Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 2:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Co do Toyoty, nie tylko Ona robi dobre auta ale mam doświadczenie z kilkoma autami tej marki i razem z Honda najmniej awaryjne samochody z jakimi miałem do czynienia. Co do Forda miałem kila Focusów i mam Mondeo i jakoś Fordy raczej odradze niż powiem że dobre auta. Fakt Toyoty były w benzynie, a Fordy w dieslu i własnie dzieki temu podzielam zdanie że żadnych diesli. Po doświadczeniach z Fordami w dieslu juz raczej nigdy nie kupię diesla. Wole porządna benzyne + LPG niż diesla. Zbyt drogo kosztuje taki diesel, pomimo że pali mniej ostatecznie koszty eksploatacji zawsze wychodziły drożej niż jak bym jeżdził autem benzynowym.


Nie, 24.10.2010, 20:36
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
no ja to napewno bede kupowal w benzynie bo na nasz roczny przebieg diesel sie nie oplaci, moze ktos cos powiedziec na temat silnika w toyocie 1.4 97 KM benzynka


Nie, 24.10.2010, 20:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Jeździłem jakiś czas taką Corollą ale 1.6 - sam silnik szału nie robił, nie jest an jakoś specjalnie ekonomiczny ani dynamiczny, natomiast samo auto i jego eksploatacja/bezawaryjność zasługuje na bardzo dobrą ocenę może poza tym, że jest trochę nudne :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 24.10.2010, 23:18
Profil

Postów: 19
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
okej to teraz jest taka sprawa, że niestety w cenie do 25 tyś ciężko znalezc u mnie w okolicy toyote corolle albo honde civic więc niestety bede zmuszony chyba do rezygnacji z tych samochodow, potrzebuje jeszcze jakiś propozycji odnośnie samochodu co wybrać do 25 tyś w sedanie, benzyna(1,4 lub 1,6), rocznik>2003. Najlepiej samochod jak najmniej awaryjny


Sob, 13.11.2010, 10:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
A co myślicie o Volvo S40?
Niby duża pojemność silnika, więc łakomy skurczybyk, ale za to wyposażenie jak za cenę całkiem okazałe(za 14-16 tyś można już dostać skórę, klimatyzację, automat - wiem, że nie każdy lubi, ale jak kobietka ma czasem prowadzić to może i warto). W renomowanym salonie znalazłem takie coś:
http://www.dabrowscy.pl/cars/list/page=2
Na motoallegro czy giełdzie pewnie znajdzie się taniej, ale polecam kupować w komisach gdzie są przyboczne warsztaty i stacje kontroli pojazdów, bo tam rzadziej ciemnotę wciskają.

_________________
Twoje CB radio


Śro, 17.11.2010, 15:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Auto trochę awaryjne i ciekawe czy Chińczycy za chwilę nie będą robili wszystkich części zamiennych u siebie, bo wtedy jakość jeszcze może spaść.


Śro, 17.11.2010, 18:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
No fakt części to może być problem, teraz są trochę drogie, a tak jak mówisz coraz więcej fabryk przenoszą do Chin więc kto wie. Volvo kiedyś było synonimem bezpieczeństwa i bezawaryjności, a teraz... :|

_________________
Twoje CB radio


Czw, 18.11.2010, 10:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
A teraz.. a teraz i tak wszystko powstaje w chinach. Chińska jakość to wada, gdy mówimy o produktach przez nich zaprojektowanych i stworzonych od początku do końca. Tu to tylko umiejscowienie fabryki. Technologia wciąż ta sama, więc większej różnicy czy swoimi łapkami składa coś Chińczyk, Amerykanin czy Brazylijczyk nie ma.

S40 nigdy nie było jakimś świetnym Volvo to model dosyć tani. Jeśli za ten segment miałbym przepłacać, to wolałbym chyba Audi A4. http://moto.allegro.pl/audi-a4-1-8t-150 ... 84818.html
Bardzo dynamiczny motor, który jest dosyć ekonomiczny wbrew pozorom. Jeżeli twój budżet sięga pod 25 tyś to mamy młodszą generacje:
http://otomoto.pl/audi-a4-1-8-turbo-sup ... 30350.html

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 18.11.2010, 10:37
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Kraków
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Proponuje Volkwagena Bora 2.0 115 KM oraz Skoda Octavia 2.0 115 KM.

W jednym i drugim sporo miejsca, trwała blach, silnik nie do zdarcia (LPG bez problemu).
Stosunkowo nie drogie części oraz bardzo wiele zamienników.

Stylistycznie może bez szału, ale z pewnością posłużą swoje.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach :)

_________________
Świadomi kierowcy
Drogowe absurdy
Weźmy sprawy w swoje ręce


Czw, 18.11.2010, 12:51
Profil

Postów: 16
Miejscowość: Warszawa
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Ja również odradzam V40. Kolega ma jako służbowe auto. Narzeka że dużo pali i jest bardzo awaryjny. Ale są też plusy. Wyciągnie dość szybko 220km/h no i co za tym idzie ma dobre przyspieszenie.

_________________
Suknie ślubne na 2011 moje dzieła.


Sob, 20.11.2010, 16:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
Ale to V40 ma dobre przyspieszenie z definicji, czy jakaś konkretna jednostka napędowa? Nie mówię, że V40 jest super, dla mnie to nie jest zbyt udany samochód. Ale tekst, że ktoś mówił, że samochód dużo pali, ale za to szybko przyspiesza, mówiąc ogólnie o samochodzie jest raczej nieobiektywny ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Nie, 21.11.2010, 0:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
w v40 z tego okresu co tydzień montowano silnik innej marki więc trudno jest generalizować ... trzeba wziąć na tapetę konkretny motor ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 23.11.2010, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: pomoc w wyborze samochodu 15-17 tys
pardon napisał(a):
w v40 z tego okresu co tydzień montowano silnik innej marki więc trudno jest generalizować ... trzeba wziąć na tapetę konkretny motor ...


Jaka kur*a tolerancja montazowa :lol:
Ale to fakt, nie jest to zbyt udany model Volvo.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 23.11.2010, 12:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018