Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:36




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Wzielibyście... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
ja tam wole dziewczyny, a nie martwcie sie :arrow: jestem tolerancyjny :mrgreen:

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Czw, 29.07.2004, 12:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
eF napisał(a):
Lord,twierdzisz,ĹĽe zarabia siÄ™ na masĂłwce,tak?

Lamborghini-w ostatnim roku sprzedali koło 500 egzemplarzy i jak sam stwierdziłeś,sa rentowni. I to jest ta masowa sprzedaż? czy naprawde zarabia sie tylko na masówce? A RR-k*rwa tak masowa firma,a jednak prosperuje... Inne firmy sprzedające mało,ale obrzydliwie drogo-Ferrari, Maserati, Lotus czy TVR-czy któraś z nich ma jakies miejskie pudełko w ofercie na którym,jak twierdzisz,mogłaby zarbiac?!

O czym ty gadasz wogle? Mam na studiach dużo ekonomii i powtarzam-wystarczy sprzedać mało odpowiednio drogiego towaru i on zarobi na siebie i okryje koszty swojej produkcji.


RR należy do BMW, przed przejęciem miał straty. Ferrari ma zyski, zgoda. Maserati przynosi straty. Lotus oprócz produkcji aut zajmuje się przerabianiem aut dla innych firm, produkuje też "małe pudełko" - Elise. Poza tym Lotus jest tak biedny, że nie stać go na wprowadzenie żadnego nowego modelu. TVR został właśnie przejęty przez rosjan, bo mu zyski spadały. Więc musiał go kupić ktoś kto go doinwestuje.
eF tak się chwalisz swoją znajomością ekonomii. A nie słyszałeś przypadkiem, że jeden model ekonomiczny nie pasuje do każdego przedsięwzięcia?? To co jednemu wypali w danych warunkach innemu przyniesie totalną klapę.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 29.07.2004, 13:44
Profil

Postów: 2008
Post 
Na tym właśnie polega natura modelu-bardzo czesto jest oderwany od rzeczywistości... Ale i tak zjawiska ekonomiczne bada sie zupełnie zapominając o reality,tzn stosując zasade ceteris paribus-czyli bierzemy pod uwage jeden czynnik,a całą reszte olewamy. Ja wiem że takie spojrzenie jest popieprzone i to zdrowo,ale tak po prostu jest i takie są prawa ekonomi...

I nie traktujmy Lotusa Elise jako auta masowego-autem masowym jest Polo,Clio czy Corsa. Ale Elise?

Masz może źródło informacji a propos strat Maserati?

_________________
Tu es foutu darling


Czw, 29.07.2004, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
eF napisał(a):
Na tym właśnie polega natura modelu-bardzo czesto jest oderwany od rzeczywistości... Ale i tak zjawiska ekonomiczne bada sie zupełnie zapominając o reality,tzn stosując zasade ceteris paribus-czyli bierzemy pod uwage jeden czynnik,a całą reszte olewamy. Ja wiem że takie spojrzenie jest popieprzone i to zdrowo,ale tak po prostu jest i takie są prawa ekonomi...


Wiem, miałem ekonomię. :wink: :D

eF napisał(a):
I nie traktujmy Lotusa Elise jako auta masowego-autem masowym jest Polo,Clio czy Corsa. Ale Elise?


Elise nie jest masówką jak Clio czy Corsa, tylko jak Boxster. To one mają za zadanie ciągnąć sprzedaż. U Lotusa sprzedaję się praktycznie tylko Elise. Sprzedaż Esprit można policzyć na palcach rąk.

eF napisał(a):
Masz może źródło informacji a propos strat Maserati?


Przeczytałem to w jakiejś gazecie. Teraz nie pamiętam.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 29.07.2004, 14:33
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Esprita juĹĽ nie produkujÄ….

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Pią, 30.07.2004, 7:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018