Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Auto do 50 tyś. zł 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Witam zagadnienie tak jak w temacie Poszukuje jakiegos fajnego auto segmentu VW Passat lub cos wiekszego Chce zmienic swojego Tourana '08 z dieslem na samochod pokroju Passata Mysle ze za Tourana jak dobrze pojdzie wezme 50 kawalkow wiec tyle chce wydac na inny samochod Z tym ze teraz w gre wchodzi tylko silnik benzynowy mysle ze mi taniej wyjdzie jazda(oczywiscie w planach instalacja LPG) Teraz w Touranie mam 1.9tdi 105KM, nie dosc ze sporo pali(9/100 w mieszanym) i wiadomo moc troche za mala Co myslicie o silinku 2.0tsi 150KM w passacie? duzo takie cos pali? jak awaryjnosc?


Nie, 13.03.2011, 19:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Ciekawe jak te nowoczesne silniki TSI znoszą gaz :roll: Touran pali średnio 9l? Coś za dużo.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 13.03.2011, 19:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
doman57 napisał(a):
Co myslicie o silinku 2.0tsi 150KM w passacie?

150KM to jest to 2.0 FSI czyli bez turba. Ma bezpośredni wtrysk paliwa i do czegoś takiego LPG to nie bardzo.


Nie, 13.03.2011, 19:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
ja sie w sprawach technicznych nie za bardzo orientuje ale tak samochod ma byc na gaz przerobiony Nie bede placil ogromnej kasy za benzyne Jak nie passat bo cos innego chociaz dlaczego gaz nie pasuje do tego 150-konnego? A co do tourana to pali sporo bo ma 105KM, wkurza mnie jego dynamika wiec mozna powiedziec ze mam polityke dosc ciezkiej nogi Tak czy siak chce go sprzedac
PS mozna na to forum wklejac linki z allegro?


Nie, 13.03.2011, 19:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
W silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa samochód nigdy nie jeździ tylko na gazie, a zużywa jakąś ilość benzyny by nie doprowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy, więc oszczędność z tytułu jazdy na gazie jest mniejsza. Generalnie silników FSI nie powinno się gazować, a jak już to instalacja jest droga, więc trzeba natrzaskać dużo kilometrów, żeby się zwróciła.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 13.03.2011, 20:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
w takim razie co radzicie? moze avensis lub camry? cos takiego wmiare oszczednego zeby moglo jezdzic na gazie


Nie, 13.03.2011, 20:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Ile planujesz rocznie robić km?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 13.03.2011, 20:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
no nie wiem ile moge rocznie zrobic km to chyba nie jest takie wazne Po porstu chce samochod w ktorym bede mogl zarzucic sobie gaz Ponownie pytam mozna na tym forum wstawiac linki z allegro?


Nie, 13.03.2011, 20:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Oczywiście że można. Czemu miałby być zakaz? :P

_________________
locha lover


Nie, 13.03.2011, 20:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
doman57 napisał(a):
no nie wiem ile moge rocznie zrobic km to chyba nie jest takie wazne


To ważne, bo przy tej klasie aut zazwyczaj są to a) droższe instalacje b) takie, które wbrew pozorom dużo jeżdżą na benzynie. Do tego jeśli dużo jeździsz po mieście (krótkie trasy zimny silnik etc.) to oszędność może być złudna. To nie są już stare silniki, że wrzucasz gaz i baskont. Trzeba najpierw przekalkulować na chłodno taką inwestycję.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 13.03.2011, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
ok trzeba przemyslec ale pomijajac kwestie oszczednosci jaki samochod byscie mogli mi doradzic z jakim silnikiem zeby gaz mogl dobrze chodzic?
bardzo podobal mi sie taki pasacik ale skoro mowicie ze gaz w nim nie przejdzie to odpada...
http://otomoto.pl/volkswagen-passat-ful ... 68106.html


Nie, 13.03.2011, 21:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Zrozum, że większość aut z tej epoki cenowej to niestety silniki z bezpośrednim, wrażliwym wtryskiem.

Touran palił 9 litrów - jak chcesz coś, co mało pali - kup Lupo. Porywasz się na segment D, który kosztuje i też swoje wypić musi - nie ma cudów. Auto to skarbonka i magicznej metody na jazdę za darmo nie ma w tej półce cenowej. Idź zapytaj gazownika ile do tego typu auta (tej generacji silnik benzynowy) kosztuje dobra instalacja - wtedy myślę, że gazu Ci się odechce. No chyba, że liczysz na założenie instalacji IV generacji za 2,500 kafla to TSI.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 13.03.2011, 22:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
To oczywiście moje zdanie, ale szkoda wydać tyle kasy na dobrej klasy samochód i zamontować mu gaz.

A nie myślałeś o zamontowaniu jakiegoś powerboxa do tego tdi?


Pon, 14.03.2011, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
a co powidzieli byscie na taki wozek?
http://otomoto.pl/opel-vectra-1-8-autom ... 19325.html
http://moto.allegro.pl/opel-vectra-2006 ... 60820.html
tak naprawde to decyduje ojciec i uparl sie na gaz


Pon, 14.03.2011, 17:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Jak tak patrzę nad czym się zastanawiasz to pewnie odpada Laguna II po liftingu? :P. Dwulitrowa benzynka jest nie do zajechania, bardzo dobry i sprawdzony motor ... i gaz znosi wyśmienicie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 14.03.2011, 17:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
nic francuskiego nie przejdzie... A co myslicie o tych vectrach? jedna ma juz nawet gaz zamontowany...


Pon, 14.03.2011, 17:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
PiasQ napisał(a):
Jak tak patrzę nad czym się zastanawiasz to pewnie odpada Laguna II po liftingu? :P. Dwulitrowa benzynka jest nie do zajechania, bardzo dobry i sprawdzony motor ... i gaz znosi wyśmienicie.


W przedziale do 50 kafli to śmiało można szukać obecnej generacji.

doman57 napisał(a):
nic francuskiego nie przejdzie


Śmieszy mnie trochę takie podejście. Część ludzi dalej wielbi niemieckie szmelcwageny, które w ostatnich latach wypadają niejednokrotnie gorzej niż np francuzy (np Touran vs Scenic) No, ale co kto lubi.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 14.03.2011, 18:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Fiat Croma. Na pewno Ĺ‚yknie gaz. Dobre wyposaĹĽenie, i bardzo wygodne :wink:
http://otomoto.pl/fiat-croma-dynamic-C17047210.html

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 14.03.2011, 19:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
mało tego się sprzedało = mało zamienników, problemy z odsprzedażą, znacznie wyższa utrata wartości. no i jednak croma się sypała i miała kilka akcji serwisowych.

ja polecę od siebie subaru legacy z 2.0 165KM i gaz. boxer wbrew wszelkim opiniom bardzo dobrze przyjmuje gaz. napęd na cztery koła = zima nie straszna. kombi wygląda świetnie, prowadzi się pewnie i zazwyczaj są świetnie wyposażone.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 14.03.2011, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Auto do 50 tyĹ›. zĹ‚
Legacy w dobrym stanie kosztuje troche wiecej niz 50 kafli A co powiecie na Vectre? ma ktos doswiadczenie jak ten samochod sie sprawuje? a moze bym znalazl juz insignie za ok 60 kafli


Pon, 14.03.2011, 19:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018