Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
CB Radio 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post CB Radio
Jestem na kupnie CB radia.

Budżet to max 500 PLN (radio, antena, strojenie/montaż).

Celuję w "klasę średnią", nie interesują mnie najprostsze/podstawowe modele ani jakieś chińskie podróby, z drugiej strony też nie potrzebuję nie wiadomo jak zaawansowanego sprzętu. Głównie będę z niego korzystał w trasie, ale raz na jakiś czas w mieście też się może zdarzyć.

Co mnie interesuje:

Antena - 50-100 cm na magnesie.

CB Radio - generalnie ma mieć ASC i RF GAIN, mile widziane redukcje szumów i zakłóceń.

Byłem zainteresowany Presidentem (Johnny III, Harry III ASC) ale w tej cenie to nie wiem czy bym samo radio kupił.

Jakich innych firmy cb byście polecali i ewentualnie jakie modele?


EDIT:

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na zestaw Stabo 3001 (kopia President Johnny II + ASC) + antena President Missouri 72 cm. Niestety budżet będzie przekroczony ale niewiele. Jutro popołudniu ostateczna decyzja odnośnie zakupu. Gdyby miał ktoś styczność z takim sprzętem proszę o opinię.


Wto, 16.10.2012, 13:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CB Radio
Antena: Sirio Turbo 1000 (nie warto płacic za antene Presidenta, sam miałem 2 Presidenty, a teraz mam Sirio Turbo 3000 i jest tańsza i uważam że lepsza niż 2 poprzednie Presidenty)
Radio: najlepiej uzywany President Herbert (najmniej szumiące radio do samochodu, stare porządne radio, a nie żaden chińczyk)
jeśli musi byc nowe to Uniden 520 xl (w Presidentach w środku siedzą płyty Unidena :) )


Czw, 18.10.2012, 18:15
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: CB Radio
Ja nie wiem dlaczego najprostsze modele są beee!

Miałem jakieś wypasione radio w 300C i się tylko wku.wiałem, bo non stop się wieszało. Dałem za nie 800 zł.

Od tamtego czasu tylko najprostsze modele! Legend II lub Alan. Antena SIRIO jest rewelka.

Mam te zestawy w ciężarówkach (z tańszymi antenami) i w swojej osobówce (z anteną SIRIO) i uważam, że wydawanie więcej niż 350 zł na komplet to rozrzutność!

Ustawiam radio tak, żeby zbierało 4-5km do przodu i nic nie trzeszczy, odbiór czysty, mnie słychać dobrze. Kwestia tylko dobrze ustawionego radia.


Pon, 14.01.2013, 13:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CB Radio
Miałeś zapewne nowe te wypasione radio. Jak by nowe były takie dobre to nikt za 10-15, a czasem nawet starsze radia nie płacił by po 500-1000 zl, a skoro tyle placa to chyba samo za siebie mowi jaka jest jakosc nowego sprzetu. Ja kupilem okolo 20 letnie radio za 500 zl, a bez problemu moge je sprzedac za 1000 zl, ale tego nie robie bo nie ma nowych radii, ktore by mialy choc podobna jakosc.


Pon, 14.01.2013, 17:16
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: CB Radio
Jasne, ale po co przeplacac jesli za ulamek ceny mozna miec dobre radio?!

Myslac w ten sposob, jezdzilbys MB W123, w domu zona uzywalaby "frani" a w salonie ogladalbys TV na Rubinie bo jest nie do zajechania!

Niestety postep nie idzie w parze z jakoscia wykonania. Ja rozumiem, ze jestes kolekcjonerem, ale daj rzeczowe argumenty dlaczego radia, ktorych ja uzywam i polecam sa zle?


Pon, 14.01.2013, 19:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CB Radio
Chyba trochę mnie źle zrozumiałeś.
Nie jestem kolekcjonerem i uważam że to co nowe zazwyczaj jest lepsze od starego, ale w przypadku CB stare radia zapewniają lepszy odbiór, mniej szumów i lapszą jakość.
Nowe chińskie radia często nie są dobrze dostrojone. Jak uważasz ze za ułamek ceny można miec dobre radio to troche poczytaj o radiach i wtedy napisz mi jakie dobre obecnie produkowane radio mogę kupic za ułamek ceny mojego starego Unicena PC 122?
Chodzi mi o radio, które zapewniło by mi tak mało szumów jak to i tak dobry odbiór? Dodam że mam tez Unidena 520, który jest szumofonem w porównaniu do PC 122.


Pon, 14.01.2013, 20:28
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: CB Radio
Napisalem Ci dwa modele, ktorych uzywam i jestem zadowolony.

Ja tez jestem uczulony na szumy i inne obce dzwieki w aucie. Uwazam, ze moje radia sa w tej kwestii bardzo OK!

Wiem tez, ze osoby pasjonujace sie tematem CB maja swoje kryteria o wiele bardziej wymagajace niz normalny uzytkownik. Ja jestem normalnym uzytkownikiem i wyrazilem swoje zdanie. Jesli nie masz hi-endowych wymagan to proste radio da sie ustawic tak, zeby dobrze zbieralo i nie szumialo.


Wto, 15.01.2013, 11:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CB Radio
Radio Legend jest odpowiednikiem Unidena 520 czy 510. Sam mam 520 i przez 3 czy 4 lata byłem z niego bardzo zadowolony i uważałem je za świetne radio. Polecałem je wielu osobam i się dziwiłem że ludzie wydaja tyle kasy na inne nowe radia, które wcale dużo lepsze nie były. Aż któregoś razu przez przypadek miałem styczność z Herbertem, którego szybko kupiłem i wtedy stwierdziłem że jednak stare może być dużo lepsze od większości nowych. Także dopóki nie bedziesz miał doświadczenia z niektórymi starymi radiami myślę że dalsza dyskusja nie ma sensu


Czw, 17.01.2013, 22:00
Profil

Postów: 17
Miejscowość: Mysłowice
Samochód: BMW E61 525d LCI
Post Re: CB Radio
Wyraziłem moją opinię o radiu którego używam od dłuższego czasu.

Ty wyraziłeś opinię o innym. Dodatkowo z całkiem innego poziomu cenowego.

Niech kolega sam wybierze, tym bardziej, że jak widzisz ze swojego posta moja propozycja jest całkiem rozsądna i wydawanie 2-3 razy większej kasy nie ma większego sensu (przynajmniej dla mnie). Ty możesz uważać, że sens jest i kolega który założył temat może sobie wybrać.

To jest właśnie wolność wyboru.


Nie, 20.01.2013, 16:17
Profil

Postów: 23
Post Re: CB Radio
Moim zdaniem generalnie rzecz biorąc warto rozglądać się w sklepach internetowych gdzie jest znacznie taniej i do 500zł za cały zestaw,raczej nie powinno być problemu aby już coś wybrać. Polecam oczywiście Presidenta.


Nie, 12.05.2013, 21:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018