Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
2/3 drzwiowe ~6000 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 2/3 drzwiowe ~6000
Siema,

Rozglądam się za jakimś samochodem dla siebie i generalnie w tym budżecie ciężko coś ciekawego wymyślić, może coś zaproponujecie. Potrzebuje dupowozu, sporo się będę kręcił po mieście więc w grę wchodzi coś ekonomicznego (PB z niskim zużyciem lub PB + LPG). Wielkość auta raczej kompaktowy, żeby wygodnie się parkowało, maks rozmiar w stylu Laguny/406/E36. Kupa w tym budżecie aut w stylu Corsa B/Fiesta MK5, jednak raczej takie małe taczki z kolei są zbyt małe. Chociaż przez chwilę rozważałem także coś w stylu MX-3.

Generalnie w tym budżecie ciężko się napalać na jakiś konkretny model, a bardziej warto wyszukać ciekawy egzemplarz, stąd każda propozycja się przyda. Rozrzut mam duży - od zainteresowania Laguną, 406 przez E36 coupe/compact, Xsarę VTS.

Auto ma na siebie zarabiać, więc fajnie żeby było stosunkowo znośne cenowo w serwisie.

Koreański wytwór motoryzacji odpada. Niemiecki w postaci Ascony D również :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 29.01.2013, 20:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Jak dla mnie wybór oczywisty:

http://otomoto.pl/daewoo-espero-C27738335.html

Piękna, doinwestowana sztuka. Elementy technologiczne przejęte z niemieckiej myśli technicznej, więc taki pół-koreańczyk, to można naciągnąć :P


Wto, 29.01.2013, 20:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Ekonomiczny ~5000
To może Toyota Carina E :> Ponoć niezawodna, może i stara ale załapie się w takim budżecie :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 29.01.2013, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Będąc poważnym teraz, ja w tym budżecie szukałbym Golfa III albo Audi B4 ;) Mało emocjonujące, ale jako tanie dupowozy świetne ;)


Wto, 29.01.2013, 21:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ekonomiczny ~5000
W życiu nie kupię Golfa III. Prędzej już wrócę do Espero :lol: Aha - Alfa Romeo odpada :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 29.01.2013, 21:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Ekonomiczny ~5000
A 306&Xsara?
Pełny ocynk, prosta konstrukcja, mało elektroniki i silniki dobrze znoszące LPG albo niezniszczalne 1.9 D XUD.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Wto, 29.01.2013, 22:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Może Toledo MK 1? Albo... Opel Astra I sedan 1.6 + LPG najlepiej w bieli lub wiśniowy + w gratisie bezrękawnik i kapelusz. Ale na poważnie, jakby dorwać w miarę zdrową blacharsko sztukę, to pewnie długo jeszcze pojeździ, a jak się nawet zepsuje to części można na kilogramy kupować w najbliższym kiosku ruchu.

moto.allegro.pl/opel-astra-classic-1-4-8v-plus-gaz-i2963440732.html - jakże elegancki kolor
http://otomoto.pl/opel-astra-instalacja ... 38370.html - lub równie ciekawy złoty

E10 dobrze wyposażona na czarnej blaszce:

http://otomoto.pl/toyota-corolla-bezwyp ... 44429.html

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Wto, 29.01.2013, 22:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Dżony napisał(a):
A 306&Xsara?


Biorę pod uwagę, ale ciężko coś znaleźć na dzielni.

Co do Astry - idealny wóz tak naprawdę, ale jakoś nie chcę aż tak prostego dupowozu. Poza tym szukam czegoś na teraz i w miarę możliwości szybko zmienić jak finanse pozwolą, więc raczej auta na lata nie szukam. Astra jest bardzo praktyczna, ale nijak mi się ten wóz nie podoba.

Na te chwilę korcą mnie:

- http://krakow.gumtree.pl/c-ViewAdLargeI ... =450543567
- http://tablica.pl/oferta/406-sprzedam-C ... c7b1;r:4;s
- Civic VI Hatch 1.4 PB

Generalnie nie pali mi się z zakupem i pewnie minie minimum jeszcze z miesiąc, chyba że trafi się jakaś "okazja". Od dwóch tygodni przeglądam regularnie co się pojawia w okolicy i raczej na spokojnie szukam czegoś wartego uwagi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 29.01.2013, 22:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Brat chce sprzedać Civica za 4900 http://tablica.pl/oferta/honda-civic-19 ... ;r:7;s:136

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 29.01.2013, 22:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Ja bym celował w jakieś Audi 80. Oczywiście ceny są szeroko rozpięte i ciężko pewnie byłoby znaleźć nienaganny egzemplarz, ale na pewno jest parę rzeczy, które by mnie ku niemu skłaniały:

- blacha podwójny ocynk, jeśli tylko nie było żadnych przygód, śmiało można porzucić ideę farmy z rzeżuchą.
- auto na tyle proste, że nie powinno sprawiać problemów w eksploatacji, mówię tutaj zarówno o codziennym użytkowaniu, jak i naprawach wynikających z eksploatacji. Z czego większość z dużą dozą łatwości można wykonać w stylu "zrób to sam"
- na naszym rynku auto dość pospolite, zresztą pełno VAGów na naszych drogach sprzyja dostępności części i ich cenom - niektóre są naprawdę stosunkowo śmieszne.
- jakość wykonania pochodząca jeszcze z lat '80, którego nie skaziły kolejne lata i szukanie oszczędności - tak jak w przypadku A4 B5
- niezły komfort, wygląd (mowa w tym momencie o B4), który mimo iż bez fajerwerków, można zaliczyć do dość ponadczasowych: typowy, klasyczny sedan, który dobrze znosi próbę czasu. Ale co do tej kwestii, to każdy ma inne odczucia. No i oczywiście można znaleźć egzemplarz, chociaż z jakimś normalniejszym wyposażeniem. Czasem klima lub szyberdach, elektryczne lusterka, rzadziej elektryczne szyby.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Śro, 30.01.2013, 10:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ekonomiczny ~5000
RR ltd Co. napisał(a):


Cena ciekawa :> Wiesz coś więcej o tym aucie, egzemplarz warty polecenia?

@Mefisto - tak, to prawda, Audi 80 ma mnóstwo zalet, ale na pewno nie są nimi wygląd, szczególnie wnętrza ciosanego siekierą ;) Ale to już inna kwestia, w tym budżecie nie ma i tak zbytnio w czym przebierać jeżeli o to chodzi ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 30.01.2013, 11:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Napiszę Ci na priva

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 30.01.2013, 12:45
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Nie rozumiem czemu się tak wzbraniasz przed Koreańczykami?

Spełniają wszystkie Twoje kryteria. Dodatkowo często są o wiele mniej wyjeżdżone niż ich konkurencja cenowa. Części kupujesz na kilogramy...

Zwłaszcza, jeśli ma to być przygoda na chwilę, to może warto się przełamać? A potem zamiast sprzedawać to dać bratu/siostrze do nauki lub zostawić w firmie, żeby zajechać ostatecznie!

Poza tym Lanosa kupisz za 3k.


Śro, 30.01.2013, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Ekonomiczny ~5000
superboss napisał(a):
Nie rozumiem czemu się tak wzbraniasz przed Koreańczykami?

Spełniają wszystkie Twoje kryteria.


popłakałem się

_________________
locha lover


Śro, 30.01.2013, 16:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Ja też :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 30.01.2013, 17:28
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Słucham argumentów od wzruszonych kolegów?

Tylko jakoś jeden jeździ fiestą a drugi passatem.

Nie dziwię się, że wam się płakać chce...


Śro, 30.01.2013, 17:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Ekonomiczny ~5000
superboss napisał(a):
Słucham argumentów od wzruszonych kolegów?

Tylko jakoś jeden jeździ fiestą a drugi passatem.

Nie dziwię się, że wam się płakać chce...

Jeszcze bardziej jebłem :lol:

A tak naprawdę, wcześniejszy post nie był żadnym atakiem w twoją stronę, wręcz przeciwnie. Gdybyś znał Ice'a i jego motoryzacyjną przygodę to sam zaśmiałbyś się jeszcze bardziej z tego co napisałeś :lol:

_________________
locha lover


Śro, 30.01.2013, 17:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ekonomiczny ~5000
superboss napisał(a):
Nie rozumiem czemu się tak wzbraniasz przed Koreańczykami?

Spełniają wszystkie Twoje kryteria. Dodatkowo często są o wiele mniej wyjeżdżone niż ich konkurencja cenowa. Części kupujesz na kilogramy...

Zwłaszcza, jeśli ma to być przygoda na chwilę, to może warto się przełamać? A potem zamiast sprzedawać to dać bratu/siostrze do nauki lub zostawić w firmie, żeby zajechać ostatecznie!

Poza tym Lanosa kupisz za 3k.


Jasne, masz sto procent racji. Takie auta, tak samo jak Fjaty Palio czy Sieny to świetne propozycje - w tym budżecie to młode auta, stosunkowo zadbane i dobrej historii i często od pierwszych właścicieli. Ale dziękuję postoję. Miałem przez 3 lata takie Espero od pierwszego właściciela i owszem - pod względem rozsądku, kosztów eksploatacji to dobra propozycja. Ale jakościowo - to proste dupowozy, a nie potrzebuje auta na gwałt byle jakiego, żeby tylko nie woziło, chcę coś co przynajmniej trochę mi się będzie podobać. Więc nie ma co się bulwersować tak, jak nie do końca zna się otoczkę ;)

A myślę jeszcze nad czymś w stylu Civica 1.4 albo Megane 1.4 16V. Jakieś opinie? :>

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 30.01.2013, 23:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Megane kojarzy mi się z rdzą i plamami oleju. Miał je, choć chyba z innym silnikiem mąż mojej kuzynki i bardziej był zadowolony z Audi 80 B2. Podobnie znajomi z pracy - wszyscy się swoich Megane pozbyli. Jak już patrzysz w kierunku małych coupe to bardziej polecam MX-3 z silnikiem 1.6 po liftingu - równie niepraktyczne, ale silnik bardzo żywotny, części eksploatacyjne też drogie nie są. Ważne, żeby w tej klasie nie kupić różowej Tigry to będzie sukces.

Civic - sam myślałem o tym aucie... osoby, które znam i posiadają są zadowolone, nawet bardzo.

Ewentualnie kup to - ma gaz, jest więc ekonomiczna:

http://moto.allegro.pl/mazda-626-lll-2- ... 78798.html

I założymy klub konesera białej 626 w liftbacku :lol:

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 31.01.2013, 0:28
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: Ekonomiczny ~5000
Co do Megane to ja mam same dobre spostrzeżenia. Dużo tego się sprzedało w polskich salonach, więc można kupić coś krajowego. Silnik 1,4 jest bezobsługowy. Całościowo auto jeśli zadbane to nie do zajechania. W znajomym ASO Renault mają te samochody już ponad 10 lat na "autach zastępczych". Nic się z nimi nie dzieje pomimo, że jeżdżą tym różni ludzie.


Czw, 31.01.2013, 11:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018