Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 4:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Co po Galancie ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Co po Galancie ?
Słowem wstępu: Galant ostatnio u mnie bardzo sobie grabi. 3 raz ta sama usterka - nisko . Albo mechanicy partacze, albo ten typ tak ma. Jeśli druga opcja to się pozbywam tego auta i nie będę sobie strzępić nerwów i nadwyrężać się finansowo bo szkoda zdrowia. Przez najbliższe pół roku z pewnością jeszcze u mnie będzie - potem zobaczymy. Póki co sytuacja nie zmusza mnie do pilnej zmiany auta, po Poznaniu poruszam się MPK bo obecnie jesteśmy stolicą korków, a i tak na październik mam umówioną dla niego Rehabilitację u mechanika ( rozrząd, zawieszenie i parę pierdół )

1 Opcja.

Galant Avance po roku 2000 z Tiptronikiem Sedan/Kombi 2.5 V6- w sumie to będzie pierwsze czego będę szukał. Podobno pozbawiony większości wad poprzednika. No i ten wygląd. Strasznie mi się auto podoba, ale...

... pojawiła się 2 Opcja.

Opel Omega B FL / C 2000-2004 Sedan 3.0 V6 / 3.2 V6 - Ma ponad 200KM. Ma RWD. Jest wielki. Jest wygodny - ostatnio takim na stopa leciałem. Większość egzemplarzy ma całkiem ciekawe wyposażenie. Z drugiej strony... to Opel :? ... to mnie nie zachęca. Wiem, że coś z pokrywą zaworów lubi się dziać i bardzo droga jest wymiana rozrządu ( jak i w Galancie ). Cena zakupu bardzo podobna jak w przypadku Galanta. Reszta podobno niezniszczalna i ceny pozostałych części w iście oplowskich cenach. Wiem, że swego czasu toczyła się tu zażarta dyskusja o taki sprzęt, ale nie idzie mi jej odszukanie. Coś ktoś jest w stanie więcej powiedzieć na temat tego samochodu ?

3 Opcja ? W sumie sam się zastanawiałem jeszcze przed zakupem Galanta nad Accordem i Saabem 9-5. Jednak jakoś nie chcę się przesiadać w mniejsze auto. Chwilowo poruszam się Galantem brata ( e32a - czyli IV generacja ) i strasznie ściśnięty się czuję w tym samochodzie :/...

_________________
... hontou?


Pią, 09.09.2011, 2:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Co po Galancie ?
Skoro chcesz duże komfortowe auto to Omega B FL jest idealna. Nie wiem jak z serwisem 3.0, ale znajomy ma 2.5 V6 i jak to Opel - ceny nie są tak na pewno zabójcze jak w Mitsu. Do tego warto dodać bardzo dobrą współpracę z ewentualnym gazem i... RWD. Nie wiem jak sam silnik, ale cała reszta jest tania w utrzymaniu - pomijając ewentualny zawias z autoregulacją.

Jeżeli wszelkie inne Bejce, Mercedesy, Lexy i inna egzotyka odpadają, to z wymienionych przez Ciebie zdecydowałbym się właśnie na Omegę - mimo, że wizualnie Galant zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Co do Accorda - dla mnie ta generacja jest bliĹĽej Civica, niĹĽ duĹĽego wygodnego auta.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 09.09.2011, 10:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Co po Galancie ?
Szedłbym w BMW E39 lub Omegę B FL
RWD pb+lpg manual


I bajka :wink:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Sob, 10.09.2011, 11:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018