Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys 
Autor Wiadomość

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
a mógłbyś napisać coś więcej na temat corolli e12?? w tej cenie do 23 tyś co można dostać?? jak z blachami w toyotach bo słyszałem że nie są ocynkowane, ale też że nie sypią się. Rocznik jaki mnie interesuje to 2003-2005 myśle, że starszego brać nie będziemy, no i benzynka


Sob, 23.10.2010, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Poczytaj opinie na autocentrum. Do 23k można znaleźć już niezły egzemplarz. Co do blach to jak samochód nie miał kolizji to i rdzewieć nie powinien.

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 23.10.2010, 13:23
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
to jeszcze inna sprawa troche... gdzie kupować samochód?? albo gdzie szukać ogłoszeń?? allegro, anonse, giełda samochodowa, komisy?


Sob, 23.10.2010, 13:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Najlepiej ogłoszenia w gazecie - jest szansa, że sprzedającym będzie starsza osoba, a samochód niezajeżdżony :D Dalej przy salonowe komisy. Sporo dealerów sprzedaje auta używane. Największe ryzyko to komisy, bo tam jest chyba najwięcej wałków z samochodami. Giełdy też nie polecam, bo od komisu możesz się ewentualnie czegoś domagać jak coś wyjdzie nie tak (np. samochód kradziony), a na giełdzie nie, no i to już nie te czasy, że auta na giełdzie się kupowało. Poza tym na giełdach królują niemieckie, chodliwe auta.

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 23.10.2010, 13:40
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
czy w przy salonowym komisie np jak chce szukać toyoty to tylko przy komisie toyoty czy w tych komisach przy salonowych różne marki sprzedaja?


Sob, 23.10.2010, 16:52
Profil

Postów: 13
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
nie ma reguły! znam jeden taki salon autoryzowany, przy którym znajduje się komis i uwierz mi, to co stoi w tym komisie nie nadaje się nawet to oglądania! po prostu szroty i nic więcej. Jeżeli chodzi o Toyotę, o której wspomniałeś wcześniej niestety, ale jeżeli udasz się z nią do serwisu w celu naprawy to po kieszeni pójdzie konkretnie. Godzina pracy w serwisie Toyoty gdzie pracuje mój znajomy to 160 zł. Plus części do wymiany co trzeba zrobić, a są w tych modelach niestety takie aspekty, które robi się tylko w serwisie bo przeciętny, polski mechanik jednak nie ze wszystkim sobie poradzi.

_________________
Ogłoszenia motoryzacyjne, giełda, samochody


Sob, 23.10.2010, 18:30
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
hm no to mnie zaniepokoiłes tą wypowiedzia;/ bo teraz już nie mam pojęcia co kupować. Ford Focus rdzewieje, Opel Astra II rdzewieje i w srodku wyglada tragicznie, Fiat Stilo ma niskie zawieszenie albo sprężyny z przodu sa słabe i sie jezdzi osłona silnika po asfalcie na koleinach, Toyota Corolla ma za drogi serwis... to może coś polecicie innego?


Sob, 23.10.2010, 22:11
Profil

Postów: 13
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
http://www.motookazja.pl/osobowe/Citro-n-C5-27.html - teraz pewnie większość osób po tym pojedzie bo francuz, ale! czy tak naprawdę ktokolwiek z wielkich przeciwników francuskich aut potrafi konkretnie i na przykładzie podać dlaczego nie francuz?? w Polsce panuje stereotyp że ford gówno wort, fiat jego brat i takie tam, a przeważnie takie komenty mówią ludzie co usłyszą coś od innych a potem niosą newsy dalej i dalej i tak rośnie powszechna opinia. Cytryna, którą podałem Ci powyżej jest mega dobrym rozwiązaniem, ewentualnie poszukaj jakiejś ze starszego rocznika, ale raz - masz kawał samochodu!, dwa - masz kawał samochodu i z przodu i z tyłu, trzy- bezpieczne auto, nawet najstarsze modele z najstarszych lat produkcji można znaleźć w naprawdę dobrym stanie, i co najważniejsze wcale tak bardzo korozja się ich nie tyka! ( aczkolwiek tutaj też słyszałem już nie jedną historię na temat ich korodowania mało mającą wspólnego z rzeczywistością ), cztery - jest sporo zamienników do cytryny, a jak już boisz się o koszta to tak naprawdę te części przeważnie od zamienników opla, czy vw są droższe- to fakt ale, są to symbolicznie droższe ceny, np na klockach hamulcowych 12 zł, amortyzatory 20 zł różnicy, nie wiem jak tutaj sprawa stoi z rozrządem bo z tym akurat nigdy nie miałem nic wspólnego.

Zastanów się nad tym modelem, nie koniecznie tym , który Ci podałem powyżej! Sorry, że tak się mądrzę, ale pracowałem w komisie samochodowym parę dobrych lat i wiele rzeczy widziałem!

_________________
Ogłoszenia motoryzacyjne, giełda, samochody


Sob, 23.10.2010, 22:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Był jakiś czas temu test długodystansowy C5 i generalnie auto nieco odstaje od niemieckiej czy japońskiej konkurencji, lecz nieznacznie. Typowa rzecz u francuzów - wrażliwe na naszych drogach, dosyć mało trwałe zawieszenie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 23.10.2010, 22:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Cytuj:
Jeżeli chodzi o Toyotę, o której wspomniałeś wcześniej niestety, ale jeżeli udasz się z nią do serwisu w celu naprawy to po kieszeni pójdzie konkretnie. Godzina pracy w serwisie Toyoty gdzie pracuje mój znajomy to 160 zł. Plus części do wymiany co trzeba zrobić, a są w tych modelach niestety takie aspekty, które robi się tylko w serwisie bo przeciętny, polski mechanik jednak nie ze wszystkim sobie poradzi.


O to nieźle,a ja żony Yarisa serwisowalem w Toyocie bo uważałem że jest średnio cenowo. Za przeglądy z ich częściami płaciłem zazwyczaj około 500 zł, za duży przegląd około 700. Szwagier za przeglądy 207 zazwyczaj płacił 2 razy wiecej, to w Peugeocie za godzine pewnie z 300 zł biora jak nie lepiej. A dodam jeszcze że ja uważam serwis Toyoty w Białymstoku za jeden z najlepszych w mieście.
Zdarzyło mi się sprawdzić ceny przeglądu w autoryzowanym serwisie boscha i różnica cenowa za przegląd była niewielka. Oczywiście mozna robić przegląd u przysłowiowego Pana Kazia w szopie ale tam raczej gwarancji nie dostaniemy.


Nie, 24.10.2010, 1:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Cytuj:
Toyocie bo uważałem że jest średnio cenowo.


I tak jest w istocie. Niedawno było zestawienie kosztów w ASO poszczególnych marek i Toyota wcale nie ma żadnych zabójczych cen. Droższe są zauważalnie marki premium, co jest dosyć logiczne ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 24.10.2010, 15:07
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
to co myślicie, że toyota corolla e12 to bedzie dobry wybór??


Nie, 24.10.2010, 16:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Corolla E12 w wersji 5D Hatch to niezwykle poszukiwane na rynku auto. Bardzo udany model, z tej racji koszta zakupu wysokie, ale i spadek wartości prawie niezauważalny. Auto naprawdę warte "zainwestowania" w wysokie koszta zakupu.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 24.10.2010, 16:18
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
dlatego bardzo ciężko znaleźć tą toyote w przyzwoitej cenie, roczniku i w dobrym stanie


Nie, 24.10.2010, 17:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
kriso napisał(a):
hm no to mnie zaniepokoiłes tą wypowiedzia;/ bo teraz już nie mam pojęcia co kupować. Ford Focus rdzewieje, Opel Astra II rdzewieje i w srodku wyglada tragicznie, Fiat Stilo ma niskie zawieszenie albo sprężyny z przodu sa słabe i sie jezdzi osłona silnika po asfalcie na koleinach, Toyota Corolla ma za drogi serwis... to może coś polecicie innego?


To, że Focus rdzewieje to słyszałem ale Astra II? przecież to auto jest ocynkowane i w przeciwieństwie do Vectry nie rdzewieje... Co do uprzedzeń - możesz trafić na Corolle która będzie w kiepskim stanie i będzie się sypać a możesz trafić na Focusa który nie będzie rdzewiał, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Oglądaj różne fury aż trafisz jakąś w naprawdę super stanie i bierz ją i się ciesz. Nie warto się kierować się marką i się zamartwiać :wink: szkoda życia to tylko samochód


Nie, 24.10.2010, 17:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
To tylko samochód ale może drogo kosztować. Sam mialem auto kupione w Polskim salonie odkupiłem od bliskiej rodziny, napewno bezwypadkowe i regularnie serwisowane w autoryzowanych stacjach. W ciągu roku 2x laweta i koszty jakie poniosłem na nie to około 8 tys. Dlatego na Twoim miejscu szukałbym jednak Toyoty.


Nie, 24.10.2010, 17:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
fiko7 napisał(a):
To tylko samochód ale może drogo kosztować. Sam mialem auto kupione w Polskim salonie odkupiłem od bliskiej rodziny, napewno bezwypadkowe i regularnie serwisowane w autoryzowanych stacjach. W ciągu roku 2x laweta i koszty jakie poniosłem na nie to około 8 tys. Dlatego na Twoim miejscu szukałbym jednak Toyoty.


Czyli tylko Toyota robi niezawodne auta? :wink: Ja bym raczej skupił się na prostej konstrukcji (np benzyna np 1,6 8v Opla - silnik niezniszczalny nawet na podtlenku pierdów) w żadnym razie diesel (dwumasy, szyna wtrysków, filtry cząstek stałych - tu przykład kopcącego 2,2 d4d d-cat Toyoty) Jak najmniej elektroniki i zwyczajnie nie ma co się zepsuć :wink: Wiem, że ma się wymagania od auta za które płaci się niemałe pieniądze, bajery są fajne itd ale jeżeli chcesz mieć wszystko na pokładzie to równocześnie musisz się liczyć ze zwiększonym ryzykiem usterki/awarii i to bez różnicy od marki (w dodatku wiele marek korzysta z tych samych podwykonawców - auta to produkty globalne, liczą się koszty) Ale to tylko moje zdanie :wink:


Nie, 24.10.2010, 18:14
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
no niestety wymagania są... i to dość wygórowane, co do opla to ciezko przebolec za takie pieniadze wygląd w środku szczegolnie astry 2 która jest hmm tragiczna... jak na te roczniki wyglada jakby była produkowana w roczniku 95


Nie, 24.10.2010, 18:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
kriso napisał(a):
no niestety wymagania są... i to dość wygórowane, co do opla to ciezko przebolec za takie pieniadze wygląd w środku szczegolnie astry 2 która jest hmm tragiczna... jak na te roczniki wyglada jakby była produkowana w roczniku 95

No orgazmu nie wywoła :mryellow: Ze swojej strony chciałem polecić Mazdę 3 przedostatnią gen ale z tego co widzę na alledrogo, przyzwoity egzemplarz to ze 30 tys... Swoją drogą do 23tys można wyłapać Focusa II - kuzyn kupił z końcówki 2006 roku za 22 tys zł w naprawdę fajnym stanie 130 tys przebiegu i zero rdzy :> jedyny minus to brak klimy :/


Nie, 24.10.2010, 18:49
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
no to brak klimy to jest niestety teraz wielki minus;/ za taką cene samochód bez klimatyzacji to juz przesada. Chyba jakąś uboga wersje dostał jak rocznik 2006 i bez klimy bo raczej wiekszosc jest z klimatyzacja chociazby manualna. Mysle ze skupie sie na tej toyocie o ile uda sie trafic jakas okazje dobra


Nie, 24.10.2010, 19:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018