Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 18:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
To są duże auta i mało nie spalą. Chyba, że na LPG to na setkę wyjdze tanio. Nawet do 20k polecałbym e46. Możesz bawić się w 316 czy 318, które mają ponad 100KM, ale sensownym silnikiem jest R6 w 320 150KM. Na 9-3 20k raczej będzie mało, S60 już prędzej np http://moto.allegro.pl/czarne-volvo-s60 ... 19831.html Jest czym pojechać :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 16.03.2012, 16:16
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Czy stockowy dźwięk tego 150-konnego BMW jest taki http://www.youtube.com/watch?v=vn89_VR4 ... ure=fvwrel ?
Myślisz, że do 20-25 tys dostałbym porządnego E46 z podanym przez Ciebie silnikiem ?
Te 2 mi siÄ™ podobajÄ…:
http://otomoto.pl/bmw-320-coupe-C23166418.html
http://allegro.pl/bmw-e46-coupe-skora-n ... 24824.html
A jak jest z awaryjnością w BMkach (a konkretnie mam na myśli modele z 2000 roku, bo ich najwięcej jest na allegro) i kosztami napraw ? No i jak te silniki znoszą gaz ? Nie spadną mi osiągi ?


Pią, 16.03.2012, 19:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Na pewno trzeba trochę się naszukać, bo część pewnie jest katowana, ale do 25k to można spokojnie znaleźć ładny egzemplarz. Najlepiej to chyba byłoby pojechać do Niemiec. Co do awaryjności to jest raczej środek stawki, benzyniaki są dużo pewniejsze niż 320d. Co do gazu to chyba nie ma przeciwwskazań. Ostatnio czytałem, że dobrym silnikiem jest najsłabszy 105KM, ale taki motor to nieporozumienie. No i gaz lepiej założyć samemu, niż kupić auto z gazem.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 16.03.2012, 19:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
aforndah napisał(a):
Czy stockowy dźwięk tego 150-konnego BMW jest taki ?

Na szczęście nie....

aforndah napisał(a):
A jak jest z awaryjnością w BMkach (a konkretnie mam na myśli modele z 2000 roku, bo ich najwięcej jest na allegro) i kosztami napraw ? No i jak te silniki znoszą gaz ? Nie spadną mi osiągi ?


Serwis? Daremnie tani jak na klasę auta(nie mowie o aso), dużo zamienników, nasycenie rynku. Sam wóz też sie nie sypie zbyt często o ile nie był katowany przez dresa po techno paradzie ... na temat lpg sie nie wypowiem bo nim gardzę ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 16.03.2012, 20:00
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Na szczęście nie....

W takim razie jak brzmi ?
Cytuj:
na temat lpg sie nie wypowiem bo nim gardzÄ™ ...

UwaĹĽasz, ĹĽe LPG to obciach ?
Cytuj:
Najlepiej to chyba byłoby pojechać do Niemiec.

To akurat nie problem. Tylko czy przez akcyzÄ™ nie wyjdzie droĹĽej ?


Pią, 16.03.2012, 20:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
aforndah napisał(a):
To akurat nie problem. Tylko czy przez akcyzÄ™ nie wyjdzie droĹĽej ?


320 jest poniżej dwóch litrów, a więc łapiesz się na niższą, 3,1% jak dobrze pamiętam.

Cytuj:
UwaĹĽasz, ĹĽe LPG to obciach ?


Za krótko jesteś na forum :D Jak nie chcesz bulić prawie 6zł za wachę i zasilanie pierdami nie stanowi dla Ciebie problemu to montuj i nie patrz na innych :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 16.03.2012, 20:13
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Jak nie chcesz bulić prawie 6zł za wachę i zasilanie pierdami nie stanowi dla Ciebie problemu to montuj i nie patrz na innych

A jest możliwość ukrycia wlewu, butli i innych rozpoznawczych dla LPG rzeczy ? xD
Cytuj:
a więc łapiesz się na niższą, 3,1% jak dobrze pamiętam.

SÄ… jeszcze jakieĹ› dodatkowe koszta oprĂłcz akcyzy?

Podajcie jakiś link z yt z NIEtuningowanym odgłosem silnika tej BMki, co bym se posłuchał ;p


Pią, 16.03.2012, 20:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
aforndah napisał(a):
Cytuj:
Jak nie chcesz bulić prawie 6zł za wachę i zasilanie pierdami nie stanowi dla Ciebie problemu to montuj i nie patrz na innych

A jest możliwość ukrycia wlewu, butli i innych rozpoznawczych dla LPG rzeczy ? xD


Jest, ale cała konspiracja Ci siądzie, jak przyjdzie tankować. A jeżeli pytasz pod kątem estetyki to co za problem zrobić wlew pod zderzakiem - jedynie podczas tankowania się muszą ludzie nagimnastykować, ale to już nie Twój problem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 16.03.2012, 20:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
aforndah napisał(a):
A jest możliwość ukrycia wlewu, butli i innych rozpoznawczych dla LPG rzeczy ? xD


Widziałem ukryty pod klapką wlewu paliwa więc jest taka opcja :wink:

Cytuj:
SÄ… jeszcze jakieĹ› dodatkowe koszta oprĂłcz akcyzy?


akcyza, opłata recyklingowa 500zł, wydział komunikacji ok 250zł, badanie techniczne, zaświadczenie o niepodleganiu podatkowi VAT i tłumaczenie dokumentów.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 16.03.2012, 20:35
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Ok, dzięki wam :D Ale wciąż czekam na ten dźwięk silnika (ze środka jak i z zewnątrz). Na yt jest sporo, ale nie wiem, które są stuningowane, a które nie.
Czy przy LPG dźwięk silnika się nie zmienia ?


Pią, 16.03.2012, 20:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Ja mam wlew pod klapką paliwa, ale Renault standardowo daje szerszą klapkę właśnie pod gaz.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 16.03.2012, 21:21
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Wróćmy do porównania Volvo S60 z BMW E46.
Czytałem, że BMW daje większą frajdę z jazdy, ma twardsze zawieszenie ale Volvo S60 jest wygodniejszy, zawieszenie jest bardziej miękkie niż w BMW. Czy to prawda ? + Podajcie jeszcze jakieś ważne zalety/wady tych dwóch aut względem siebie.

+ czekam cały czas na link z yt z odgłosem silnika BMW :P


Pią, 16.03.2012, 22:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Jak Ci zależy na takim dźwięku jak na razie, to sobie wszystko wymanipulujesz robiąc wydech, więc tu bym tym się przy zakupie auta nie kierował...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 16.03.2012, 22:53
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Nie kierujÄ™ siÄ™ wydechem, ale jestem go ciekawy :)
Poza tym, 5 cylindrĂłw w Volvo teĹĽ Ĺ‚adnie brzmi. OgĂłlnie 2.4 diesel w S60 brzmi Ĺ‚adnie :>

A co myślicie o tym BMW http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=wbvbol2bayjr ? Cena to 4900€, czyli 20 tys PLN. Ile musiałbym za niego zapłacić doliczając:
Cytuj:
akcyza, opłata recyklingowa 500zł, wydział komunikacji ok 250zł, badanie techniczne, zaświadczenie o niepodleganiu podatkowi VAT i tłumaczenie dokumentów.
?


Sob, 17.03.2012, 14:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Tutaj możesz sobie ładnie policzyć :wink:
http://www.autokalkulator.pl/

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 17.03.2012, 16:29
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Tutaj możesz sobie ładnie policzyć

Właśnie nie wiem jakie są ceny chociażby badań technicznych, zaświadczenia o niepodleganiu VAT, czy tłumaczenia dokumentów.


Sob, 17.03.2012, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
No jak to, wpisz cenÄ™ pojazdu i daj oblicz i wyskoczÄ… Ci koszty sprowadzanego auta.

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 17.03.2012, 17:04
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Fakt, sorry, mój błąd. Nie podałem faktycznej ceny :P


Sob, 17.03.2012, 18:31
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Witam ponownie.
A więc tak. Doszła do mnie wczoraj informacja, że kolega taty, bliski znajomy sprzedaje Mercedesa klasy B (benzyna 170 lub 200, nie pamiętam). Powiedział, że obniży nam cenę. Auto ładnie wyposażone: ksenony, skóra, nawigacja, telefon... Wszystko ładnie, pięknie, poza jednym. Wygląd. Tył jest okropny (imo), wygląda jakby ktoś wiechał mu w d***, a (tylne) koła takie małe się wydają, względem wysokości auta. Przód jest ok, ale ogólnie z zewnątrz auto jest brzydko zaprojektowane, imo najbrzydszy mercedes. Dlatego mam pytanie, czy można ten wygląd jakoś lekko podrasować, za niewielkie pieniądze ? Głównie chodzi mi o tył, no i jeszcze bym dołożył do większych felg.

Ogólnie jeszcze chodzi mi po głowie BMW serii 1 (116 koni), jest ładniejszy, ale na tego mercedesa jest taka okazja.
Ta BMW 3 e46 150KM odpada. Stwierdziłem, że lepiej kupić na studia auto bardziej luksusowe i ekonomiczne niż sportowe. Poza tym, jeśli kupię okazjonalnie taniej tego Mercedesa, to prawdopodobnie za rok, dwa sprzedam go za niewiele mniej :)

EDIT:
Chyba za długi post, dlatego nie odpisujecie :P Napiszę w skrócie.
1. Co myślicie o Mercedesie B , którego mam szansę kupić w okazjonalnej cenie od znajomego. Wyposażenie obejmuje m.in skórzaną tapicerkę, nawigację, telefon, bt
2. Jako, że Mercedes B z tyłu wygląda ohydnie, chciałbym was poprosić o poradę co do lekkiego, taniego tuningu. Czy jest taka możliwość i jeśli jest to co mogę zrobić z tym tyłem, żeby jakoś ładniej wyglądał? Może jakiś spoiler u góry i drugą rurę wydechową z przeciwnej strony ? Plus może jeszcze zderzak obniżyć albo coś pod niego włożyć ? Nie wiem, polećcie coś o ile to możliwe :>



Nie piszemy post pod postem. UĹĽywamy opcji "edytuj". Mod.


Sob, 17.03.2012, 18:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Okazyjnie tzn? to krajowy, bezwypadkowy egzemplarz? bo wiesz z racji konstrukcji B-klasa podobnie jak A, po wypadku jest praktycznie nie do doprowadzenia do stanu sprawności.
Poza tym fajne, praktyczne auto tyle, że ma za twarde zawieszenie jak na vana choć to plus jak chodzi o prowadzenie.
Jak Ci się nie podoba to nie kupuj a już na pewno nie wieśniacz go spojlerami i czterema końcówkami wydechu + jakimś zderzakiem, to na normalnym aucie wygląda żałośnie a na vanie żałośnie do kwadratu.
Jak masz taki gust to kup sobie BMW.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 18.03.2012, 8:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018