Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 13:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys. 
Autor Wiadomość

Postów: 20
Post Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Witam. Niedługo zacznę studia i zapewne wyjadę do innego miasta. W związku z tym szukam dla siebie samochodu. Będzie on służył głównie do jazdy po mieście, a m/w raz na 2 tygodnie przyjadę do rodzinnego domu. Jako, że jestem ogromnym fanem aut (szczególnie sportowych) chcę, żeby mój pierwszy samochód był więcej niż przyzwoity :>
Czego oczekujÄ™ ?:
- jak najlepsza moc (powiedzmy coĹ› w granicach 120-130KM) przy jak najniĹĽszym spalaniu
- rocznik 2007+
- ciekawe wnętrze - lubię też sporo przycisków, bajerów i ciekawe technologie, jak np. w najnowszym Focusie.
- komfort
- design - nie musi być jakiś oszołamiający, ale żeby jakoś to wyglądało
- jak najładniejszy dźwięk silnika przy tych wymaganiach (to najbardziej kocham w samochodach)! - nie mówię tu o V6, ani V5, bo to przy takiej mocy + niskim spalaniu, ale żeby no chociaż trochę to brzmiało
- cena.. maksymalnie 40 tys (wolałbym mniej - wiadomo).

Podoba mi siÄ™ najnowszy Ford Focus i najnowszy Hyundai i30, ale niestety budĹĽet jest za niski :>


Wto, 13.03.2012, 20:03
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Masz 40 tyś, a szukasz czegoś pokroju i30? Nie zrozumiem nigdy zbytnio takiego podejścia.

ZauwaĹĽ, ĹĽe zaleĹĽy mi teĹĽ na niezbyt wysokim spalaniu.

Dobra... obniżmy rok do 2005, zakładam, że znajdą się ciekawsze modele. W sumie wydanie 30 tys zł na auto, a reszta na paliwo, nie jest takim głupim pomysłem.
Dodam, ĹĽe z tych realniejszych aut podoba mi siÄ™ VW Jetta, Volvo S40, ale te autka teĹĽ pewnie swoje palÄ….

EDIT
Widzę, że już nieaktualne :) Można skasować post.


Wto, 13.03.2012, 20:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Przy kosztach utrzymania nowszego auta i utracie wartości spalanie, jeżeli nie mówimy o mocnych silnikach ma IMO mniejsze znaczenie. Dlatego lepiej nieco zmniejszyć budżet, ale w zamian kupić lepsze auto. Spójrz w ten sposób na rynek szerzej i zastanów się czego szukasz. Mając taki budżet nie wiem czemu nie rozglądasz się za tym co lubisz, czyli jakimś sportowym coupe, nawet jeżeli to będzie coś bez porządnej elektrowni pod machą.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 13.03.2012, 20:35
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
A mógłbyś polecić jakieś fajne coupe ? :>


Wto, 13.03.2012, 22:50
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
A może Lexus IS200 + LPG ? Bardzo ładny, mało awaryjny, dynamiczny, z gazem będzie oszczędny, a co najważniejsze - brzmienie 6 cylindrów *.*
Do tego ma RWD, więc będę mógł czasami wyskoczyć na jakiś tor i sobie poszaleć :)
Chociaż z tego co widzę ten Lexus nie ma jakichś wyśmienitych osiągów. 10,5s do setki, 192km/h v-max to chyba za mało jak na taką moc (mowa o 155km) i takim spalaniu...


Wto, 13.03.2012, 23:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
aforndah napisał(a):
- design - nie musi być jakiś oszołamiający, ale żeby jakoś to wyglądało
aforndah napisał(a):
najnowszy Ford Focus i najnowszy Hyundai i30 (...)VW Jetta

To to nawet "jakoĹ›" nie wyglÄ…da :roll: :wink:
A moĹĽe Alfa GT :arrow: http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-jtd-xen ... 17501.html :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 14.03.2012, 0:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Pisz co chcesz, ale Jetta na ładnej feldze i w ciekawym kolorze wygląda świetnie.
A w temacie to proponuję e46 coupe 320i 170KM z końca produkcji. Jest RWD i R6 - jest wysoko :)

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 14.03.2012, 9:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Alfa GT to spoko wybór, rocznik jest, wygląd też no i w kabzie zostaje 12 patyków. Poszukałbym jednak benzynówki

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 14.03.2012, 10:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
bartez napisał(a):
Pisz co chcesz, ale Jetta na ładnej feldze i w ciekawym kolorze wygląda świetnie.

Jak ktoś jest głową rodziny to na pewno świetnie wygląda w takim aucie ale to ma być auto dla młodej osoby a nie emeryta :roll: :wink:
pardon napisał(a):
Poszukałbym jednak benzynówki

Sęk w tym, że najlepsza benzyna w GT to V6 :twisted: Jest piękne brzmienie, duża moc, ale spalanie spore (14-15l/100km) :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 14.03.2012, 10:30
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
A moĹĽe Alfa GT http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-jtd-xen ... 17501.html

Hmmm... wezmę to pod uwagę :> Tylko ta Alfa ma taką gołą deskę rozdzielczą ;/
Cytuj:
A w temacie to proponuję e46 coupe 320i 170KM z końca produkcji. Jest RWD i R6 - jest wysoko

Ładne to BMW, ale Lexus chyba trochę fajniejszy i chyba lepiej wyposażony. Poza tym BMków u nas jak mrówków... Lexus będzie się wyróżniał. Jeśli nawet miałbym brać tą BMkę to brałbym wersję 150-konną. 170KM to już chyba lekka przesada, jak na 1 auto :D Jednak mimo mniejszej mocy, BMW i tak chyba będzie więcej palił od Lexusa.

Co do Lexusa + LPG... Czy takie zestawienie będzie tańsze niż w przypadku jakiegoś diesla spalającego średnio 6l ropy ?


Śro, 14.03.2012, 18:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Lexus jest swietnym autem, ma lepsze osiagi niz podales-posiada 9,5s do 100 km/h i 210 km/h v-max. Ale zapomnij o pewnej, waznej kwestii w Lexusie- LPG. To po polaczenie po prostu nie ma zbytnio prawa funkcjonowac z tym silnikiem. Lexus tez duzo pali- 9-14 l/100km. Na Twoje wymagania dobrze pasowaloby to- http://allegro.pl/volvo-s60-2-4-d5-2005 ... 87887.html . Bardzo sprawny silnik, w dodatku bardzo oszczedny. I bardzo dobrze sie jezdzi tym autem, 5 cylindrow brzmi w nim bardzo fajnie.


Śro, 14.03.2012, 19:00
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Bardzo podoba mi się ten Volvo, no ale diesel do miasta to podobno bardzo kiepskie rozwiązanie. No i ceny napraw są też dużo droższe niż w przypadku benzyny. Poza tym trudno jest wyhaczyć sensownego S60 po lifcie (bo te starsze nie bardzo mi się podobają) w cenie do 40 tys. W sumie to wolałbym wydać 30 tys na autko, a resztę przeznaczyć na paliwo. Zakładając ten temat trochę się zapędziłem ;/


Śro, 14.03.2012, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Czy dużo pali jak na 150 lub 170KM sam oceń
http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/ ... 1998-2001/

http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/ ... 2000-2007/

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 14.03.2012, 20:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Co do Lexusa + LPG... Czy takie zestawienie będzie tańsze niż w przypadku jakiegoś diesla spalającego średnio 6l ropy ?

Są duże szanse że będzie tańsze szczególnie w przypadku gdy trzeba będzie coś naprawić.
Osobiscie jezdze dużo i czesto różnymi autami. Użytkowałem w ostatnim czasie już 2 auta które w wieku 5 lat i przy przebiegu ok 200 tys miały do wymiany wtryski, których koszt to było kilka tys zł. Dodam że auta znałem od nowosci i były ciągle serwisowane, oraz tankowane gł BP, Statoil.
Także paliwo do diesla moze wyjść taniej, ale mogą dojść inne dość powazne koszty w przypadku diesla


Śro, 14.03.2012, 21:20
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
@bartez
No 9,4l to IMO duĹĽo :P
No ten Volvo S60 mi się podoba, ale czy opłaca się brać diesla do miasta + czasami (raz, dwa na miesiąc) na jakąś dłuższą przejażdżkę 200-300km ?
Minusem S60 (z tymi silnikami) jest to, że baaardzo trudno wyhaczyć jakiś sensowny model za mniej niż 40 tys...


Ostatnio edytowany przez aforndah, Śro, 14.03.2012, 21:50, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 14.03.2012, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Jak nie padna Ci wtryski, dwumasa lub turbina to się opłaca, ale jak padnie cokolwiek z tego to napewno nie.


Śro, 14.03.2012, 21:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
IS pierwszej generacji CiÄ™ interesuje?
http://www.autocentrum.pl/spalanie/lexus/is/i/

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 14.03.2012, 21:50
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Cytuj:
Volvo S60 mi się podoba, ale czy opłaca się brać diesla do miasta + czasami (raz, dwa na miesiąc) na jakąś dłuższą przejażdżkę 200-300km ?
Minusem S60 (z tymi silnikami) jest to, że baaardzo trudno wyhaczyć jakiś sensowny model za mniej niż 40 tys...

...

Cytuj:
IS pierwszej generacji CiÄ™ interesuje?
http://www.autocentrum.pl/spalanie/lexus/is/i/

No ale:
Cytuj:
Lexus jest swietnym autem, ma lepsze osiagi niz podales-posiada 9,5s do 100 km/h i 210 km/h v-max. Ale zapomnij o pewnej, waznej kwestii w Lexusie- LPG. To po polaczenie po prostu nie ma zbytnio prawa funkcjonowac z tym silnikiem.
więc chyba Lexus odpada ;/


Śro, 14.03.2012, 21:52
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
Więc ?


Pią, 16.03.2012, 16:08
Profil

Postów: 20
Post Re: Ciekawe auto dla studenta do max 40 tys.
A gdybym obniżył cenę do 20 tys ? To co w tej kwocie moglibyście mi polecić ? Jakiegoś sensownego Volvo S40 bym wyrwał? Lub Saaba 9-3. Oczywiście mam na myśli jakieś mniejsze silniki 100-130 konne, lub (lepiej) jakieś 140-150 koni + gaz.


Pią, 16.03.2012, 16:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018