Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:07




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Opel Corsa C i Nissan Micra K12 opinie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Opel Corsa C i Nissan Micra K12 opinie
Wujas zamierza kupić takie auto dla ciotki. Interesują mnie opinie nt silników benzynowych zwłaszcza 1.0 1.2 i 1.4 oraz fiatowski diesel 1.3. Czy miał on DPF? No i jak blachy? Z tego co widać na ulicy to jest znacznie lepiej niż w Corsie B.

_________________
PB RWD jest wysoko


Ostatnio edytowany przez bartez, Pon, 18.07.2011, 14:36, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 24.06.2011, 7:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Opel Corsa C opinie
Mamuśka wozi się 1.0. Ogólnie samo auto w porządku, jak dotąd praktycznie bezawaryjne (z samego końca produkcji, nalatane coś ponad 100tyś km) ale silnik to muł a pali podobno tyle co większe i zrywniejsze 1.2 więc warto się rozejrzeć za większym motorem.
Karoseria niby jest ocynkowana więc źle nie jest ale widziałem już ze 2 mocno zeżarte :>

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pią, 24.06.2011, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Opel Corsa C opinie
Silnik 1.0 nie jest polecany ze względu na większą awaryjność w porównaniu z pozostałymi jednostkami. Poza tym tak jak napisał Tapir Corsa C z tym motorem to muł.
Wujek miał taką przez spory czas, zrobił 140 tyś i był całkiem zadowolony. Z rdzą nie było najmniejszego problemu. Corsa C jest dobrze przed nią zabezpieczona a jeżeli jakaś ma rdze to znaczy że była uszkodzona i ktoś zrobił fuszere przy naprawie.

Co do silnika 1.2
Ma o niebo lepszÄ… kulturÄ™ pracy od 1.0 i pali praktycznie tyle samo.
Posiada hydrauliczna kompensację luzu zaworowego przez co lepiej częściej wymieniać w nim olej ( np. co 15 tys ).
1.4 sprawdzi się zarówno w trasie jak i w mieście. Te silniki jak i wiele innych z gamy opla lubi wcinać olej więc trzeba pilnować jego poziomu.
Po 2003 roku wszystkie silniki dostały system Twinport.

Co do diesla to zdania są podzielone. Niektórzy mówią że zużywają dużo oleju a z moich doświadczeń ( chociaż by z Forum Punto ) właściciele aut z tym silnikiem są bardzo zadowoleni i o żadnych ponadnormatywnych konsumpcjach oleju nie słyszeli ani nie doświadczyli.
Ma łańcuch rozrządu i naprawdę bardzo mało pali.

IMO ja bym szukał na twoim miejscu tej Corsy z silnikiem 1.2

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Sob, 25.06.2011, 22:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Opel Corsa C opinie
Dzięki za opinie. 1.0 to raczej ostateczność, optymalnie właśnie 1.2, chociaż wujas trochę nieświadomy kosztów napraw nowoczesnych diesli chętnie wziąłby 1.3 CDTI. Wszystkie miały filtr cząstek stałych?

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 26.06.2011, 11:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Opel Corsa C opinie
Zastanawiałem się niedawno też na Corsą C i trochę poczytałem. Jedną z silnikiem 1.0 miałem okazję jechać, potwierdzam że strasznie muli. Poza tym problemy są z jakimiś cięgnami skrzyni biegów - znajdują się tam jakieś plastikowe elementy, które szybko się zużywają. Polecam zresztą poczytać :arrow: http://www.autocentrum.pl/autorentgen/opel/corsa/c/

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 27.06.2011, 6:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Opel Corsa C opinie
Co myślicie na temat Micry K12 w benzynie? Przetestowałem kilka i myślę, że to ciekawsza opcja niż Corsa. Ciotce bardziej się podoba, wnętrze całkiem fajne. Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę? Wszystkie do tej pory oglądane miały jakieś przygody wypadkowe.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 18.07.2011, 14:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018