Obecny czas: Śro, 22.05.2024, 6:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
I Runda Toyo Drift Cup - Lublin 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
DRIFTING CUP by PFD 2008

I RUNDA: 2-3 maja - Lublin, tor kartingowy

II RUNDA: 6-7 czerwca - Bydgoszcz, tor kartingowy

III RUNDA: 27-28 czerwca - Zielona GĂłra, tor kartingowy

IV RUNDA: 29-30 sierpnia - Radom, tor kartingowy (do potwierdzenia)

V RUNDA & FINAŁY EUROPEAN DRIFT CHAMPIONSHIP: 26-27 września - Poznań, tor "Poznań"

Image

Więcej informacji: http://www.pfd.org.pl http://www.drifting.pl

Fotki zrobione przeze mnie na inauguracji sezonu w Lublinie ;)

Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image
I mała relacja:

Przyjechałem dopiero na miejsce o 13, gdyż nie mogłem wyjechać z osiedla, bo w Lublinie jakiś wyścig kolarski się odbywał i wszystko było pozamykane. ;) Jednak przy torze stało mnóstwo samochodów, akurat jeden odjechał i tam się z tatą wcisnęliśmy. Jako, że padał ogromny deszcz, musieliśmy brnąć przez błoto. Kupiliśmy bilety (20 zł za osobę :/) i poszliśmy do barierek. Tam stanęliśmy za jakąś grupką rozgadanych gości i oglądaliśmy eliminacje do Top16. Za mną stał VW Touareg V10 TDI oraz BMW serii 5 na ładnych felgach ;) Po chwili gości ci odeszli i zajęliśmy ich miejsce. Eliminacje wypadły ciekawie, po prostu zwykły drift. Od czasu do czasu przydarzały się wyjścia poza tor i kilka spinów. Po długiej i deszczowej rundzie poszliśmy na ciepły posiłek, do którego trzeba było stać w długiej kolejce brnąc po kostki w błocie (widziałem dziewczynę, co miała błoto w swoich butach, mi nie przemokły :twisted:) Zakupiliśmy karczek za 5 zł i kiełbaskę za 6 zł. Następnie poszliśmy do Pit Lane, aby zobaczyć maszyny i spotkać się z kierowcami. Stał tam na lawecie samochód Macieja Polodego, rozbity, chyba dzień wcześniej. Było też kilka innych ciekawych aut - Audi RS6, Corvette'a, Nissan 350Z Cabrio Maćka Polodego i inne. Więcej nie zdążyłem zobaczyć, gdyż wygonili nas, bo zaczynały się wyścigi w parach (tyle czasu nam zajęło stanie w kolejce po kiełbaski :/ ). Udaliśmy się więc na 'trybuny', aby obejrzeć drugą rundę. Było zdecydowanie mniej ludzi, dlatego miejsce łatwo było znaleźć. Zawodnicy byli wyraźnie faworyzowani przez sędziów. ;) To chyba normalne. Nie wiem kto komentował zawody, głos podobny do Tedego ;) Stał tam VW Transporter z jego naklejką. Zapowiadał on, że będą wyśmienite dzwony, natomiast wydarzyły się tylko pojedyncze wycieczki na pobocze. No tak, kto chce walczyć z narażeniem auta za 2000 zł za 3. miejsce? Nie wiem ile było za pierwsze, nie zostawaliśmy na rozdaniu nagród. Wygrał BRT w bodajże Nissanie 200SX bez przedniego zderzaka. Musiał on się rozprawić w pierwszym biegu w Top16 ze swoim mechanikiem :P Drugi był Bart w pięknym Nissanie Silvia S15 z kierownicą po prawej stronie. W ostatnim zmaganiu trochę go poniosło, wykręcił spina, a to oznaczało 10:0 dla BRT ;) Trzecie miejsce wywalczył Nissan Skyline Taboo (tak, tak, właśnie ta firma ;) ) I tyle ciekawego. Dalej wróciliśmy do samochodu po błocie i w domu byliśmy o 18.15. Jeszcze co do samochodów startujących w zawodach - same BMW serii 3, trochę serii 5, nawet M3 było, a także M3 GTR. Reszta to Nissany 200SX, chyba jeden Silvia S15 i jeden Skyline bodajże. Urozmaiceniem był Mercedes W190 chyba, jednak mimo faworyzowania przez sędziów, nie przeszedł do następnej rundy. Moja rada - jeśli poudzielasz się trochę na forum streetracing'u, bierz tylnonapędówkę, płać 100 zł wpisowego i zostaniesz gwiazdą. ;)

Co do tematu, więcej nie będę kontynuował, gdyż raczej nie będę miał okazji być na innych tego typu zawodach. Liczę na Was ;)

I co do zdjęć - przepraszam za jakość. Robione komórką na sporym zbliżeniu. Uczę się na błędach i teraz wiem, że bez zoom'u wyszłyby o wiele lepiej.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam! ;)

PS. Czy ten koleś co wszedł do 350Z Roadster'a, to nie jest przypadkiem Polody? Wybaczcie niewiedzę. :oops:

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Sob, 03.05.2008, 21:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Zmodyfikowałem nieco temat i przeniosłem do innego działu, tu mu będzie lepiej, zaufaj ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 04.05.2008, 10:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
20 zł za wjazd na taką imprezę to cena zboczona. Miałem się wybrać, ale nie było za bardzo z kim, a i pogoda nie dopisuje zbyt na takie wyjazdy ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 04.05.2008, 11:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Ice napisał(a):
20 zł za wjazd na taką imprezę to cena zboczona.


Cena adekwatna do rangi tej imprezy.


Nie, 04.05.2008, 12:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Prosze Cię, 20 zł za to że.. no właśnie za co? Za samo wejście, nic poza tym za tą cene nie dostajesz. Sorry, ale bije komerchą i rypaniem kasiory na fanach driftu.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 04.05.2008, 18:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Z tego co pamiętam rok temu w Bydgoszczy wejście kosztowało 10 zł ... może tylko w Lublinie drożej jest :twisted: Bo jeśli i w Bydgoszczy wejście teraz będzie kosztować 20 zł to mocno się zastanowię czy warto się wybrać :lol:

Poza tym podobno miało startować białe E46, a za kierownicą jakiś debiutant ... z tego co widzę chyba się nie pojawił :roll:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 04.05.2008, 19:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Kobi napisał(a):
Z tego co pamiętam rok temu w Bydgoszczy wejście kosztowało 10 zł


I to jest wg mnie dobra cena i słuszna ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 04.05.2008, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Ice napisał(a):
Prosze Cię, 20 zł za to że.. no właśnie za co? Za samo wejście, nic poza tym za tą cene nie dostajesz. Sorry, ale bije komerchą i rypaniem kasiory na fanach driftu.


Jak to za co? Myślisz, że zawodnicy za darmo startują na tej imprezie. Bary szybkiej obsługi gdzie można kupić kiełbaski przyjechali też nieodpłatnie. Organizatorzy płacą za wszystko co mogłoby stworzyć świetną atmosfere na imprezie. Wszystko kosztuje i skoro każą więcej płacić za wjazd znaczy, że koszta ogólnie rosną. Impreza jest bardzo popularna i wielu ludzi czeka na nią z niecieprliwością. Oczekiwania więc też rosną wprost propocjalnie do kosztów aby je zaspokoić.


Nie, 04.05.2008, 19:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Jedyną wadą tej imprezy była pogoda. Deszcz - w błocie po kostki, bez ściemy. Mam nadzieję też, że organizatorzy dorzucą więcej barów, gdyż kolejka była niesamowita. Jednak warto było wydać 20 zł, a to oznacza, że nie będziecie zawiedzeni w przyszłości, gdy pogoda będzie dobra - dojdą wtedy efekty zapachowe ;)

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Nie, 04.05.2008, 19:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Czy ja wiem czy pogoda taka zła jeśli chodzi o drifting ;) Co prawda dla widzów, którzy robią zdjęcia i mokną to tak, ale dla kierowców ... ;) 20 zł to też dobra strefa buforowa dla ludzi, którzy przychodzą tam tylko żeby spojrzeć na auto i powiedzieć "łał ale zajefane beemwu" albo dla dzieci, które biegają od auta do auta i przyklejają się do szyby żeby zobaczyć ile mają na "budziku" ;) Jedno jest pewne, nie należy przychodzić ubranym na biało :lol:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 04.05.2008, 19:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
morphy napisał(a):
Ice napisał(a):
Prosze Cię, 20 zł za to że.. no właśnie za co? Za samo wejście, nic poza tym za tą cene nie dostajesz. Sorry, ale bije komerchą i rypaniem kasiory na fanach driftu.


Jak to za co? Myślisz, że zawodnicy za darmo startują na tej imprezie. Bary szybkiej obsługi gdzie można kupić kiełbaski przyjechali też nieodpłatnie.


No bary na taką impreze przyjeżdżają przede wszystkim zarobić :!: Za darmo kiełbasek i piwa nie rozdają, wiec mam im płacić dwa razy?

A takiej bzdury, że z biletów płaci się kierowcom to jeszcze nie słyszałem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 04.05.2008, 21:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Ty w ogóle czytasz moje wypociny? Nie z biletów płaci się kierowcom, ale chodzi o to żeby pokryć wszelkie koszty zoorganizowania takiej imprezy i coś jeszcze na tym zarobić. Jak wspomniałem z roku na rok rośnie zainteresowanie to imprezą i muszą ją cały czas uatrakcyjniać. Wiąze się to z kosztami, które odbijają się na cenach biletów. Rozumiesz już? Kierowcy raczej też za darmo nie startują w tych zawodach.

Okey, za długi OT. Chyba kończymy?


Nie, 04.05.2008, 22:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
Podam statystyki. Wczoraj na panoramie mówili, że przyszło ponad 4000 osób ;)

4000 x 20 = 80000

Kierowców było chyba 30, ale tylko drugiego dnia. Nie wiem ilu kierowców było także i dnia pierwszego.

30 x 100 (wpisowe) = 3000

Więc PFD dostaje 83000, a ponoć nagrody pieniężne idą tylko od sponsorów...

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Pon, 05.05.2008, 12:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
morphy napisał(a):
Kierowcy raczej teĹĽ za darmo nie startujÄ… w tych zawodach.

Masz racje, bo jeszcze płacą wpisowe. :wink:

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pon, 05.05.2008, 15:26
Profil

Postów: 69
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
mialem chec pojachac, zobaczyc ale jak rano zobaczylem jaka pogoda to dalem sobie spokoj. moze za rok sie uda (mam nadzieje ze pogoda dopisze) :D

_________________
http://www.nexto.pl/?p=94047


Wto, 06.05.2008, 13:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 345
Miejscowość: Kraków
Samochód: Cinquecento
Post Re: I Runda Toyo Drift Cup - Lublin
moja galeria : http://galeria.mtk-klub.pl/thumbnails.php?album=387

_________________
www.mtk-klub.pl - Małopolski Tuning Klub
www.dobrywarez.com - Dobry Warez!


Śro, 07.05.2008, 18:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018