| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| BMW e36 LS1 https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=3&t=27350 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | BmwM5 [ Pon, 08.12.2008, 22:06 ] |
| Temat postu: | BMW e36 LS1 |
w poszukiwaniu materiałów i inspiracji do mojego tajnego projektu (który już nie będzie tajny a którym miałem zamiar zaatakować nim was tak znienacka... od razu zdradzę wam że pierwotnie miałem zamiar załadować do e36 S64B40 ale sam koszt takiego silnika jest porażający... więc trzeba było szukać alternatywy masakra |
|
| Autor: | Tapir [ Wto, 09.12.2008, 0:56 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
1. WOW 2. skąd silnik? i za ile? 3. domyślam się, że silnik długo nie zostanie seryjny 4. jaki koszt całkowity przewidujesz (o ile wogóle da się przewidziec 5. jakie będzie przeznaczenie beemki |
|
| Autor: | BmwM5 [ Wto, 09.12.2008, 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
ad 1 dzięki ad 2 z UK albo z Ameryki ale podejrzewam że z stanów go ściągnę tam jest tego dużo więcej więc i cena powinna być niższa (do 3000 $) ad 3 przynajmniej rok go nie będę ruszał (trzeba będzie odbudować budżet ad 4 chcę się zmieścić w granicy 15k $ + koszt zakupu auta ale jest też rezerwa a to kolejne 5k $ ad 5 zachowawcza jazda do supermarketu po mleko i bułki |
|
| Autor: | Ice [ Wto, 09.12.2008, 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Masz jaja Szkoda, że tak długo będziemy czekać na owoc pracy, zapowiada się niezły potwór |
|
| Autor: | kenji [ Wto, 09.12.2008, 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Powodzenia |
|
| Autor: | Joey [ Wto, 09.12.2008, 15:01 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
BmwM5 napisał(a): zachowawcza jazda |
|
| Autor: | BmwM5 [ Wto, 09.12.2008, 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Ice się wie Joey niedługo to będzie kultowe słowo dziękować nie będę aby nie zapeszyć zobaczymy na początku 2010 co mi z tego wyjdzie jak ktoś ma jakieś pytania czy cuś to proszę walić |
|
| Autor: | drakor [ Wto, 09.12.2008, 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Powodzenia a zdjecia , dane i inne roznosci oczyw. na Forum.PZDR |
|
| Autor: | BmwM5 [ Nie, 01.02.2009, 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
lol szperając w necie wynalazłem takie info tak z ciekawości chciałem potwierdzić to czy ten LS1 jest naprawdę lżejszy od innych silników masa silnika m52b20 od 94r z osprzętem i płynami - 166 kg masa silnika s65b40 z osprzętem bez płynów - 202 kg!!! masa silnika LS1 z osprzętem i płynami ~ 158 kg źródło - google = fora i inne pierdoły zawsze sprawdzane było źródło jedynie dla masy LS1 podana jest przybliżona wartość bo wersji tego silnika jest mnóstwo z racji zastosowania go w kilkunastu samochodach, ogólnie masa tego potworka oscyluje w granicach 320 funtów do 350 funtów - podałem wyższą wartość! ktoś dał by wiary że taki potwór waży tak mało??? porównajmy teraz spalanie na trasie, chyba najbardziej obiektywne bo miasto miastu nie równe i styl jazdy też więc spalanie liczmy OD x litrów... w końcu przyda się wiedza aby być przygotowanym na ewentualny drenaż portfela zaznaczam że wartości są uśrednione z tego co ludzie podają w necie jedynie do M3 e92 musiałem zasięgnąć infa z tabel norm EU i pomnożyłem je przez 1,3 (wiadomo zawsze zdrowo zaniżają) - wyszło co wyszło 320i e36 po 95 roku - od 7,5 litra na 100 kilometrów M3 e92 - od 10,5 litra na 100 kilometrów !!! Vette C5 z LS1 o mocy 350 KM - od 9 litrów na 100 kilometrów tak niskiego spalania z strony Vette się nie spodziewałem! przeleciałem chyba z 20 for gdzie ludzie podają wartości od 30 mpg do nawet 37 mpg! często ludzie podawali wartość 33 mpg więc wybrałem tą opcję (chyba ludzie wiedzą co piszą i ile im auto pali) a teraz policzmy (tak w przybliżeniu) 1 galon = 4,5 litra, 1 mila = 1,6 km, a więc 33 mile na 4,5 litrach PB nie spodziewałem się też że M3 nie zejdzie poniżej 10 litrów na 100 kilometrów - ogólnie żenada! auto jest cięższe niż C5 osiągi ma podobne pali dużo więcej dużo droższej benzyny a na drodze czas jednego kółka się nie liczy... DNO! oto co serwuje nam BMW w XXI wieku lol lol i jeszcze raz lol ciekawie się zaczyna ps dla malkontentów projekt ruszy na dobre pod koniec tego roku |
|
| Autor: | Joey [ Wto, 03.02.2009, 2:32 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Nie mogę się doczekać |
|
| Autor: | szmydziu [ Wto, 03.02.2009, 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
1 galon to 3,8 litra, a nie 4,5. Jeśli się mylę - na stos ze mną ;p |
|
| Autor: | BmwM5 [ Wto, 03.02.2009, 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Yyyyy.... no Szmydziu masz racjÄ™ ale to w cale nie pogarsza sytuacji! ba nawet jÄ… poprawia!!! 1 galon BRYTYJSKI = 4,5 litra - tego uĹĽyĹ‚em do przeliczania spalania w AMERYKAĹSKIM samochodzie i teraz pojawia siÄ™ pytanie bo sÄ… dwa rodzaje amerykaĹ„skiego galonu (kur*a jakie to wszystko pojebane...) - suchy i mokry. suchy to wspomniane 3,8l a mokry to 4,4l i teraz ktĂłry jest uĹĽywany do przeliczania spalania? suchy czy mokry jeĹ›li mokry to wiÄ™kszej różnicy nie ma jeĹ›li suchy to jest jeszcze fajniej niĹĽ myĹ›laĹ‚em |
|
| Autor: | Joey [ Wto, 03.02.2009, 16:56 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Z tego, co wiem w USA używa się tego 3,8l do określania takich rzeczy jak spalanie, pojemność baku itp. |
|
| Autor: | BmwM5 [ Wto, 03.02.2009, 19:09 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
lol, więc wychodzi na to że C5 spala jakieś 7,5l/100 km. toż to są niewyobrażalnie niskie wartości. Jak się to udało osiągnąć dla GM z tą całą (jak widać pozornie) kiczowatą technologia? może czas zrelatywizować punkt widzenia i chyba należy uznać że nasze europejskie i japońskie konstrukcje są do bani |
|
| Autor: | kenji [ Wto, 03.02.2009, 19:44 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
ZwaĹĽ na to ĹĽe oni majÄ…/mieli trochÄ™ niĹĽsze oktany w benzynie |
|
| Autor: | BmwM5 [ Wto, 03.02.2009, 19:52 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
no ale przecież większa liczba oktanowa paliwa jest chyba lepsza (w europie nigdy nie widziałem 91 albo 92...) prawda AAA |
|
| Autor: | kenji [ Wto, 03.02.2009, 20:04 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Ja bym nie ryzykował i wsadził 1.9 TDI, zawsze można podchipować, i taniej wyjdzie |
|
| Autor: | Karola [ Nie, 29.03.2009, 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Panowie, chyba zaspaliście tej zimy Nie trzeba kilky tysiecy $$ na zestaw montazowy Pozdrawiam |
|
| Autor: | mnap86 [ Nie, 29.03.2009, 17:48 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
Roznica w oktanach wynika z innego systemu miary. RON vs MON. Liczba oktanowa okresla wytrzymalosc mieszanki na spalanie stukowe, a te 2 metody pomiaru sie o drobine roznia, stad rozne wartosci. Amerykanie uzywaj MON lub pochodnych, europa uzywa RON. Porownywanie spalania na trasie nie ma sensu, moj tez na trasie pali te 8l, a w miescie na zimnym to i 15-20 bez butowania, i nie jest rowniez problemem utrzymanie spalania powyzej 30... |
|
| Autor: | BmwM5 [ Pon, 30.03.2009, 19:41 ] |
| Temat postu: | Re: BMW e36 LS1 |
PROJEKT WSTRZYMANY! ogólne zawirowania gospodarcze (zmina pracy = niższe zarobki oraz nie korzystny kurs $) spowodowały że jak na razie projekt przechodzi w stan zamrożenia... załamka. mi to się chyba nigdy nie uda nic z marzeń zrealizować... |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|