Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:20




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Auto dla rodziny z psami :) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4
Samochód: Nissan
Post Auto dla rodziny z psami :)
Nasza stara Almera juz robi sie za ciasna i pora porozgladac sie za czyms wiekszym. Kwestia jest taka - rodzina 4-osobowa i 2 psy (husky) z tendecja do tego, ze moze byc wiecej (psow). Od czasu do czasu jezdzimy w dluzsze trasy (kilka razy w roku) i poza powyzszym auto powinno zmiescic jeszcze kilka walizek. Dobrze by bylo gdyby bylo oszczedne (dojazdy do pracy). Niestety budzet napiety wiec w gre wchodzi najwyzej jakas 10-letnia uzywka. Tylko prosze, nie mowcie ze potrzebuje dostawczaka :)

_________________
blog


Wto, 11.04.2017, 15:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Sporo do zmieszczenia ;) Sam mam problem z pomieszczeniem się w swojej Astrze i chciałbym zmienić na większy. Ja polecałbym rozejrzeć się za jakimś Seatem Alhambra albo VW Sharanem ;) Myślę, że w coś takiego się zmieścisz ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 11.04.2017, 21:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Pewno większość ludzi na forum mnie wyśmieje, ale naprawdę pakowny jest Ssangyong Rodius jak ten https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong ... yQmDH.html

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 12.04.2017, 8:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
:lol: Ssangyong

a tak poważnie, Koreańczyka bym odpuścił, nie wiem jak wygląda dostęp do części, ale na pewno gorzej niż w "normalnym" aucie.

Najrozsądniej chyba faktycznie rozejrzeć się za Alhambrą, Sharanem, Galaxy.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 12.04.2017, 8:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Samochód: Nissan
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Dzieki za porady. SEAT chyba odpada bo zona nie lubi tej marki. A jakies starsze SUVy? Np. Honda CR-V? Jest to dosc pakowne?

_________________
blog


Pią, 21.04.2017, 15:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Pakowne nie wiele bardziej niż spore kombi, a koszta eksploatacji zdecydowanie wyższe, chociażby same opony ;)

Dobrze jakbyś napisał jakieś kryteria co do budżetu ;) Wtedy będzie wiadomo, czy to ma być raczej Fabia kombii czy Superb ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 21.04.2017, 20:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Kia Carens

_________________
locha lover


Sob, 22.04.2017, 10:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
VW Passat B5 FL

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Sob, 22.04.2017, 16:45
Profil

Postów: 75
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Przede wszystkim określ ile dokładnie jesteście w stanie przeznaczyć na samo auto, bo jest co najmniej kilka typów spełniających Wasze wymagania. Z aut które można polecić, z dużym bagażnikiem zerknij na Volvo v70.


Pon, 24.04.2017, 6:52
Profil

Postów: 2
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Myślę, że każdy sedan lub miejski suv będzie dobry. Mam tutaj na myśli np Nissan QQ. Można w nim przecież po rozłożeniu dodatkowych siedzeń z tyłu zmieścić w środku 7 osób. Czyli na tych dwóch ostatnich spokojnie psy się zmieszczą. Pamiętajcie, że psy też powinny być zabezpieczone na czas podróży.
Przy tak dużym obciążeniu nie bagatelizowałbym też kwestii związanych z oponami. Czasami centymetry potrafią zrobić różnice. Wrzucam ranking opon rodzinnych SUV-ów link. Pomocny przy podjęciu ostatecznej decyzji.


Wto, 25.04.2017, 9:07
Profil

Postów: 75
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Zastanów się nad tym co piszesz: w jaki sposób sedan ma być dobry dla rodziny z psami? Masz ograniczoną przestrzeń bagażową, sedan jest kompletnie niepraktyczny. W grę wchodzi tylko większe kombi lub minivan 7 osobowy, gdzie po złożeniu siedzeń zyskasz dodatkową przestrzeń w aucie.


Śro, 19.07.2017, 13:52
Profil

Postów: 61
Post Re: Auto dla rodziny z psami :)
Tu nie jest potrzebny żaden wynajem,, autor szuka rodzinnego minivana, wiec polecam: Opla Zafire, Forda S-maxa lub Xsare Picasso. Wszystkie spokojnie spełnią Twoje wymagania, sam oceni zobacz.


Pon, 04.09.2017, 12:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018