Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Dupowóz do 10tyś. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Myślę, że spokojnie można tam utargować - w końcu to już 11-latek, dekada za nim.
pardon napisał(a):
bo nastepna generacja zaczyna sie od tej kwoty :>

A póżniej "jaka Laguna jest awaryjna", bo każdy by chciał kupić jak najtaniej :lol:

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 31.08.2011, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Ja po cichu liczę na cenę trochę poniżej 9k pln, jakoś bym to przełknął jeśli auto będzie w solidnym stanie.
Pewnie dziś lub jutro wezmę kuzyna i pojedziemy ją obejrzeć.

BTW. Wolę mieć ładne auto z końcówki porodukcji poprzedniej generacji niż byle co z nastepnej :>

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 31.08.2011, 12:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Cena dla konesera Image

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 31.08.2011, 13:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Byłem, obejrzałem, zmarnowałem czas.
Koneser musiałby zaakceptować fakt, że auto było po kilku przygodach blacharsko lakierniczych (przód, tył, tylne drzwi) i to niezbyt dokładnie naprawionych.
Na co liczył koleś wystawiając poprzednią aukcję? :shock:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 31.08.2011, 19:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Na jelenia :twisted:

_________________
locha lover


Śro, 31.08.2011, 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Szukam auta o podobnych parametrach co Tapir, nie będę więc zakładał nowego tematu, tylko dołączę się do już istniejącego.

Po zeszłorocznych doświadczeniach w podróżowaniu tramwajem do pracy, czas kupić na zbliżającą się zimę jakiś wygodny samochód. Auto ma mieć minimum 90 KM, klimatyzację, preferowane sedany i liftbacki, silnik tylko benzyna.

Początkowo myślałem o Maździe 626 ostatniej generacji, np.:

http://otomoto.pl/mazda-626-C20865661.html

Jednak po przeczytaniu opinii na forum mazdy odnośnie rdzy w tych samochodach oraz tego tematu zacząłem również przeglądać oferty z Laguną I po FL, np.:

http://moto.allegro.pl/laguna-1-6-16v-1 ... 44129.html

Na razie kupno auta to temat przyszłości - prawdopodobnie początek grudnia, ale chyba już teraz warto wybrać markę/model, aby znaleźć konkretny dobry egzemplarz. Czy lepiej wybrać rdzewiejącą, ale poza tym solidną Japonkę, czy jednak ładniejszą IMO Francuzkę - jednak tu nic nie wiem o awaryjności, podatności na rudą itp.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Nie, 02.10.2011, 16:10
Profil

Postów: 43
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Jak to było? Laguna królową lawet? :P


Pon, 03.10.2011, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Tyś widzioł Lagunę I na lawecie ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 03.10.2011, 11:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Niestety kupno Laguny (bo w sumie to na nią jestem zdecydowany) muszę odłożyć w czasie - obecnie jestem po operacji kolana, przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące nie mam szans na prowadzenie samochodu. Inna sprawa, że i funduszy trochę ubyło bo gdybym czekał na operację na NFZ w kolejce to prawdopodobnie miałbym później kłopoty z chodzeniem, o bieganiu czy sporcie nie mówiąc. Do tematu pewnie wrócę po nowym roku jeśli będę zdrowy i odkuję się z kasą.

Ja w tej cenie nie widzę nic ciekawszego niż Laguna Ph II 1,8, fajnie jeździ, jest wygodna, zazwyczaj dobrze wyposażona, w miarę solidna. Oglądałem taką Mazdę o jakiej pisze Jurko (fakt, że w nienajlepszym stanie technicznym), jeździ się nią przeciętnie i ma paskudne wnętrze. 406 jest ok ale jednak Laguna jako hatchback mi bardziej odpowiada, czterystaszóstki są też na ogół trochę biedniej wyposażone. Może jak mi się uda dozbierać więcej to rozejrzę się za Avensisem.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 19.10.2011, 9:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Jako że już jestem w miarę zdrowy i mogę trochę się trochę porozglądać za samochodem to szukam dalej.

Mogę dość okazyjnie (a przynajmniej mi się tak wydaje :> ) nabyć od kumpla z pracy Saaba 900 2,3 150KM z gazem. Pojęcia nie mam o tych silnikach, nie wiem jak współpracują z pierdami, generalnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego Saaba więc proszę o pomoc bardziej rozeznanych w temacie.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pią, 23.03.2012, 0:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 47
Miejscowość: ZGR/ZS
Samochód: stary, szwedzki
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Bardzo dobrze współpracują z gazem.
Ogólnie silnik nie do zajeżdżania, ludzie robią nim po 300 - 400k km i nic się nie dzieje. Przy zakupie zwróć uwagę czy jest dużo wycieków i najlepiej oddaj do jakiegoś serwisu Saaba żeby sprawdzili ile zębów zostało na napinaczu rozrządu (wymiana rozrządu to droga zabawa). Same 900NG lubią rdzewieć przy nadkolach, więc też na to zwróć uwagę.
Widzę, że jesteś z Warszawy, więc mogę Ci dać numer telefonu do mojego znajomego (mechanika) z Piaseczna, który zna te auta na wylot i prześwietli Ci je bardzo dobrze.

PS.
Widzę, że Twój budżet to 10k, a za te pieniądze można się pokusić o cabrio ;)


Pią, 23.03.2012, 12:14
Profil

Postów: 1
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
A ja polecam Renault Lagune. Sam kupilem taki niedrogo, i chociaż trzeba było jednej naprawy z pwodu drobnej stłuczki, całe szczęście że nie z mojej winy, to latwo o dobry serwis w Krakowie. Jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecic to wygodne do jazdy autko :)


Śro, 28.03.2012, 12:33
Profil

Postów: 3
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Jak myślicie, opłaca mi się w tym momencie kupić opla astre kombi z 1999 roku w dobrym stanie ? Jeśli tak to za ile byłoby to opłacalne. ?

_________________
www.taurus.rzeszow.pl
www.bilety-autokarowe.co
www.bilety-lotnicze-24.pl
www.bilety-na-samolot.com
www.bilety-na-samolot.com.pl


Wto, 10.04.2012, 12:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
progres123 napisał(a):
Jak myślicie, opłaca mi się w tym momencie kupić opla astre kombi z 1999 roku w dobrym stanie ? Jeśli tak to za ile byłoby to opłacalne. ?



Przede wszystkim jaki silnik ?

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 10.04.2012, 22:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
i jaka generacja,bo chyba 99 była i F i G,jedynka i dwójka :>

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 10.04.2012, 23:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Nie wiem czy wypowiadałem się jeszcze ale oprócz oczywistego rozwiązania czyli E36 jest jeszcze E34 ale w sumie jedynie słuszny silnik na codzień to 2.5 :wink:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Śro, 11.04.2012, 13:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
Kobi napisał(a):
progres123 napisał(a):
Jak myślicie, opłaca mi się w tym momencie kupić opla astre kombi z 1999 roku w dobrym stanie ? Jeśli tak to za ile byłoby to opłacalne. ?

Przede wszystkim jaki silnik ?


unikać słabego 1.4 :mryellow: :twisted: no i dieseli chyba że stare dobre 1.7 jdm

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 13.04.2012, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: DupowĂłz do 10tyĹ›.
pardon napisał(a):
Kobi napisał(a):
progres123 napisał(a):
Jak myślicie, opłaca mi się w tym momencie kupić opla astre kombi z 1999 roku w dobrym stanie ? Jeśli tak to za ile byłoby to opłacalne. ?

Przede wszystkim jaki silnik ?


unikać słabego 1.4 :mryellow: :twisted: no i dieseli chyba że stare dobre 1.7 jdm

1.4 wbrew pozorom takie słabe nie jest. No w porównaniu do 1.6 to 1.4 w sumie idzie równo do 100 potem mogą się zacząć schody. Oczywiście wszystko zależy również od nadwozia,stopnia skorodowania i obecności nadtlenku LPG na pokładzie.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Śro, 18.04.2012, 8:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018