Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 736
Miejscowość: Tychy
Post Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
Witam wszystkich po 7 letniej przerwie :lol:

Chce kupić swoje pierwsze auto z opisem auta idealnego, czyli:

po1. hatchback 5 drzwiowy

po2. mało awaryjne z nie dużym spalaniem

po3. żeby dało sie jezdzić a nie toczyć

Na otomoto w schowku mam coś takiego:

-Renault Megane 2 - szpetne że jezusku, ale można znaleźć w niskiej cenie i z całkiem spoko wyposażeniem. Nie wiem jednak jak to jeździ i czy warto.
-Ford Focus I
-Ford Fiesta
-Ford Fusion
-Kia Picanto
-Opel Corsa C
-Opel Astra
-Seat Leon I

a, i jeszcze Toyota Corolla E12 i Renault Clio II
jak myślicie?

_________________
ICP forever with the Juggalos.
http://www.wickedshit.pl - polskie forum insane clown posse i całego Juggalo Family.


Wto, 25.02.2014, 15:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
somehow napisał(a):
W
-Kia Picanto

jak myślicie?


Zacytuję:
Wybrałem Cię spośród milionów
Wybrałem tak jak mogłem wtedy najlepiej
:lol:

A na serio Focus I to dobry pomysł. Z mniejszych i pewnie młodszych Clio jest w porzo.


Pią, 28.02.2014, 14:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
Żadnym Fordem nie będziesz jeździł tanio, bo zapomnij o gazie. Szczególnie dotyczy to Fusiona, który w każdej opcji benzynowej nie jedzie, a pali sporo. Focus fajna opcja, jeżeli nie boisz się diesla/kosztów benzyny i rdzy.

Kia Picanto - lol. Corsa również lol - może i ma 5 drzwi, ale to mega małe auto, Focus przy niej to limuzyna.

Opel Astra i Leon to dosyć sensowne opcje pod każdym względem. Astrę w tym budżecie ta się upolować w sensownym stanie, dobrym wyposażeniu i silniku który jedzie, a przy LPG jest tani w eksploatacji. Podobnie jak i u Leona.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 28.02.2014, 15:11
Profil

Postów: 75
Post Re: Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
Leon I jak najbardziej tak,w szczególności polecam z silnikiem 1,.8 oraz instalacją lpg,samochód ma solidne blachy bana ocynku,nie rdzewieje. Na drugim miejscu Corolla e12 chyba najlepsza pod względem bezawaryjności i niezawodności.


Śro, 24.09.2014, 10:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
Nie wybrałbym Focusa I. Powód? Osobiście znam 2 osoby, którym to auto spłonęło. Trzy inne natomiast miały w nim wypadek, w tym jednej po wypadku też spłonęło (może to złe określenie, zapaliło się).

To auto przynosi pecha! xD Powaga.

Ja zawsze w tym przedziale cenowym i wiekowym (w sensie - na pierwsze auto) polecam ten sam model (oczywiście w zależności od oczekiwań ^^) - drogi, w sumie pozornie nieopłacalny, niezbyt wyrafinowany ze średniej jakości wnętrzem... ale nie o to chodzi w pierwszym aucie. Jest tania w utrzymaniu, mało traci na wartości, dobrze wykonana pod względem mechanicznym i co ważne - jest dużo pewnych egzemplarzy. Część nawet z polskich salonów. Mowa o Toyocie Yaris pierwszej generacji, której nie wymieniłeś w swoim początkowym poście. Auto dosyć kobiece, jednak w tej kwocie możesz kupić stosunkowo młody egzemplarz. W silniku 1.3 natomiast dynamika powinna być wystarczająca, bo auto naprawdę niewiele waży. Dzięki temu też niewiele pali. Chociaż jakbyś chciał porajdować to jest i 1.5, jednak taki model bedzie ciężki do znalezienia z polskiego salonu :)


Śro, 01.10.2014, 22:57
Profil

Postów: 61
Post Re: Pierwsze auto do ok. 13 tysięcy
Focus I to korozja i auto na które nie ma popytu więc odpuść bo nie warto. W tym budżecie jak najbardziej Seat Leon I plus może bliźniak czyli Golf IV lub Astra II Bertone. To moje porpozycje.


Czw, 06.11.2014, 17:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018