Switch to full style
Samochody koncepcyjne
Wyślij odpowiedź

2012 Peugeot Urban Crossover Concept / 2008 Concept

Pon, 23.04.2012, 10:08

Peugeot pokaże w Pekinie małego crossovera segmentu B. Mierzy 4,14m długości i 1,74m szerokości. Póki co Peugeot nie podaje więcej informacji. Zarówno jeśli chodzi o układ napędowy, jak i kiedy miała by być premiera wersji produkcyjnej. Jednak to nie stanie się wcześniej niż na początku 2013r.

Image Image Image Image Image

(C) NCS

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Pon, 23.04.2012, 19:21

No nawet ciekawe :wink:

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Śro, 25.04.2012, 21:29

Image Image Image Image Image Image

(c) worldscoop

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Czw, 26.04.2012, 9:24

Tiguan a la Peugeot :P Ale przynajmniej Pug wypuścił wreszcie jakiegoś wyglądającego koncepta ;)

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Sob, 05.05.2012, 19:05

Fajny ten concept, ale ten na chinski rynek wyglada jakos malo europejsko.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Sob, 05.05.2012, 20:35

Padłem, myśl tygodnia :lol: :twisted:

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Sob, 05.05.2012, 22:07

Ciekawe ile z tego prototypu zostaie w serii - oby całość, tu nie ma czego ugrzeczniać :twisted:

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Śro, 09.05.2012, 20:39

rzeczywiście fajny ten concept.

Zastanawia mnie tylko jaki to ma być model względem obecnego nazewnictwa... na 2008 to trochę za duże...

macie jakieś pomysły?


PS
tu też znalazłem trochę informacji o nim:
http://www.peugeotblog.pl/index.php/340 ... er-concept

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Śro, 09.05.2012, 21:59

oni sami chyba nie wiedza... bo teraz to 3008 jest wieksze od 4008... :)

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Czw, 10.05.2012, 5:47

ArcherPAF napisał(a):rzeczywiście fajny ten concept.

Zastanawia mnie tylko jaki to ma być model względem obecnego nazewnictwa... na 2008 to trochę za duże...

macie jakieś pomysły?


PS
tu też znalazłem trochę informacji o nim:
http://www.peugeotblog.pl/index.php/340 ... er-concept


A dlaczego za duży na 2008? Będzie miał zaledwie 4,14 m długości, czyli niewiele ponad typowy rozmiar aut z segmentu B.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Czw, 10.05.2012, 22:28

z tego co gdzieś czytałem to Peugeot wycofuje się z SW dla 208 i ma być kolejne 4 cyfrowe oznaczenie... ale gabarytowo mi za duże na 2008, bo już bardziej podłazi pod 3008... przynajmniej dla mnie...

a ma ktoś jakieś spyfoty projektowanego 2008??

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Czw, 10.05.2012, 22:52

Trochę to tak brzmi jakby dla ciebie za duży dla Golfa był Tiguan i powinien raczej się nazywać Touareg i rywalizować z X5... Może mają inne plany co do nazwy, w końcu każdy bazuje na jakiejś logice i domysłach. Nie wiem w takim razie jak dla ciebie powinien wyglądać 208 SUV? 380x172x160? Wtedy już pasowałby raczej pod twoje autko :)
Szczerze to ciężko mi znaleźć mniejszego suva/crossovera wśród konkurencji, pomijając Juke'a ale tam na tylnych siedzeniach przewieziesz najwyżej chichuachue w różowym sweterku, a tutaj jest potencjał na coś sporo ciekawszego niż Encore/Mokka i tańszego niż Mini Wieśniak.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Pią, 11.05.2012, 20:21

Opelu napisał(a):Trochę to tak brzmi jakby dla ciebie za duży dla Golfa był Tiguan i powinien raczej się nazywać Touareg i rywalizować z X5... Może mają inne plany co do nazwy, w końcu każdy bazuje na jakiejś logice i domysłach. Nie wiem w takim razie jak dla ciebie powinien wyglądać 208 SUV? 380x172x160? Wtedy już pasowałby raczej pod twoje autko :)
Szczerze to ciężko mi znaleźć mniejszego suva/crossovera wśród konkurencji, pomijając Juke'a ale tam na tylnych siedzeniach przewieziesz najwyżej chichuachue w różowym sweterku, a tutaj jest potencjał na coś sporo ciekawszego niż Encore/Mokka i tańszego niż Mini Wieśniak.

Jest jeszcze Toyota Urban Cruiser w tej klasie.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Pią, 11.05.2012, 23:17

Dla mnie to szrot w cenie złota więc w ogóle nie brałem pod uwagę, tam też przestronność i jakość plastików jest na poziomie poprzedniego Yarisa czyli lekko mówiąc śmieszna

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Sob, 08.09.2012, 15:55

Zdjęcia szpiegowskie 2008 zamieszczone w necie w tamtym tygodniu sugerują nieco inną sylwetkę i szczegóły niż to cośmy widzieli na zdjęciach z Pekinu. Trzeba poczekać na targi w Paryżu, może odsłonią rąbka tajemnicy.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept

Śro, 12.09.2012, 9:26

Peugeot w Paryżu pokaże nową odsłonę tego konceptu, o bardziej sensownej nazwie 2008 Concept. Autko jest niemal identyczne więc nie robiłem nowego tematu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

carscoop

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept / 2008 Concept

Śro, 12.09.2012, 10:27

Mało zmian w stosunku do UC Concept, co może zwiastować bardzo zblizoną formę wersji seryjnej. Francja daje czadu :mryellow:

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept / 2008 Concept

Śro, 12.09.2012, 16:36

Zauważcie, że na zdjęciach szpiegowskich jest inna atrapa chłodnicy i tablica z tyłu jest wyżej, lusterka są znacznie większe niż na koncepcie, moim zdaniem wersja do produkcji będzie się różniła detalami od koncepcyjnej i to sporo.

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept / 2008 Concept

Pią, 14.09.2012, 10:13

Ładny ja bym osobiście wprowadził kilka zmian.. Linię dachu z tyłu obniżyć taki a'la X6 ale nie za bardzo i kształt okienek tylne drzwi i słupek C. Bo za bardzo Tiguan'a widać

Re: 2012 Peugeot Urban Crossover Concept / 2008 Concept

Nie, 16.09.2012, 14:19

Czyżby wracała moda na "Laser Stripes"?
Wyślij odpowiedź