że 2.0 HDI nieważne czy 110 czy 90km pali o litr, półtora więcej niż 1.6 HDI o analogicznej mocy, przy czym ten drugi poza silniejszymi wtryskami wcale nie posiada droższego osprzętu, a waży znacznie mniej.
Ładowanie ciężkiego dwulitrowego diesla do samochodu który waży ~tonę uważam za idiotyzm.
Nawet w latach 80tych i 90tych to rozumieli były Charade 1.0 D, AX 1.4 D czy Corsy 1.5 D takie anomalie jak 206 2.0 HDI czy Polo 1.9 TDI całe szczęście należą już do przeszłości.
Pon, 06.08.2012, 21:04
2.0HDi 90KM w 206 w trasie schodził poniżej 4.5l. Zmierzone spalanie z Niemiec do PL (ok. 800km) to było 4.3l - jak go kupiłem.
O ile mniej waży 1.6HDi? 30-40kg? Proszę Cię.
Oczywiście, że 1.9TDi, 2.0HDI w małych autach to przeszłość, lepiej wsadzić gówniane TSi czy małe diesle o wytrzymałości podrabianych maszynek do golenia i zerowej mocy.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.