Obecny czas: Pią, 26.04.2024, 4:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Honda Civic vs Seat Ibiza 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Honda Civic vs Seat Ibiza
Jutro kupuje auto i wlasnie sie zastanawiam ktore wybrac.
Honda 99 rok, coupe 1.6l, niby 100 koni, ale nie wiem bo sie na hondach nie znam
Ibiza 99 rok, 5dr 1.4l, 60 koni jak byk :)

Obydwa bez rudej, zadbane, cenowo na plus hondy, po ibizie wiem czego sie spodziewac, ale z honda nie mialem wczesniej kontaktu, czego w niej szukac, co sprawdzac?
Jakie sa roznice miedzy silnikami 1.6? Jak sprawdzic jak silnik w srodku siedzi?

Moglby mi ktos pomoc, bo przyznaje sie ze napalilem sie na honde, ale nie chcialbym sie wpier... :)


Nie, 02.12.2012, 19:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Hondę, Hondę weź Panie.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 02.12.2012, 20:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Dżony napisał(a):
Hondę, Hondę weź Panie.


To to ja wiem, ale potrzebuje argumentów dla samego siebie. Bo teraz nie wiem czy moja decyzja (chyba jednak Honda) nie jest pierwszą oznaką kryzysu wieku sredniego :/
A tak na powaznie to po Mitsubishi mam zaufanie do japoncow ale nie wiem gdzie szukac w Hondzie bo z takowym nigdy nie mialem kontaktu.


Nie, 02.12.2012, 21:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Dla mnie bez względu na wszelkie okoliczności jedna wizyta we wnętrzu Ibizy wystarczy, by to auto odrzucić jako alternatywę dla czegokolwiek.


Bierz Civa, bo jest to zdecydowanie bardziej udane auto od Ibizy po każdym względem. 1.6 100 KM spali realnie dosyć mało benzin, LPG raczej odpada. Kumpel ma Civa w tej konfiguracji i auto jeździ jak powinno bez przykrych usterek.

Ogólnie Ibiza we wszelkich rankingach, statystykach czy testach to dosyć kiepskawo wypadający model, a Civ to jednak w klasie kompaktów jeden z lepszych rywali.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 02.12.2012, 23:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Napisz co kupiłeś.

Mój brat ma takiego civica. 180tys, zajeżdżony niemiłosiernie, ale psuć się nie chce.


Wto, 04.12.2012, 11:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Ano Civica kupilem :) D16Y7 czyli 107KM, wydech chyba z 10 cali srednicy, gleba taka ze na hopkach przyciera :) przebiegu niby 109k mil. Dzisiaj jade na wymiane oleju i filtrow bo poprzedni wlasciciel juz zaplacil i trzeba wykorzystac. Na swierzym oleju sprawdze czy podpija i jak auto bedzie w gorze zobacze jak od spodu wyglada wtedy cos wiecej bedzie mozna powiedziec. Na razie ja i moja dziewczyna jestesmy zadowoleni :) Wizualnie trza go troche dopiescic ale technicznie wydaje sie OK


Pią, 07.12.2012, 13:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
To teraz grunt pilnować rudej ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 07.12.2012, 18:46
Profil
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
Będziesz zadowolony tylko ... niestety ... dbaj o nią to Cię nie zawiedzie.
Dbaj, czyli sprawdzaj olej (to jest wysokoobrotowy silnik i jak "złapie trochę suchego" to po nim), jak zauważysz że padła np. jakaś gumka to po prostu ją wymień, a nie odkładaj tego na później, itd. itp.
Te modele tak mają, jak Ty dbasz o niego to on Cie nie zawiedzie.


Pią, 07.12.2012, 19:47
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Honda Civic vs Seat Ibiza
FTO napisał(a):
gleba taka ze na hopkach przyciera :)

nisko, honda i tak gnije a co dopiero z przerytą podłogą

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 21.12.2012, 12:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018