Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 16:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Drugie auto - do 10 tys. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Wybierając między Focusem, Astra II i Fabia zdecydowanie wybrał bym Focusa. Jest największy w środku, najwygodniejszy, ma chyba najlepsze materiały wykończeniowe i najlepiej się prowadzi.


Sob, 20.11.2010, 13:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ice napisał(a):
Kobi napisał(a):
Co do Peugeota to dziękuje postoje, nie mam zamiaru wydać 1 tys. na naprawę tylnej belki która była by na 100 procent do naprawy ;)


No tak. Już widzę, jak kupisz używane auto i nie włożyć w nie złotówki. Ciekawa teoria.

A co dalszych propozycji - Focus chociaż się fajnie prowadzi, więc ja bym szedł w tą stronę.


Źle mnie zrozumiałeś. Nie oszczędzam na eksploatacji. Nawet w Polo wymieniam filtry rok rocznie i nie żal mi kasy ;) Ale po co wydawać 1 tys. zł na naprawę belki gdy można wybrać inne auto w którym tego robić nie trzeba i tys. można wydać na co innego ? ;)

Focusy są spoko, ale za takie pieniądze dostał bym chyba z pierwszych lat produkcji co :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 20.11.2010, 17:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
No niestety - w tym budżecie ciężko będzie znaleźć coś wartego uwagi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 20.11.2010, 23:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Belka wymaga wymiany bądź regeneracji po ~200tys. km więc IMO to naprawdę nie jest uciążliwa przypadłość.
Wątpię by zawieszenie wielowahaczowe w Focusie było tańsze i trwalsze w eksploatacji.
Aczkolwiek Focus to już wyraźnie nowocześniejszy i po prostu lepszy samochód :)

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pon, 22.11.2010, 10:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
A co powiecie na Toledo z II ? Ta produkowana od 1999 roku. Byłem w niedziele na giełdzie i stała taka w złotym kolorze z benzynowym silnikiem 1.6 sri (co możecie powiedzieć o tym silniku ?) . Auto miało klimatronic, wszystkie szyby elektryczne, lusterka również, ogólnie wyglądała na zadbaną, cena 11 900, po opłatach celno-skarbowych ale do rejestracji :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 22.11.2010, 23:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Dolicz jeszcze recykling do tego, bo zazwyczaj nie wspominajÄ… o tym, a przy rejestracji zonk ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 23.11.2010, 9:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Spalanie w mieście będzie dobijało pod 10l :/ Wiem, bo mamy ten silnik w Golfie.

PS
I nie kupuj na giełdzie bo to pewnie odpicowana laleczka :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 23.11.2010, 10:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Raz, jak byłem na giełdzie sprzedawać Lagunę, to zauważyłem, że z tego sposobu sprzedaży korzystają już tylko desperaci :P

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 23.11.2010, 10:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jest prosta zasada - na giełdzie się auta sprzedaje, nie kupuje. No ale wiadomo, nie można generalizować.

Cytuj:
korzystajÄ… juĹĽ tylko desperaci :P


Raczej w 90% handlarze.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 23.11.2010, 12:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ooo tak handlarzy było pełno na giełdzie, oni nawet stoją przed wjazdem i wyczekują na okazje ;)
bartez napisał(a):
Spalanie w mieście będzie dobijało pod 10l Wiem, bo mamy ten silnik w Golfie.


W Polo spalanie też dobija do 10 l i się przyzwyczaiłem :twisted: Ale fakt faktem, że czytałem o tym silniku i właśnie to 10 l pokazywało w mieście, a chciałbym coś co chociaż 2 litry mniej pali ... dieslów raczej nie chce, jak coś się rypnie to 1/3 wartości auta trzeba płacić z reguły ;) Jutro jeżdżę po komisach w Bydgoszczy choć wiem, że komis to też nie najlepsze miejsce do kupna auta ale sprawdzić trzeba wszystko. Czuje, że czeka mnie długa droga jeśli chodzi o znalezienie dobrego auta .... dobrze przynajmniej, że mam czym jeździć na razie i nie doprowadziłem do tego, że rodzina nie ma czym jeździć jak w przypadku RR'a :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 23.11.2010, 12:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Nie rozumiem dlaczego kupując najzwyklejszy, wolny dupowóz planujesz wydawać kasę na PB.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 23.11.2010, 12:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ice napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego kupując najzwyklejszy, wolny dupowóz planujesz wydawać kasę na PB.


Bo z drugiej strony nie jeżdżę tyle żeby wydać więcej kasy za samo to, że auto ma silnik diesla ;) Nie mam ochoty bawić się w problemy zimą, płacić więcej za części itd ;)

Poza tym helooo PB - Wysoko ON - Nisko :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 23.11.2010, 12:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jasne, o dieslu nie mówię w ogóle. Mówię o LPG. Ostatnio mój znajomy ortodoks po 2 latach założył LPG. Też mało jeździ, ale okazało się, że teraz co miesiąc zostaje mu w kieszeni 300 zł więcej za free.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 23.11.2010, 12:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ice napisał(a):
Jasne, o dieslu nie mówię w ogóle. Mówię o LPG. Ostatnio mój znajomy ortodoks po 2 latach założył LPG. Też mało jeździ, ale okazało się, że teraz co miesiąc zostaje mu w kieszeni 300 zł więcej za free.


Nie twierdzę, że jeśli kupię benzynę to nie założę LPG, będę się nad tym pewnie czasem zastanawiał :twisted: Ale na pewno nie chciałbym kupić auta z już założoną instalacją. Wiem co gaz robi z silnikiem, Tobie zresztą tego mówić nie muszę ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 23.11.2010, 12:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Takie podejście w stu procentach rozumiem, bo sam raczej auta z założonym LPG bym nie kupił, ponieważ u nas o instalacje nikt nie dba i po 100 tyś ten silnik nie jest tak dobry jak po jeździe na PB.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 23.11.2010, 12:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jeżeli chodzi o Tolka to ja mogę co nieco powiedzieć jako, że mam krótszą wersję. Silnik co prawda mam nowszy bo z 2002 ale generalnie będzie podobnie myślę. Jeżeli chodzi o spalanie to w mieście jest wysokie i w ostatnim czasie gdy już jest chłodniej to max 550-600 km na jednym baku przejadę, oczywiście na trasie jest już całkiem fajnie i nie pali tak. Ładnie się zbiera, ale powyżej 100 już robi się głośno, z tyłu dosyć mało miejsca. Trzeszcząca kanapa tylna i plastiki, zawieszenie twardsze ale bardzo pewnie się czuje jadąc nim, generalnie jestem bardzo zadowolony z mego Leona, usterki jak to w każdym aucie pojawiają się ale nie są zbyt uciążliwe i jak wiesz części od groma do wyboru do koloru. Znasz się na mechanice lepiej ode mnie więc pewnie będziesz mógł ocenić stan samochodu, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie to mogę wystawić ocenę 5= ;)


Wto, 23.11.2010, 13:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Temacik zamknięty :) Auto kupione. Ale nie liczcie na temat w dziale garaż, póki co pogoda nie pozwala na jakiekolwiek dobre zdjęcia ;) Teraz jeszcze trochę biegania po urzędach i w ogóle i będzie git :mryellow:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 02.12.2010, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
To pochwal się chociaż co kupiłeś :>


Czw, 02.12.2010, 19:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Kia Joice :>

_________________
locha lover


Czw, 02.12.2010, 20:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
kenji napisał(a):
Kia Joice :>


WTF ? :lol:

Ani nisko ani wysoko .... Opel Astra II ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 02.12.2010, 20:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018