Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 14:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Szukam auta dla koleżanki.
Autem ma jeździć kobieta z dwójką dzieci. Obecnie jeździ Corolla ale czas na zmianę.
Ma to być auto głównie do miasta wiec benzyna. Wielkosciowo podobnie do Corolli. Koniecznie hatchback.
Kwota około 40 tys. Auto jak najnowsze.
Obecnie jest rozważmy Hyundai i30, Citroen C4, Meganka.
Mazda jest fajna ale obawiam się o blachy żeby nie zaczęły rezerwieć.
Może ktoś coś fajnego podpowie?


Śro, 15.04.2015, 10:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Fiat 500l :mryellow: Dużo miejsca w środku, dobre wyposażenie i bezpieczne :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 18.04.2015, 17:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Megane jest chyba najciaśniejszym autem w klasie z tyłu. Ja to bym pocelował w auto o klasę mniejsze, ale nowe lub prawie nowe. W tej klasie są większe auta, więc mogłoby być coś pokroju Grande Punto/i20 np. Albo jakiś mikrovan typu Venga, 500l jak wspomniał kolega. Coś bardziej na topie to używany Qashqai.

Ja natomiast, kierując się tu głównie rozsądkiem, poszukałbym jakiejś używanej skody Rapid. Będzie wtedy najnowsza, chociaż może być słabo wyposażona i zapewne w cenie co najmniej tych 40 tysięcy. Ew. Fabię, którą w tej cenie można zgarnąć jeszcze z wyprzedaży poprzedniego rocznika lub 2-letnią, znacznie taniej i to w fajnej wersji.

Jeśli koleżanka chciałaby jednak znacznie większy samochód i faktycznie potrzebuje tej przestrzeni, to pomyślałbym o 3-4 letnim Peugeocie 308 w fajnym wyposażeniu.

Tak naprawdę opcji jest dużo, moim faworytem byłaby tu Fabia z salonu lub 1-2 letnia


Śro, 22.04.2015, 17:50
Profil

Postów: 31
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Ja bym polecił Toyotę Auris. Fajne autko i takie dwuletnie można kupić już do 40 tysięcy (benzyna 1,3). Przestrzeni całkiem sporo, ale rozumiem, że może nie chcieć, bo miała wcześniej Corolle i szuka większej zmiany niż tylko modelu.

Z propozycji Citroen C4 też dobra opcja. Ma największy bagażnik z wymienionych (Auris, i30, Megane) bo ponad 400 l.

Ewentualnie można się zastanowić nad czymś z salonu. Fabia ok, ale ja jeszcze od siebie dorzucę do rozmyślenia Forda Fiestę. Choć wiadomo, że to już mniejsza klasa auta.

_________________
Blog motoryzacyjny - http://www.motoday.pl/ - fajne miejsce w sieci dla motomaniaków :)


Pią, 01.05.2015, 16:30
Profil

Postów: 292
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Grabek - wskaż mi 2 letniego niebitego, niefirmowego aurisa do 40 tys. zł. Chętnie kupięi odsprzedam za 50tys. czyli tyle za ile stoją teraz 2 letnie aurisy.

Fiata 500L do 40tys też nie kupi, chyba, że szrot.

Fabia i fiesta to ta sama klasa, nawet bym rzekł, że to fabia jest niżej niż ford patrąc na wyposażenie standardowe.

Co do tematu, to może focus, albo cmax? Do 40 tys. da radę kupić benzynę od 2012 roku.
Można też poszukać clio, albo c3 picasso jeśli lubi francuzy. C4 to chyba nienajlepszy wybór. Ostatnio sam oglądałem c4 i byłem zdziwiony dwiema rzeczami: ma bardzo fajny kokpit i fotele z przodu, kolejne zaskoczenie było takie, że z tyłu było mniej miejsca niż można się było spodziewać.


Wto, 05.05.2015, 22:08
Profil

Postów: 27
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Mając taki budżet możesz pomyśleć spokojnie albo o Peugeocie 208 albo też Toyocie Yaris,zarówno jeden jak i drugi spokojnie nadają się do miasta,są mało awaryjne i ekonomiczne,wygodne. To moje propozycje.


Wto, 26.05.2015, 14:27
Profil

Postów: 104
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Kobiety chwalą sobie Yariski i Auriski, zdecydowanie ;) Ew. Grande Punto.


Śro, 15.07.2015, 15:24
Profil

Postów: 104
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Auris albo Yaris, przyjemne w jeździe, bardzo wiele kobiet sobie chwali... Zresztą starczy na ulicę wyjrzeć ;)


Czw, 30.07.2015, 20:28
Profil

Postów: 27
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Yaris czy Seat Ibiza z dwójką dzieci z tyłu to jednak za mało miejsca i polecam większy kompakt,np seat Leon czy Fiat Bravo,gdzie do dyspozycji masz również o wiele większy bagażnik.


Czw, 19.11.2015, 11:56
Profil

Postów: 61
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Jak słusznie ktoś wspomniał powyżej: Yaris ma za mały bagażnik i zbyt mało miejsca dla 2 dzieci z tyłu,chociaż w praktyce na pewno zmieszczą się tam 4 osób. Już lepszym wyborem byłby Fiat Grande punto,a najlepiej Bravo- przestronne wnętrze i dobry stosunek ceny do rocznika i jakości.


Wto, 21.06.2016, 8:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: w miare nowe auto dla kobiety do 40 tys
Polecialbym w Giuliette. Bardzo ladne, swietnie prowadzace sie auto z dusza. Wielkosc idealna, nadaje sie i do miasta i w trase. Ma bardzo dobre silniki- zarowno diesle, jak i benzyny. Nie ma co kierowac sie stereotypami. I powinna byc w miare mloda w tej cenie.


Wto, 20.09.2016, 17:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018