Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:33




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Mały miejski samochód z ogniem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Mały miejski samochód z ogniem
Witam!
Z wielką niecierpliwością oczekuję zmiany auta w naszej rodzinie, która zdaje się, powoli nadchodzić. Poszukujemy auta do 4 m max, cena do 14 tysięcy, rok produkcji po 2002. Koniecznie wersja 5-drzwiowa.

Moja osobista intencja to zakup auta, który nie wzbudzi podejrzeń zwiększonych osiągów wśród domowników (Clio II 2.0 można odrzucić :( ).
Auto ma mieć silnik od 1.3 do 1.6 benzynka (moc max 100 KM) oraz możliwie największego kopa.Wśród faworytów na razie Yaris I 1.3. Czekam na wasze pomysły.


Sob, 29.06.2013, 15:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
http://allegro.pl/seat-ibiza-1-9-tdi-16 ... 81882.html
Pierwsze co przyszlo mi na mysl, wydaje mi sie, ze tp swietne auto. Mialem okazje tym jechac, naprawde maly pocisk, niezle wyglada, a przy tym koszta niewielkie. Chyba jednak nie lapie sie w Twoje ramy- w sumie nie wiem czemu dales takie ograniczenie mocy. Znalezienie 5drzwiowej Ibizy Cupra tez moze byc wyzwaniem. Jak chcesz miec miejski samochod z ogniem to mozesz odrzucic te wszystkie 1.3-1.6- taka moc nie da Ci za duzo tego ognia. Ewentualnie moze Yarisa TS- ten juz calkiem zwawo idzie, a to wciaz 1.5 i 105 km. I czesto ma 5 drzwi. :)
http://allegro.pl/toyota-yaris-ts-orygi ... 83598.html


Sob, 29.06.2013, 18:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Yaris TS bardzo mi chodzi po głowie i zacznę gadać w rodzinie od tej wersji. Wydaje się mieć świetny stosunek mocy do masy, znalazłem taką w moim województwie.

http://tablica.pl/oferta/toyota-yaris-sport-ts-piekna-wypas-serwis-CID5-ID35dsJ.html#4a912b214c

Jak się nie uda przekonać, że 1.5 jest wyborem w sam raz, zejdę na 1.3 :cry:
Byłbym za większym autem, ale opór ze strony rodziny nie pozwala na choćby kompakta. Nie może też być mocny, bo "gdzie będziesz tym jeździł, ile pali" itp.


Sob, 29.06.2013, 19:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
A może Fiat Idea :>
http://otomoto.pl/fiat-idea-C29723263.html
Może nie jest demon prędkości aczkolwiek całkiem żwawy w tej wersji a na pewno większy niż Yaris i bardziej pojemny :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 29.06.2013, 21:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Pomyślałem, na początku, że jest bez sensu. Ale z drugiej strony spełnia w sumie wszystko co trzeba, silnik można przełknąć, cena, wymiary też. Aż popatrzyłem na Punto II i z tymże silnikiem to niezła propozycja.

http://otomoto.pl/fiat-punto-1-4-16v-95km-klima-C26366845.html

Osiągi między Yarisem 1.3 a 1.5, czyli bardziej niż zadowalające. Pytanie, czy Punto jest godne uwagi jako takie?


Sob, 29.06.2013, 21:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Tak w ogole to duzo osob na raz ma tym jezdzic? Czesto ten samochod bedzie robil wieksze trasy? Jesli tak moze warto jednak w cos wiekszego zainwestowac niz w auto klasy B? Przy takich mocach o masie jak Ty wymieniasz, to cztery osoby z bagazem beda w stanie skutecznie zniszczyc dynamike w samochodzie. Jednak jesli juz tak bardzo wam zalezy na aucie tej klasy, to mimo wszystko idealna wydaje sie Ibiza Cupra- nieduze koszta eksploatacji- ok. 6-7l ON, niedrogie zawieszenie, w miare bezawaryjny silnik i skrzynia, o ile nie zakatowane, a frajda z jazdy nieporownywalna z wymienionymi wozami.
Z innych wozow przychodzi mi na mysl Swift Sport- 125 km i 1.6 silnik, ew. C2 VTS. Niestety nie mam wiekszego pojecia o tym jak jezdza i jak sie sprawuja.


Nie, 30.06.2013, 0:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Fiat Idea to bardzo fajne auto. Jeździłem takim z silnikiem 1,4 i do osiągów nie ma co się przyczepić. W środku miejsca jest naprawdę dużo. Zazwyczaj za mną jest problem aby ktoś mógł usiąść, a w Idei nie było najmniejszego problemu, może nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że było więcej miejsca w środku niż np w Focusie. Auto mało spotykane ale ja byłem bardzo zadowolony i w tej chwili gdyby ktoś mi zaproponował wymianę mojego obecnego Grande na Ideę to bez chwili wahania bym się zamienił.


Nie, 30.06.2013, 10:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Bladyhel napisał(a):
Pytanie, czy Punto jest godne uwagi jako takie?

Nie jest to auto tak niezawodne jak Yaris ale części w razie czego to kosztują niewiele i raczej psują się pierdółki :wink: Jest to model popularny także każdy mechanik to naprawi :wink: Idea jest mniej spotykana ale dużo bardziej praktyczna i często lepiej wyposażona np. szklany dach czy automatyczna klimatyzacja :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 30.06.2013, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Mały miejski samochód z ogniem

Fiat Punto 1.4
Fiat Idea
:lol:


Pon, 01.07.2013, 16:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Po pierwsze hot hatche, z prawidłową mocą i prowadzeniem, skończyły się w latach 90. Po drugie, napisałem, że auto musi stanowić kompromis, a nie wyłącznie być sportowe - tak więc może być np. Ibiza z 1.9 TDi, ale 1.4 TDi odpada, tak samo Yaris 1.3/1.5, ale bez uwzględnienia 1.0.

Dla uściślenia - setka w 10-11 sekund mnie satysfakcjonuje.


Pon, 01.07.2013, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Wiem o co chodzi - śmieję się z tytułu.

Na poważnie. Przy takim budżecie, nie powinno się patrzeć tylko i wyłącznie na spalanie, czy pojemność. Oczywiście nie radzę jakiś starych V6, ale przy używanym samochodzie ważne są też inne koszty eksploatacji. Co ci da ten litr paliwa mniej jak będzie trzeba zaraz dać za naprawę 1000 zł.
Szukaj czegoś w jak najlepszym stanie, z jak najlepszego źródła.

Tu masz ładną megankę 1,6:
http://www.renault.pl/samochody-uzywane ... c881d1adad

Tu bardzo przyzwoite raporty spalania:
http://www.autocentrum.pl/spalanie/rena ... 2002-2013/

Bardzo fajnie jeżdżą i mało palą 1,5 dci w mocniejszej wersji. Tylko trochę za mało $, żeby kupić coś niezajeżdżonego.


Szczerze też mogę polecić Forda Focusa 1.6 MKI.
Miałem takiego i zrobiłem nim ponad 100 tys km. (do 165.000 km na liczniku). Bardzo dobry, bezawaryjny silnik. W dodatku naprawdę mało pali. Do Hiszpanii i z powrotem zamknąłem się w średniej ok. 6l. Wliczając w to szybkie autostrady i góry w Szwajcarii. W mieście przy normalnej jeździe zadowalał się ok. 8l.
Bardzo dobrze wspominam ten samochód.


Wto, 02.07.2013, 12:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
fiko7 napisał(a):
Fiat Idea to bardzo fajne auto. (..) W środku miejsca jest naprawdę dużo. Zazwyczaj za mną jest problem aby ktoś mógł usiąść, a w Idei nie było najmniejszego problemu


Sprzeciw. Idea owszem, fajna, praktyczna, z wysoką pozycją za kierownicą, ale z tyłu jest potwornie mało miejsca na nogi jak na auto aspirujące do miana małego auta rodzinnego. Ja i mój ojciec mierzymy nieco ponad 185cm (Ideę obsiadałem kilka lat temu mierząc jakieś 175-180cm), i nie byłem w stanie za nim usiąść. Winę częściowo ponosi plastikowa maskownica na tyle foteli - praktyczna jeśli mają kopać w nią dzieci, potwornie uwierająca w kolana jeśli siedzi tam dorosły.
Image
Tutaj cudownie widać o czym mówię - tam gdzie chciałyby się znaleźć kolana rosłego faceta, są boczne pogrubienia tej plastikowej wanienki.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Śro, 03.07.2013, 10:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Ja mam 188 cm i za mną miejsca było dużo. Z tego co wiem na brak miejsca na nogi z tyłu narzekają osoby, gdzie kierowca jeździ w pozycji pół leżącej. Jak kierowca ma ustawiony fotel prawidłowo, czyli bardziej pionowo, to na nogi jest sporo miejsca i nic nie uwiera.


Śro, 10.07.2013, 8:21
Profil

Postów: 1
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
A może Toyota yaris? Jeżdżę jariską w benzynie już ponad 5 lat. Póki co niezawodna, „wlewasz i jedziesz” zero problemów. Z czystym sumieniem mogę polecić.


Śro, 14.05.2014, 9:21
Profil

Postów: 75
Post Re: Mały miejski samochód z ogniem
Yaris to faktycznie mniejszy i lżejszy samochód,a przy tym dosyć dynamiczny,ze spalaniem nie bezie żadnych problemów podobnie jak z awaryjnością,to bardzo solidny,ekonomiczny samochód i poważnie zastanów się nad jego kupnem.


Śro, 24.09.2014, 10:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018