Switch to full style
Konfrontacje wszelkich samochodów
Wyślij odpowiedź

Wybieram:

Peugeot 208
10
26%
Renault Clio IV
28
74%
 
Razem głosów : 38

Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Czw, 19.07.2012, 21:51

Dwa nowości w segmencie B. Dwaj Francuzi, którzy będą walczyć o tytuł najlepiej się sprzedającego auta we Francji w swojej klasie. W poprzednich generacjach to Clio III znajdowało więcej nabywców niż 207. Który teraz lepszy?

Image Image Image Image Image Image

Trochę danych:

Silniki w 208:

Silniki benzynowe:
1.0 VTI 68KM,
1.4 VTI 95KM,
1.6 VTI 120KM,

Silniki Diesla:
1.4 HDI 68KM,
1.6 e-HDI 92KM,
1.6 e-HDI 115KM,

Silniki w Clio IV:

Silniki benzynowe:
0.9 TCE 90 KM
1.2 TCE 120 KM - od 2013r.

Silniki diesla:
1.5 dCi 90 KM

Wymiary Peugeot 208:

Długość: 3,96m
Szerokość: 1,73m
Wysokość: 1,46m

Bagażnik: 312 litrów

Wymiary Clio IV:

Długość: 4,06 m
Szerokość: 1.73m
Wysokość: 1,45 m

Bagażnik: 315 litrów

(c) largus.fr

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Czw, 19.07.2012, 21:58

Pewnie nie tylko we Francji ale i całej Europie.
Po wejściu 208 myślałem, że ciężko będzie go pobić ale Clio IV wizualnie jest świetne.
Ceny Renówki będą też pewnie nieco niższe no i komfort jazdy lepszy ale nie ma co gdybać, po prostu bardziej mi się podoba.
Głos na Clio ale obydwa w tej chwili to dla mnie najatrakcyjniejsze samochody w swojej klasie.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Czw, 19.07.2012, 22:14

Oba fajne ale chyba jednak wolę 208 :wink: Taka wersja 3d wygląda dobrze i nie ma takich denerwujących detali jak w Clio (np. diody w grilu :roll: ) :> :wink:

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 0:19

Biere Reno.

Z zewnątrz oba zniewieściałe, ale w środku już bardziej podchodzi mi Clio. I w tym żółtym wygląda prawie jak RS :twisted:

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 7:20

Nie wiem jak Clio ale Peugeot jest w środku ciasny, cała kabina jest bardzo krótka, do tego siedzi się nienaturalnie wysoko - coś jak przerośnięte Picanto/Panda. Clio z kolei na początku wyglądało super, jednak z czasem już tak super nie jest. Trzeba jednak najpierw zobaczyć na żywo:)

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 7:26

Duży musisz być.
Ja przy 175cm wzrostu nie miałem żadnych problemów ani z przodu ani z zajęciem miejsca za sobą.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 10:11

Wybieram Peugeota.
Patrząc na niego widać, że ma bardziej zwartą, miłą dla oka, bardziej dynamiczną i zapewne również ponadczasową stylistykę.

Clio jest przerośnięte, jakieś pokrzywione, za kilka lat będzie zamiast robić wrażenie, będzie raził swoją brzydotą. Narazie działa efekt nowości. Szczególnie razi mnie ten plastik na progach. Nie bardzo pasuje.

Jednak muszę przyznać, że wnętrze Clio jest o wiele ładniejsze i miłe dla oka. Tylko to fałszywe wrażenie bo całą robotę robi to ten błyszczący się lakier. Gdyby nie on nie byłoby lepiej niż w Peugeocie. Poza tym jestem ciekaw jak jest podatny na zarysowania. Podejrzewam, że nie będzie już tak ładny po kilku latach użytkowania.

No i 208 ma bogatszą ofertę silników, a zegary wysunięte trochę dalej to świetny pomysł. Praktycznie wszystkie zegary widzisz nie odrywają wzroku od jezdni. W kwestii bezpieczeństwa to duży plus. Jedynie estetycznie nie prezentuje się to dobrze, ale może to w przyszłości dopracują.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 11:50

Wybieram Renault,ma większy bagażnik i bardziej mi odpowiada

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 13:48

Nowe Clio byłoby o wiele fajniejsze gdyby, tak jak już kolega wyżej wspomniał, nie było tak przerośnięte. 208-ka jest o wiele zgrabniejsza. Nie miałem co prawda możliwości sprawdzenia czy wnętrze faktycznie jest ciasne, ale na zdjęciach nie wygląda na takie i głos leci na Peugeota.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 13:59

Głos na Clio.
Mi się podoba to, że jest tak nadmuchane.
W Peugeocie ogromny minus - siedząc za kierownicą zasłania ona zegary. Dla mnie nie do zaakceptowania.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 17:14

Wsadzili by do Puga stare dobre 2,0HDi 90KM to nikt by się nie obraził.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pią, 20.07.2012, 17:46

Ten silnik był dobry...kilkanaście lat temu.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Wto, 24.07.2012, 11:31

Te dwa modele prezentują odmienne podejście do designu, Peugeot postawił zdecydowanie na elegancje i prestiżowość, natomiast Renault poszło w stronę sportu i dynamizmu. Jeśli chodzi o design bardziej pasuje mi Renault. Jeśli chodzi o wnętrze to póki co zweryfikować mogłem jedynie 208, ale porównując zdjęcia interiorów obu modeli bardziej pasuje mi jednak to z Clio o dziwo.
Natomiast jeśli chodzi o silniki to zdecydowanie lepsze oferuje Peugeot i tu miałbym dylemat, które auto wybrać. Póki co powstrzymam się od głosu.

PS: Bagażniki to chyba mają największe w klasie?

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Wto, 24.07.2012, 12:08

Iceman napisał(a):PS: Bagażniki to chyba mają największe w klasie?


Nie, największy w tym segmencie ma Honda Jazz- 366 litrów.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Wto, 24.07.2012, 12:12

Jazza zaliczam do minivanów klasy B tak jak Vengę czy Note np., nie wiem czy można ją wrzucać do typowych hatchbacków jak większość przedstawicieli klasy.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Wto, 24.07.2012, 12:19

No tak, w sumie racja
W takim razie Dacia Sandero ma większy o pojemności 320 litrów i chyba to największy.
Sandero to chyba segment B.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Nie, 05.08.2012, 22:05

Zdecydowanie Clio wygląda lepiej i lepiej w nim bym się czuł. Poza tym Peugeoty lubie tylko z klasy średniej (406,407), pozostałe nigdy mi sie nie podobały.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pon, 06.08.2012, 15:31

Dżony napisał(a):Ten silnik był dobry...kilkanaście lat temu.


Ten silnik bije zapotrzebowaniem na paliwo i bezawaryjnością obecnie konstrukcje.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pon, 06.08.2012, 20:35

Wątpię, szczególnie w oszczędność bo z moich obserwacji wynika, że 2.0 HDI nieważne czy 110 czy 90km pali o litr, półtora więcej niż 1.6 HDI o analogicznej mocy, przy czym ten drugi poza silniejszymi wtryskami wcale nie posiada droższego osprzętu, a waży znacznie mniej.
Ładowanie ciężkiego dwulitrowego diesla do samochodu który waży ~tonę uważam za idiotyzm.
Nawet w latach 80tych i 90tych to rozumieli były Charade 1.0 D, AX 1.4 D czy Corsy 1.5 D takie anomalie jak 206 2.0 HDI czy Polo 1.9 TDI całe szczęście należą już do przeszłości.

Re: Peugeot 208 vs Renault Clio IV

Pon, 06.08.2012, 21:04

2.0HDi 90KM w 206 w trasie schodził poniżej 4.5l. Zmierzone spalanie z Niemiec do PL (ok. 800km) to było 4.3l - jak go kupiłem.

O ile mniej waży 1.6HDi? 30-40kg? Proszę Cię.

Oczywiście, że 1.9TDi, 2.0HDI w małych autach to przeszłość, lepiej wsadzić gówniane TSi czy małe diesle o wytrzymałości podrabianych maszynek do golenia i zerowej mocy.
Wyślij odpowiedź