Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 153
Miejscowość: Głogów
Post Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Witam wszystkich,

po tak mojej długiej nieobecności (starsi użytkownicy może pamiętają), zawituję znowu:) od razu z grubej rury. Tak jak w temacie interesuje mnie wasza wiedza, opinie na temat silnika ewentualnych jego wad, ogólnych wadach jakie występują w tym modelu. Czekam z niecierpliwością na bardzo wyczerpujące odpowiedzi :P


Ostatnio edytowany przez siLko, Pon, 17.01.2011, 23:51, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 17.01.2011, 23:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Volkswagen Phaeton 5.0 TDI V10-silnik-zalety, wady, awarie
W obieg wchodzi ponad 12 litrów oleju, filtr oleju ponad 100 zł, filtr paliwa około 300, filtr powietrza 250 a antypyłek 190 zł. To tak poglądowo jeśli chodzi o koszta utrzymanie nawet w przypadku "drobnych" wymian. Jeżeli chodzi o jakieś usterki/awarie - świeży silnik i na te chwile na serwis nie trafiają i nic się z nimi nie dzieje przy dobrym serwisowaniu. Tarcze 3,500, klocki 900 zł.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.01.2011, 23:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 153
Miejscowość: Głogów
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Witam,
a może ktoś jeszcze wypowie się na temat silnika tego autka, będę wdzięczny bardzo :) im więcej opinii tym lepiej
Pozdrawiam


Wto, 18.01.2011, 19:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Na temat silnika? Nie wiem o co dokładnie ci chodzi ale ten motor zapewnia mega osiągi ;) Co do samego auta, to wg mnie ma ono najładniejsze wnętrze w swojej klasie. Szkoda, że niestety przez wielu uważany jest za wyrrśniętego passata i tak postrzegany.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Śro, 19.01.2011, 17:08
Profil

Postów: 33
Samochód: Opel
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Z wyglądu jak dla mnie jest świetny, szczególnie z zewnątrz. Co do silnika to widziałem filmiki i na pewno osiągi ma super, ale trzeba też się liczyć ze spalaniem :D

_________________
Portal http://www.motogen.pl - skutery, motocykle i quady.


Pon, 31.01.2011, 13:05
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale coś się wypowiem. Jeśli chodzi o doznania z jazdy - bajka bo miałem okazję jeździć Touaregiem z tym silnikiem, jeśli chodzi o koszty - dramat. Jak coś klęknie w tym silniku to bierz kredyt. Ma "papierowe" turbiny których nie idzie podmienić na jakieś bardziej typowe ( tzn...NIBY to jest możliwe ale tyle rzeźbienia, że lepiej kupić drugi silnik ). Myślisz, że dlaczego Phaetony czy Touaregi z 5.0 TDI są na rynku wtórnym tańsze niż 3.0 TDI?

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Pią, 25.02.2011, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
Co do samego silnika to lepiej bym go omijał.Miałem do kupienia phaetona z 2005 roku(jest to silnik AJS),z uszkodzonym silnikiem z przebiegiem niespełna 60 tys km,lecz zatarty był,i turbina padnieta.Zadzwoniłem do speca od diesli,i tylko odpowiedź:jeśli nie musisz go brać,to nie bierz.Takie wytłumaczenie mi wystarczyło,gdyż jest lekarzem od diesli.Poza tym używany silnik wtedy(2007r.)kosztował ponad 25 tys zł.Teraz ok 15tys.Turbiny kiepskie i sam układ olejowy i chłodzenia.Jeżeli koniecznie diesel to 3.0 TDI 225KM(2002-2006R),albo benzynke 4.2 V8 335KM z audi A8.

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Nie, 27.02.2011, 22:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
hummve ale zarzut "Twojego mechanika" dotyczył kosztów ewentualnych awarii. Fakt jest taki, że przy normalnym serwisie ten silnik póki co jest bezawaryjny.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 28.02.2011, 13:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Volkswagen Phaeton 2004 5.0 TDI V10
oczywiście,przy ''normalnym serwisie''.Szkoda,że warsztaty 'serwisujące', a mające doświadczenie z tym modelem i silnikiem to zupełnie inne pojęcia.Samo ASO również pozostawia wiele do życzenia.(zwłaszcza jeżeli chodzi o Phaetona,w którym elektronika posiada własną dusze,i potrafi namieszać,lepiej jest w touaregu,bardziej dopracowana,chociaż nie wiem,czy każdy poradziłby sobie z choćby wymiany żarówki w przedniej lampie.)Nie sztuką jest wymiana oleju,turbosprężarki,sztuką jest rozpoznanie w silniku niepokojących oznak,które mogą doprowadzić do poważnych usterek.A tak jak pisałem,silnik jest kapryśny.

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Pon, 28.02.2011, 15:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018