Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:00




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Golf IV - benzyna czy diesel? 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Golf IV - benzyna czy diesel?
Witam, mam zamiar kupić auto i zastanawiam się jaki wybrać silnik, chciałbym VW Golfa 4 tylko mam problem z wyborem odpowiedniego silnika ;/
Mam do wyboru:
1.6 102 lub 105 KM
1.8 125 lub 150 KM
1.9 TDI 101 lub 110 KM

Mam 19 lat i roczne przebiegi będą w granicach 5-8 tyś. lecz chciałbym dynamiczny silnik który mało pali. Głównie jeździłbym po mieście, raz na miesiąc jakiś wypad poza miasto tak do 200km.

Co polecacie ?


Śro, 19.01.2011, 19:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Przy takich przebiegach tylko i wyłacznie benzyna, diesel nawet nie zdąży się nagrzać. Jak bys jeździł głównie w trasy to wtedy diesel byłby dobry.


Śro, 19.01.2011, 22:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
No tylko taki 1.6 w mieście lubi wypić 9-10l :/

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 19.01.2011, 22:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Ja użytkuję IV 1,9 TDI 110km w mieście i spala 5-6 litrów. Na dłuższej trasie może raz na miesiąc albo rzadziej. Jeśli koszta paliwa nie są dla ciebie tak istotne to bierz Pb

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Czw, 20.01.2011, 7:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Tylko że jak cos Ci w dieslu padnie np. turbina bo silnik często nie dogrzany a czasem przycisnąć trzeba nawet w mieście to wydasz więcej niż zaoszczędzisz na paliwie


Czw, 20.01.2011, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
stan1906 napisał(a):
Ja użytkuję IV 1,9 TDI 110km w mieście i spala 5-6 litrów.


5-6 to chyba średnio, w mieście ciężko o taki wynik.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 20.01.2011, 22:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
bartez napisał(a):
stan1906 napisał(a):
Ja użytkuję IV 1,9 TDI 110km w mieście i spala 5-6 litrów.


5-6 to chyba średnio, w mieście ciężko o taki wynik.


tak, oczywiście. mój błąd.

co do posta fiko7: racja, ostatnio z turbiną robiłem i 1200zl poszło ;/

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pon, 24.01.2011, 0:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
I teraz trzeba policzyć w ile czasu te 1200 zł by się zwróciło skoro benzyna pali ze 2 litry wiecej niż diesel? Trzeba też pomyśleć jakie by były koszty jak by Ci np turbina padła gdzieś na wakacjach np we Włoszech czy Chorwacji. Tam pewnie byś kupił nową i wydal dużo dużo wiecej, nie licząć straconych wakacji i mnóstwa nerwów.


Pon, 24.01.2011, 17:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
bierz PB, ja jeżdżę traktorem i mam dosyć tego klekota. Diesle to przeżytek, a w wyruchanej IV to tylko kłopot sobie kupisz i oszczędności będą żadne ... :?

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 26.01.2011, 1:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
pardon szanuje to. Krytyka dopiero po doznaniach empirycznych. By upewnić się, że Alfa jest zła - kupiłeś jedną. By upewnić się, że mazut to zło - kupiłeś czołg diesel engine. Teraz jeszcze pozostała Ci do zaliczenia kobieta z penisem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 26.01.2011, 12:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
a ja nie narzekam na 1,9 TDi. po 200 tys km robiłem turbine i rozrząd. to nie taki zly wynik

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Czw, 27.01.2011, 0:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Ice napisał(a):
szanuje to. Krytyka dopiero po doznaniach empirycznych.


No co - mało tu jest ludzi bez klapek na oczach - większość modli sie do swoich aut i choćby gubiły koła po drodze, nie dadzą złego słowa powiedzieć - obłąkani fetyszysci i inni alfiści.
Ja dzięki temu ze miałem dane auto, mogę bezkarnie o nim pisać co zechcę. Baskont :lol:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 27.01.2011, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Ja również nie mam klapek na oczach, jestem w pełni świadom tego, że S13 jest awaryjny przez silniki : panewki w CA, igreki w SR i takie tam. Ale baskont - i tak chyba sobie w końcu kupię taki wóz. Albo innego JDM.
Imo jedynie słuszne wyjście - PB + lpg.
Jako daily driver

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 27.01.2011, 23:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
W aktualnym "Motorze" porĂłwnano koszty utrzymania 10 kompaktĂłw sprzed 9 lat, jest tam m.in Golf IV w wersji 1.8 i 1.9TDI.
Ja celowałbym w PB, są mniej poszukiwane, zazwyczaj tańsze, mniej rzeczy może się w nich popsuć a np. 1.6 świetnie znosi gaz, na tyle dobrze, że w Octavii tour możesz mieć go fabrycznie z tym silnikiem no i prawie na pewno będą miały mniejsze przebiegi.
Poza tym diesel do miasta to średni pomysł.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 28.01.2011, 9:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Tylko 1.6 jesli ma byc benzyna i w miare tanio. 1.4 nieprozumienie, 2.0 mamy w New Beetle - nie jest to ekonomiczne auto, 1.8 T tez nie jest ekonomiczne. Plus benzyny to, ze samochod bedzie w o wiele lepszym stanie, niz 1.9 TDI za ta sama kase.
Auto tanie w czesciech i obsludze.

_________________
2.0 dCi 175 2.0 TCE 180 1.6 HDI 90


Sob, 29.01.2011, 18:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
1.8T to dobry silnik i pewnie nie pije wiele więcej niż 1.6 101KM, który w mieście pali sporo, a osiągi znacznie lepsze.

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 29.01.2011, 19:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Tylko załóż gaz do 1.8T, regeneruj turbinę i inne wydatki.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 29.01.2011, 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Jak diesla to tylko z pewnego źródła. To pierwsza kwestia. Przy twoich rocznych przebiegach nie warto klekota kupować, mimo ze polecam ten motor. Ceny cześci dość wysokie, ostatnio pierwszy raz rozrząd robilem - 1000zł, markowe części. Wymiana pełnym osprzętem. Tak to autko jeździ, trochę zmęczony jest - zbliżamy się do 210tys km... powiedzmy, że tyle ma. :)


Sob, 29.01.2011, 22:54
Profil

Postów: 338
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Z mojego doświadczenia... Miałem diesla 110KM w Toledo. Fajnie jeździł, ale przy trasie 4km w jedną stronę do pracy siorbał 9l/100km. Kumpel ma Common Rail’a i chleje mu jeszcze więcej, bo nie może się dogrzać. Na trasie znacznie lepiej – 5-6l mu wystarczało. Zanim zdążyła mi paść pompa i turbina wymieniłem furę na benzynkę. Teraz w razie nawet poważnej awarii silnik kosztuje nie więcej niż 1000zł. Spalanie skoczyło o jakiś litr, ale zainwestowałem 2500zł w sekwencję i zapomniałem jak wygląda PKP i MPK. Niedawno stuknęło 300tys.km i nie ma żadnych problemów. Ciemnogrodzkie bzdury na temat LPG już dawno poszły w zapomnienie, więc się zastanów, bo krzywdy tym nie zrobisz, a po roku instalacja będzie gratis.

Co do diesla, to kiedyś mi turbina przekręciła silnik (jeden z moich pierwszych diesli) – zassała olej i przekręciła skalę obrotomierza -> typowy defekt diesla (możliwość rozbiegnięcia się). U mnie na szczęście nie skończył się niczym nazbyt poważnym, ale słyszałem, że wały pękają i korbowody robią dziury w blokach, zwłaszcza jak masz mocną turbine ze zmienną geometrią.


Pią, 18.03.2011, 14:02
Profil

Postów: 4
Post Re: Golf IV - benzyna czy diesel?
Miałem taki sam dylemat. Golf 4 i jaki silnik wybrać. Konsultowałem z wieloma niezaleznymi fachowcami i oto wnioski:
Silnik 1.4 odpada - zwyczajnie zbyt mały jak na to auto i mało dynamiczny.
Silniki diesla są podobno w golfach 4 najbardziej udane, ale koszt jest też większy.
Rozwiązania proste są czesto najlepsze - czyli jeśli przeznaczeniem auta nie będą ciągłe i długie trasy - wybierz silnik 1,6 (ew 1,8).
To optymalne rozwiÄ…zanie, rĂłwnieĹĽ pod kÄ…tem kosztĂłw eksploatacyjnych.


Sob, 13.08.2011, 9:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018