Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 138
Post Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Dzień dobry, cześć wszystkim.

Proszę Was o pomoc w wyborze, o wskazówki dotyczące drugiego auta do weekendowych wypadów. Na co dzień jeżdżę służbowym 1,2l dieslem :D

Mój budżet to 20 000 zł plus minus jakieś grosze. Szukam czegoś do czerpania radości weekendami na trasach - myślałem nad hot hatchami lub ewentualnie coupe. Na czym mi zależy? Głównie na radości z jazdy, na sprawnym wyprzedzaniu. Auto nie musi być mega praktyczne. Podróżować będą max 2 osoby.

Oglądałem takie auta jak:
- Honda Civic 7 type R
- Opel astra H 2,0 l
- Ford fiesta ST
- czy nawet citroen C2 i C4 VTS
- Toyota Celica
Ale nie ograniczam zakresu tylko do powyższych propozycji.

Czy ktoś z Was posiada/posiadał auto podobne do w/w? Czy możecie coś doradzić/odradzić?


Sob, 06.05.2017, 11:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Małe HH są spoko na miasto, ale na trasie to wyjściowo takie 200 km to dobry punkt do modzenia.

Jak ma to być auto do dmuchania w trasie i sprawnego wyprzedzania, to leciałbym w większą pojemność i te minimum 200 km. Fiesta czy C2 poza miejskimi realiami to jest wciągana nosem przez byle diesla na turbinie ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 06.05.2017, 11:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 138
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Dzięki, w takim razie masz coś, nad czym sam byś się pochylił zakładając mój budżet?


Sob, 06.05.2017, 11:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
W203 2.7CDI i robisz wszystkie wyżej wymienione z palcem w uchu - ale do hot hacza mu daleko

_________________
locha lover


Sob, 06.05.2017, 13:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Abarth Grande Punto?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Sob, 06.05.2017, 17:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 138
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
RR ltd Co. napisał(a):
Abarth Grande Punto?

Czy jest to auto godne polecenia? Szczerze mówiąc nie rozpatrywałem takiej opcji a nie wygląda źle. Z tego co widzę to mają silnik 1,4l ok 155KM. Daje radę? Fiat to zawsze świeższy rocznik w porównaniu do innych aut w tym budżecie. Tylko mało jest egzemplarzy <20 000 PLN, cena to ok. 24 000 PLN.


Sob, 06.05.2017, 17:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Z Abartha i 155 km na trasie to taki hothatch jak z mojej E46 w LPG.

Napisz więcej o tym jak planujesz auto eksploatować, bo jak napisał Kenji - w trasie to E klasa w CDI będzie ciągnęła lepiej niż niejedna kosiarka FWD, która spod świateł co najwyżej do stówki powalczy ;)

Punkt wyjścia wg mnie to klasa minimum kompakt i ok. 200 koni. W trasie autem klasy C2 czy Fiesta czy to będzie ST czy nie to powyżej 140 km/h średnio z elastycznością, ale sam gabaryt auta jest wg mnie zbyt mały, bo klasa auta sprawia że byle mijający TIR Cię zdmuchuje ;)

GTI, Typer, Astra - spoko, ale na trasę to mi się bardziej widzi jakieś wolnossące 5-6 cylindrów i ta moc +200 km. Masz wtedy mega elastyczność. Ja w E46 mam zaledwie 2.2 i 170 km, ale elastyczność na 5 biegu to w zasadzie 80-220 km. W trasie taki Type R to dla mnie idealny przykład, że naprawdę trzeba lubić machać biegami ;) Dlatego punkt wyjścia to jak zamierzasz przede wszystkim eksploatować auto, bo realnie bardziej Ci się przyda elastyczność poza miastem niż czas czy ma dany wózek 7 czy 8 do paczki bo na drodze nie zawsze się to wprost przekłada.

Na szybko z alledrogo:
http://allegro.pl/piekny-seat-leon-fr-1 ... 05223.html - jak nie zależy Ci na młodym wyglądzie, to mega tania w ekploatacji opcja jak na to co dostajesz w zamian i łatwe mody na dodatkowe konie.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... yEtGL.html - pod względem prowadzenia na pewno świetna generacja Civica ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria ... yLPlR.html - w trasie realnie zjadasz większość wspominanych aut z bananem na twarzy. Realnie w tym budżecie można upolować 330i w sedanie/kombi - to już niezły potwór, ale przy hothatchu wyższe koszta utrzymania, ale bez przesady E46 to już starszy zawodnik

http://allegro.pl/astra-opc-2-0-turbo-2 ... 00083.html
Dla mnie mankamentem jest wnętrze i pod względem prowadzenia - zdecydowanie wolałbym inne opcje, ale kwestia własnego porównania

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s40 ... yPC4N.html
sleeper ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-co ... ySaXL.html - z jednej stronie totalna nisza, z drugiej - chyba lepsze to niż poszukiwanie na rynku wtórnym GTI ;)

http://allegro.pl/audi-tt-8n-1-8-t-quat ... 35140.html - 225, quattro i niska masa to lekki zabijaka ;)

Część z tych aut to zupełnie inne koncepcje na moc stąd pytanie w jaki klimat chcesz iść.

Zawsze za 20k możesz kupić równie dobrze Passka B5 w TDi, który po chipie będzie szarpał jak dziki na autostradzie :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 06.05.2017, 20:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 138
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Dzięki za odzew Panowie.

Ice napisał(a):
Napisz więcej o tym jak planujesz auto eksploatować, bo jak napisał Kenji


W środku tygodnia prawie wcale, jedynie piątek podróż do domu po trasie, weekendowo też trasy myślę max 300 km do jakiegoś innego miasta czy nad morze, czysto for fun. Nie będę nic tym autem woził, wybierał się na wycieczki zawalony torbami po sufit. Po mieście ew. do supermarketu czy na plażę ok. 10-15 km ;) Offroadu też nie będzie.

Tak optymalnie też myślałem o tych 200 koniach mechanicznych. BMW mi subiektywnie trochę nie leży, ew trójka E90 ale to już wyższy budżet.

Hothatche, ew. coupe rzuciłem, bo po prostu te auta mi się podobają wizualnie plus nie wzbudzają zbędnego zainteresowania. Przyznam, że najbardziej kręciła mnie Honda 7 type R, ale ciężko o dobry egzemplarz w cenie. Druga opcja to opel astra H 2,0 200KM, ale zaczynam się przez Was/dzięki Wam wahać :)


EDIT

Dopiero zobaczyłem linki, które wrzuciłeś.

Honda piękna, bardzo mi się podoba, może nawet w poniedziałek przedzwonię do gościa tylko trochę widać zużycie i coś słabo zderzak spasowany...

Leon - mam złe doświadczenia, to samo dwoje znajomych szczerze mówiać

Volvo - nawet nie wiedziałem, że w tej cenie można już takie cacko dorwać, muszę zgłębić temat.

Toyota - przeglądałem, trochę ten kit mi się nie podoba, ale może znajdę inne egzemplarze ;)

No i Asterka ładna, chociaż wolę wersję coupe. Aczkolwiek ta jest w ogóle niepozorna i tym mnie na swój sposób urzeka.


Sob, 06.05.2017, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Moja włoska propozycja to Alfa GT 3.2 V6 :twisted:
Brzmi ja marzenie, mocy pod dostatkiem i wygląda przyzwoicie :wink:
:arrow: http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-3-2v6-2 ... ml#thumb/1

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 07.05.2017, 11:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 138
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Alfisti4ever napisał(a):
Moja włoska propozycja to Alfa GT 3.2 V6
Brzmi ja marzenie, mocy pod dostatkiem i wygląda przyzwoicie

Chyba trochę bym się bał. Nie wiem czy stereotypy o alfach to prawda, ale taki silnik to już chyba za dużo :P


Nie, 07.05.2017, 11:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
3.2 V6 pięknie brzmi, ideałem nie jest ale to nie opcja na ten budżet, poza tym w tej budzie to tylko straszny podster - za dużo masy na przodzie.

Co do Civica - realnie to na ideał trzeba mieć 25-30k więc jak technicznie coś koło 20k będzie ok to wg mnie warto.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 07.05.2017, 13:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
Znajomi mają do sprzedania fajne Subaru https://www.olx.pl/oferta/subaru-imprez ... m6css.html - miał je prawdziwy maniak tej marki.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 08.05.2017, 14:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Hot hatch, coupe do 20 000 - drugie auto
mózg rozjebany ale rozrzut :twisted:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 08.05.2017, 21:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018