Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Prośba o pomoc w wyborze i opinie o autach 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
Witam! Mój tata planuje kupić samochód. Niestety bardzo mało się na nich zna. Zresztą tak jak ja ;) Dlatego pomyślałam, że może tu ktoś nam pomoże.

Otóż sprawa wygląda tak:
Tata planuje zakup do 18 tys. Najpierw myślał o Focusie combi TDCi. Znalazł kontakt do polecanego faceta, którego brat mieszka w Niemczech i obaj czasem sprowadzają coś do Polski. Miał tacie przyprowadzić Focusa, ale po powrocie oznajmił iż brat odradza mu sprowadzanie dla kogokolwiek focusów, bo potem może mieć problem gdyż są to auta przede wszystkim bardzo awaryjne, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęgło. Potem naprawa wiązałaby się z wydatkami a tego chcemy uniknąć. Nie wiemy jednak czy możemy mu zaufać n.t. opinii dotyczącej focusów, a nie ma u kogo zasięgnąć rady.

Jeżeli nie Focus to tata zastanawia się też nad Oplem Vectrą lub Skodą Octavią (combi). Wolałby diesla.
Proszę o opinie o tych autach, to pomoże nam wybrać.


Sob, 27.11.2010, 22:55
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
To fakt, jezeli chodzi o Forda, to silniki TDDi sa zdecydowanie mniej awaryjne od TDCi, takze ja bym szukal TDDi, jezeli ma byc to ford.

Jezeli nie musi byc ford to wzialbym raczej Opla.

Zastanow sie nad tym czy musi to byc diesel. Dzisiejsze diesele nie maja nic wspolnego z legendarna niezawodnoscia tych z lat 80. Rowniez maja byc zmiany cen ropy... wiec ja bym to tez bral pod uwage.

Co prawda diesel nadal wychodzi oszczedniej jezeli patzrec tylko na paliwo, ale jak dojdzie cos do naprawy to w ogolnym rozrachunku moze to wygladac bardzo roznie.

Kolejna sprawa jest taka, ze doczekalismy sie istnego szalenstwa na punkcie ropy i niemalze kazdy slini sie na diesela jak glupi... A skoro jest na nie duze zapotrzebowanie, to sie sciaga do kraju bye co byle tylko D, byle sprzedac, wiec i latwo mozna sie na mine wkopac.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 28.11.2010, 1:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
Proponuje benzyne + gaz sekwencyjny.
Jak koniecznie diesel to 1.9 TDI (chociaz tez swoje kosztuje jak padnie cos) lub tez Ford Focus TDDI

_________________
http://www.tanidrift.pl


Nie, 28.11.2010, 10:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
Tak tylko TDDI szły w starych focusach, a za 18 tys. to już tata chyba chce coś nowszego niż rocznik '99. Jeśli chodzi o Vectrę to jest tu dziwna dziura bo budżet za duży jak na vectrę B, a nieco za mały żeby szukać wersji C. Rozsądną alternatywą będzie skoda - duża podaż, jest w czym wybierać - szeroka rozpiętość roczników i jednostek napędowych.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 28.11.2010, 11:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
Miałem 3 Focusy i w żadnym nie było problemów ze sprzęgłem. Znam kilka osób i też nic ze sprzegłem się nie działo.
Z tych 3 co wymieniłes wg mnie Focus najlepszy będzie. Na Vectre C nie starczy a Skoda kosztuje sporo więcej niż Focus pomimo że to ta sama klasa. Ja bym polecił Focusa w beenzynie.


Nie, 28.11.2010, 12:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
mnap86 napisał(a):
Co prawda diesel nadal wychodzi oszczedniej jezeli patzrec tylko na paliwo, ale jak dojdzie cos do naprawy to w ogolnym rozrachunku moze to wygladac bardzo roznie.

Tzn jeśli oni chcą dużo jeździć gdzieś w trasę, to diesel może faktycznie lepiej się sprawdzić. Ale jeśli auto będzie najczęściej służyło do kręcenia się po mieście od czasu do czasu, to ja bym się trzymał z daleka od diesla.


Pon, 29.11.2010, 0:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: ProĹ›ba o pomoc w wyborze i opinie o autach
Ja zrobiłem ponad 100.000 służbowym focusem I (jak go oddawałem miał 160.000 km) 1.6 benzyna.
Żadnych problemów - bardzo dobrze się prowadzi. Zdecydowanie wart polecenia.

Moja żona obecnie jeździ focusem II 1.8 tdci. Też żadnych problemów, choć dopiero 50.000

W każdym razie warto rozważyć 1.6 benzyna. To fajny silnik i oszczędny przy tym. Przy takiej cenie diesel będzie mial milion kilometrów i ryzyko sporo większe.
1.8 tdci wcale nie są aż tak oszczędne.
Mojej żonie średnio wychodzi spalania nieco ponad 7l (w większości miasto). Pamiętam, że w tych samych warunkach 1.6 palił srednio 8-8.4l. Jak dodasz wyższe koszty przeglądów i ogólne koszty wynikające z pewnością większego przebiegu to przestaje się to opłacać.

Dynamika oczywiście będzie mniejsza, ale 1.6 tez daje radę.


Pon, 29.11.2010, 10:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018