Switch to full style
Wszelkie porady dotyczące kupna samochodu, zarówno nowego, jak i używanego
Wyślij odpowiedź

Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Czw, 28.01.2016, 20:39

Czołem!
Dla kolegi - dużego człowieka (210 cm wzrostu, 33 lata, świeżo upieczony kierowca) - szukamy auta. Dla niego, żony i dziecka. Auto do miasta głównie, musi mieć dużo miejsca dla kierowcy, bagażnik w miarę pojemny, silnik do 1.6 benzynowy. Przebiegi małe, nie musi więc tolerować gazu.
Co sam wymyślił:
Opel Meriva A, 1.6 benzynowy z lat 2005 - 2007
Dacia Sandero
Skoda Roomster 1.4 86 KM

Co mi przyszło do głowy:
Nissan Note
Renault Clio III Kombi

Co jeszcze można ciekawego znaleźć w tej cenie?

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Czw, 28.01.2016, 21:03

Clio III kombi i dużo miejsca dla kierowcy to chyba niekoniecznie? To już bardziej Scenic albo Picasso - duży bagażnik jest w obu, tanie naprawy podobnie ;)

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Pią, 29.01.2016, 20:44

Fiat Linea może :mryellow: Pojemne, tanie w utrzymaniu a i całkiem ładne :wink:

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Pią, 29.01.2016, 22:23

... i cholernie awaryjne...

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Sob, 30.01.2016, 7:29

Auta typu przerośnięty sedan segmentu B/C odpadają...
Przypomnę, że auto ma jeździć głównie po mieście, musi być wiec w miarę zwarte, łatwe w parkowaniu, ale jednocześnie z miejscem dla kierowcy wysokiego. Dodatkowo mile widziany jest bagażnik, który pomieści wózek, łatwe składanie siedzeń, schowki w dużej ilości itd.
Kolega najbardziej zainteresowany jest Merivą I po FL z motorem 1.6. Ma to jakieś wady szczególne?
Ewentualnie Skoda Roomster - nieco większa, ale z silnikiem 1.4 / 1.6 chyba dość bezproblemowa w użytkowaniu?

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Pią, 26.02.2016, 9:44

Moim zdaniem warto zainteresować się Citroenem Xsara Picasso z silnikiem 1.8 i do tego lpg lub Opel Astra H 1.8 gdzie też masz sporo miejsca w bagażniku,nawet silnik 1.6 tez spokojnie da tutaj radę i zmieścisz się w budżecie.

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Sob, 27.02.2016, 12:41

Kolega zdecydował się na Merivę, kupiona poliftową 1.6. Ostatnio pokazywał mi nowy nabytek - zadowolony z ilości miejsca, przyznam szczerze, że nawet mi się to auto podoba. Tylko strasznie plastikowe w środku.

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Sob, 12.03.2016, 1:24

mam scenica II 2.0 pb automat full opcja... pojemny w ch*j, schowki 4 w podłogach, 4x szuflady pod siedzeniami, pojemny bagażnik. w budzecie sie mieści .... poza tym to totalna porażka, nie polecam do jazdy, polecam do pojemności...

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Wto, 21.06.2016, 8:40

Opel Meriva na pewno nie będzie autem wygodnym do jazdy dla wysokiej osoby,wręcz przeciwnie bo to mała puszka na kółkach. Scenic to już inna bajka,fajne prowadzenie i dobre jednostki silnikowe. Do 15k dla wysokiego szukałbym również Opla Vectry C.

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Śro, 26.10.2016, 14:46

Ford Mondeo w kombi tylko nie wiem czy budżet wytrzyma

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Śro, 26.10.2016, 18:06

ProMaciek napisał(a):Ford Mondeo w kombi

Mały ale pojemny

No, nie wiem gdzie ale w Polsce to Mondeo nie jest małe :wink: Niezaprzeczalnie pojemne :wink:

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Pią, 16.12.2016, 10:50

Zarówno Vectra C jak i Ford Mondeo to już większe samochody, autor szuka czegoś mniejszego z dużym bagażnikiem co trochę mija się z celem i nie jest do końca realne. Zerknij na Opla Zafire zamiast Merivy lub Renault Scenic, gdzie bagażnik też jest niczego sobie.

Re: Mały ale pojemny do 15 tysięcy

Czw, 22.12.2016, 18:10

Przypomnę tylko, że kolega od dobrych kilku m-cy już jeździ wspomnianą wcześniej Merivą. A tak właściwie to żona jeździ. Kolega bardzo zadowolony. Przymierzał się do Scenica, ale twierdzi, że w Merivie ma jako kierowca wygodniej.
Wyślij odpowiedź