Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:32




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan* 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan*
To już 6 edycja znanego na świecie wydarzenia pt. Gran Turismo Polonia wchodzącego w skład Gran Turismo Events. Jak co roku, już od 2006 staram się towarzyszyć tej imprezie i zrobić kilka ciekawych zdjęć, a przed wszystkim zobaczyć i usłyszeć najdroższe i najszybsze samochody na świecie. W tym roku moja przygoda z GTP trwała 2 dni. W sobotę 24 lipca wybrałem się do trójmiasta gdzie GTP się zaczęło. Pogoda nie dopisała, praktycznie cały czas ulewny deszcz więc jeśli chodzi o zdjęcia to nie wyszły zbyt dobrze i nie było ich zbyt wiele (z trójmiasta umieściłem zaledwie kilka zdjęć). Za to spotkałem świetną ekipę z EC, która bardzo mi pomogła, szczególnie w transporcie do Gdyni i na dworzec, jeszcze raz dzięki chłopaki ! ;) W Gdyni gdzie odbyło się mini moto-show nie zrobiłem żadnego zdjęcia bo tłum gapiów był tak duży, że nie dało się przedostać. W drugi dzień tj. niedziele wybrałem się do Poznania gdzie uczestnicy mieli przybyć z Sopotu. Uzbrojony w nieco lepszy aparat dotarłem do Poznania o 10:40 gdzie przy dworcu PKP czekał na mnie Choopster z kolegą. Jako, że godzina była młoda poszliśmy poszukać czegoś ciekawego na mieście i sromotnie się zawiedliśmy ;) Oprócz mijających nas GT3RS, Vipera i F430 nie zobaczyliśmy nic ciekawego więc poszliśmy pod Hotel Andersia gdzie auta z GTP parkowały. Do około godziny 14 nie działo się zbyt wiele, dojechało zaledwie kilka aut w tym SLS z redaktorami z Auto Moto i Sport. Postanowiliśmy pojechać na parking na obrzeżach Poznania gdzie miały zbierać się auta jadące na Moto Show na Poznańskiej Malcie. To był strzał w dziesiątkę ! ;) Większość aut było właśnie tam. Niektóre właśnie dojeżdżały z Sopotu. Porobiliśmy trochę zdjęć i poznaliśmy jednego z organizatorów -Petera Ternström, szalenie miły człowiek ! Obdarował nas mała pamiątką i dziękował za przybycie. Porozmawialiśmy z nim trochę co miało dla nas jakiś czas później świetny rezultat - otrzymaliśmy wejściówki "VIP" na Moto-Show. Drogą z tamtego parkingu na ulice Baraniaka była strasznie zakorkowana, więc "porzuciliśmy" auto na najbliższej stacji i poszliśmy piechota spory kawałek mijając po drodze auta które miały jechać na moto show stojące w korku (sic!). Gdy już dotarliśmy na moto-show i przebiliśmy się przez tłumy ludzi, weszliśmy dzięki akredytacją do parku maszyn .... a później już były tylko zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia plus przejażdżka w moim przypadku Panamerą Turbo, nowym Cayenne Turbo i 997 Carera 4S po liftingu. 200 km/h najbardziej odczułem w Cayenne, wiadomo kolos, Panamera dzięki ceramicznym hamulcom z 200 km/h wyhamowała niesamowicie dobrze, w końcu mogłem poczuć co to ceramika :mryellow: A przejazd Carrerą był dla mnie swoistym pożegnaniem z Moto Show ;) Chwilę później poszliśmy po auto, pojechaliśmy pod hotel gdzie zrobiłem jeszcze kilka zdjęć i poszedłem na dworzec PKP skąd udałem się do Bydgoszczy ;) Już teraz mogę powiedzieć, że postaram się być na następnej edycji, naprawdę warto ! ;)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage ImageImage Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 30.07.2010, 12:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan*
relacji part Ĺ‚an. :mryellow:

Niedziela


Podobnie jak rok temu, swoją przygodą z GT Polonia zacząłem w niedzielę. Wiadomo, dzieje się i pod hotelem, i na pokazie... auta są w miarę dostępne itd. W tym roku niedzielna część dzieli się na 4 etapy: zdjęcia z ulicy, zdjęcia robione pod Andersią, zdjęcia z ulicy Gnieźnieńskiej oraz Moto Show :)

Ulica wiadomo - przypadkowo spotkane auta :P

Image Image Image Image Image Image Image

Hotel również bez niespodzianek - pstryki robione przed hotelem Andersia, wśród milionów ludzi :|

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Gnieźnieńska - pomni zeszłorocznych wydarzeń spytaliśmy jakąś wszechwiedzącą Panią gdzie auta mają zbiórkę. Otrzymaliśmy odpowiedź, iż na w/w ulicy :) wsiedliśmy więc w VWeja i pognaliśmy na wyznaczone miejsce :D decyzja słuszna, na małym, otwartym parkingu co rusz to pojawiały się nowe auta. to również tam nawiązaliśmy znajomość z panem Peterem... po miłej rozmowie dostaliśmy od Niego smyczki z logo GTP oraz zaproszenie na Moto Show :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Moto Show ludzi cała kupa. wszyscy stłoczeni przy zamkniętym kawałku prostej i równej ulicy. na szczęście istnieje coś takiego jak wejściówka VIP i dzięki temu nie musieliśmy z Kobim i Adrianem rozpychać się łokciami aby coś zobaczyć :D sam pokaz jak to pokaz.. trochę bączków, wyścigów po prostej.. generalnie nie oglądałem tego co dzieje się na ulicy tylko zwiedzałem park maszyn :P

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image

Filmy

Przejazd kolumny aut:
http://www.youtube.com/watch?v=i6JGjFCnpMA

Moto Show:
http://www.youtube.com/watch?v=yOqd7bvwoLc

Porsche Cayenne Turbo 0-200 kmh:
http://www.youtube.com/watch?v=PErm2i238xM

To by było na tyle jeśli chodzi o dzień I. Zdjęcia z dnia III pojawią się niebawem. ;)

a tymczasem...

pam pam americano :mryellow: :D


Pią, 30.07.2010, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 333
Miejscowość: Toruń /Płock-Poznań
Samochód: Lancia Delta II 1,6
Post Re: Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan*
a tutaj http://picasaweb.google.pl/merenre21/Gr ... lonia2010#
moje fotki z jazd na u. Baraniaka w niedzielÄ™ ;)

_________________
http://www.motoplaneta.pl

http://www.simp.put.poznan.pl


Nie, 01.08.2010, 23:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan*
relacji part tu. :mryellow:

Wtorek


No więc oczywiście przybyłem do Poznania również w dniu zmagań na torze :) co prawda bez wejściówki, jednakże z dziurą w płocie :D tradycyjnie z samego rana wypad pod hotel, potem wypad na miasto i na tor :P w przerwach powodowanych np. czerwoną flagą były wypady na Orlen i do Chaty Polskiej :mryellow: zdjęcie zostały posegregowane właśnie w ten sposób ;)

Hotel - czyli standard :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image

Parking podziemny - miła rozmowa z ochroniarzem i już można było korzystać z uroków podziemia Andersii :D zdjęć mało, bo wolałem słuchać opowieści panów z ochrony :mryellow:

Image Image Image Image Image Image Image

Orlen - czyli pstryki z posiłków :twisted:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image

Tor - czyli dziura w płocie oraz banda z opon :D dziura znacznie większa niż rok temu, a i wirażowy milszy.. generalnie przyjemnie :) z ciekawszych momentów: bączek Ultimy, bączek Nissana GTR, GT3 lecąca pełnym slajdem i jakieś tak poślizgi Atoma czy GTRa :D

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Film zawierajÄ…cy trochÄ™ przejazdĂłw:

http://www.youtube.com/watch?v=q7QIoGxz1Io

No, to by było na tyle :P Do zobaczenia za rok :mryellow:


Pią, 06.08.2010, 13:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Gran Turismo Polonia 2010 - POZnan*
http://vimeo.com/14647170

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 03.09.2010, 19:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018