Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 4:36




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Megane Scenic czy warto kupić? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9
Post Megane Scenic czy warto kupić?
Mam okazję kupić auto jak w temacie z 1999 roku. Przebieg 133 tysiące kilometrów. Sprzedający woła 10 tysięcy papierów. Na wyposażeniu el.szyby, el. lusterka, wspomaganie, klimatyzacja, centralny zamek z pilotem etc. 1 małe ognisko rdzy na tylnej klapie. I teraz pytanie czy warto za taka kwotę je kupić? Zrobiłem nim małą rundę i wszystko wydawało się si. Żadnych puków czy stuków nie zarejestrowałem. Silnik 1.9 w dieslu sprawiał wrażenie dynamicznego. Sprzedawca zapewniał, że 6-6,5 litrów spala średnio, a minimalnie w trasie 5,5 i max 7 w mieście. To realne kwoty? Dzięki za opinie.


Nie, 29.08.2010, 10:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
11-letni Scenic w dieslu z przebiegiem 133k ? no nie wiem.. jakoś mi się wierzyć nie chce :P


Nie, 29.08.2010, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Jakby miał taki przebieg to na pewno nie byłby na sprzedaż za 10k.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 29.08.2010, 11:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Mam wrażenie, że pytanie tego typu na forum jest niezbyt pomocne. Dlaczego? Dlatego, że więcej by można powiedzieć po obejrzeniu auta i zagłębieniu się w niego. Z samych suchych faktów nikt tu nic pewnego nie powie. Weź sobie kogoś kto zna się na temacie i nie będzie stronniczy, jak będziesz pewny to się zastanowisz czy brać czy też nie.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 29.08.2010, 13:22
Profil

Postów: 10
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Przebieg jak na 11-sto letniego diesla trochę mało realny. Musiałbyś go bardzo dokładnie sprawdzić.


Nie, 29.08.2010, 13:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Co do wiarygodności sprzedawcy to nie mam wątpliwości to sąsiad mojego ojca. Znają się od dziecka i ojciec od niego kupił ze 2 samochodu już kiedyś. Ostatnio Opla Merive z 2005. Sąsiad twierdzi, ze jak auto przyjechało do Polski miało 113 tysięcy a on w 2 lata zrobił 20 koła tylko.


Nie, 29.08.2010, 15:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Zatem z Niemiec na 99% przyjechał kręcony. Co do samego Scenia - poczytaj w temacie RR Itd Co. o jego egzemplarzu. Ogólnie samochód wart uwagi, jednak miewa rozmaite kaprysy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 29.08.2010, 16:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
No kur*a nie warto.

Polecam Kie Carens / Rondo / Bocian CRDi

_________________
http://www.tanidrift.pl


Nie, 29.08.2010, 16:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Ice napisał(a):
Zatem z Niemiec na 99% przyjechał kręcony. Co do samego Scenia - poczytaj w temacie RR Itd Co. o jego egzemplarzu. Ogólnie samochód wart uwagi, jednak miewa rozmaite kaprysy.

tiaaaa kaprysy, ale to benzyna z LPG, a nie diesel... ja też nie wierzę w realność przebiegu...
Sam samochód jako taki polecam bez zastrzeżeń - pakowny, wygodny i komfortowy, ale trzeba mieć cierpliwość do drobnych usterek :roll:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 29.08.2010, 22:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Skoro znajomy miał go 2 lata popytaj co przez ten okres się działo. Przebieg mało realny, ale jak przez 2 lata się nic nie dziło to może jest mała szansa ze się nic dalej tez nie bedzie działo.
Jak dla mnie auto mało komfortowe, niezbyt wygodnie się jeździ i ogólnie bym nie kupił. Jeździłem przez jakiś czas tym modelem, potem z dnia na dzień przesiadłem sie do nowszej wersji i nowsza wersja jest super. Bardzo dobrze mi się nia jeździło a tą wersje co rozważasz wspominam jako bardzo słabe auto.


Nie, 29.08.2010, 22:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
miałem okazję taki pojazd powozić...
kupiłem 2 letniego z przebiegiem 14 000km... (kupiony w CH) w półtora roku zrobiłem nin 98 000km i nigdy mnie nie zawiódł...
także jako były posiadacz polecam ten model :wink:


Pon, 30.08.2010, 11:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
Byłem kiedyś na kupnie minivana i rozważałem różne opcje - np. zafiry, scenica etc. Scenic'em jeździ się jak kioskiem - mi nie siadł - totalna porażka :/ ... poza tym szukałbym modelu po lifcie gdyż przedliftowy cierpi na przerażającą korozję. Głos blondasa się nie liczy gdyż on miał 2-letnią nówkę, natomiast ogólnie 11-letni scenic jest już nisko ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 03.09.2010, 17:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Megane Scenic czy warto kupić?
wcześniej miałem scenica 99 rok 2,0 8V z przebiegiem w momencie zakupu 153 000km i przez rok jaki nim jeżdziłem sprawował się też idelanie :>


Pią, 03.09.2010, 18:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018