Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:16




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Nowe stawki akcyzy za sprowadzanie aut z zagranicy 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Nowe stawki akcyzy za sprowadzanie aut z zagranicy
Mam zamiar nabyć nowy(używany samochód) i chcę go przyprowadzić z Niemiec. Doszły mnie słuchy, że mają w niedługim czasie wprowadzić nowe stawki akcyzy. Czy ktoś się orientuje jak będą one wyglądać dla sprowadzanych samochodów? Co będzie miało wpływ na obliczenie podatku? Wstrzymać się ze sprowadzeniem wozu czy raczej lepiej już nie będzie? :shock:

_________________
FRESH


Pon, 07.11.2016, 21:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Nowe stawki akcyzy za sprowadzanie aut z zagranicy
Dobry temat na nasze forum!

Za se.pl:

Cytuj:
Rząd pracuje nad stałymi, ustalonymi z góry stawkami akcyzy. Wprowadzone od nowego roku mają zlikwidować zjawisko obniżania wartości pojazdów jak i – a może przede wszystkim – zwiększyć wpływy do budżetu. Tanio nie będzie.
Obecnie stawki akcyzy (czyli opłaty za pierwszą rejestrację samochodu w Polsce) nalicza się według dwóch progów: pojazdy z silnikami poniżej dwóch litrów wymagają uiszczenia kwoty stanowiącej 3,1% wartości pojazdu. Auta z silnikami większymi łapią się na stawkę 18,6%. Takie drakońskie opłaty sprawiały, że właściciele często obniżali wartość pojazdu. Teraz stawki będą ustalone z góry.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" planowane jest wprowadzenie 8 stawek w zależności od pojemności silnika oraz cztery kategorie wiekowe. Dla małych samochodów miejskich akcyza wyniesie 424 złote, dla aut z dużymi silnikami przed 2004 roku – nawet 18 tysięcy złotych.

Zyskają kupujący nowe, luksusowe auta. Stracą osoby szukające 10-latka z silnikiem do dwóch litrów pojemności - zapłacą tysiąc złotych więcej. Dla aut 12-letnich i starszych opłata wzrośnie o ponad 2 tysiące, co w ogromnej ilości przypadków przewyższy wartość samego pojazdu.

Z akcyzy zwolnione będą samochody elektryczne. Ministerstwo Finansów chce ponadto wprowadzić podatek na samochody dostawcze do 3,5 tony. Wpływy do budżetu wzrosną. O ile? Na razie nie wiadomo – prognozy mówią o kwotach od 1,36 miliarda złotych do nawet 2,4 miliarda.


Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 08.11.2016, 9:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Nowe stawki akcyzy za sprowadzanie aut z zagranicy
Ja mam nadzieję, że to nie przejdzie bo jest pomysłem chorym :evil:
Liczę na UE która jednak zabroni tego zgodnie ze swobodnym przepływem towarów :/

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 09.11.2016, 15:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Nowe stawki akcyzy za sprowadzanie aut z zagranicy
4.0 i starsze niż 2004 - 18.900 to chyba był optymizm :)
tu są nowe stawki:

Image

szerokości!

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 30.11.2016, 22:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018