Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:47




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Deutz-Fahr 

Który ciągnik jest najlepszy pod względem komfortu
JOHN DEERE 29%  29%  [ 7 ]
DEUTZ-FAHR 13%  13%  [ 3 ]
FENDT 29%  29%  [ 7 ]
VALTRA 4%  4%  [ 1 ]
URSUS 4%  4%  [ 1 ]
MTZ 0%  0%  [ 0 ]
MASSEY FERGUSON 0%  0%  [ 0 ]
PRONAR 0%  0%  [ 0 ]
ZETOR 0%  0%  [ 0 ]
SAME 4%  4%  [ 1 ]
LAMBORGHINI 8%  8%  [ 2 ]
CLAAS 4%  4%  [ 1 ]
JCB 4%  4%  [ 1 ]
Razem głosów : 24

Deutz-Fahr 
Autor Wiadomość

Postów: 23
Post Deutz-Fahr
co myslicie o tej marce, Deutz-Fahr jest w czołówce ciągników, Jest jednym z najlepszych producentów maszyn rolniczych, razem z fendtem i john deerem,Koncern Same Deutz-Fahr jest znany na całym swiecie pod 4 markami, Hurliman,Same, Lamborghini,i Deutz-Fahr,Pomimo niewielu ruznic mędzy tymi maszynami to bardziej szanownym ciągnikiem jest DF,a ruznice jakie posiada df to,wydajniejsze pompy hydraluczne,posiada dzwignie PowerComS która da sie sterowac wszystkimi funkcjami ciąginka ,O wiele bardziej komfortowa kabina,Bardzo wygodny podłokietnik na którym da sie sterowac niemal ze wszystkim (sterowanie TUZ-ami,obrotami silnika,kierunkiem jazdy,prędkoscią jazdy,WOM-em,)dzieki lepszym pompom ciągink ma większy udzwig podnosnika,i skrzynia całkiem inna,chciaz w kazdym ciągniku jest inna ale bardzo podobna, a w df całkiem inna,ciągniki posiadają power shift co umozliwia zmiane biegów bez uzycia sprzęgła,power shutle co umozliwia zmiane biegów pod obciązeniem bez uzycia sprzęgła, co myslicie , jakie jest wasze zdanie o tych maszynach

Image

największy ciągnik ze stajni df, moc maksymalna 276 km,prędkos do 55km/h


Wto, 01.07.2008, 10:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Deutz-Fahr
chyba nikt ci nie odpowie na to pytanie bo nie wieze ze ktos miał mozliwosc widziec na zywo ciągniki tych marek a co dopiero oceniac ich komfort :P


Wto, 01.07.2008, 19:23
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
Szakall69 napisał(a):
chyba nikt ci nie odpowie na to pytanie bo nie wieze ze ktos miał mozliwosc widziec na zywo ciągniki tych marek a co dopiero oceniac ich komfort :P

a dlaczego nie?przeciez takie sprzęty są na kazdych targach, zapraszam do mnie to jak ktos niewidział to będzie miał okazje nawet sie przejechac,mam 970 ha ziemi ornej,moge adres wysłac ale na pw jesi ktos chce,mam agrotrona x720 i john deera 6930 premium, za kilka dni dostanę fendta 936 vario(własciwie to nie ja tylko ojciec ) bo ja mam 17 lat, ale wszystko w polu ja robie, mamy claasa lexiona 600(największy,tylko 7 jest w całej polsce w tym jeden u nas,)W john deere z serii 6030 premium jest kabina bardzo komfortowa, ale niema porównania z df,niechodzi mi o to zeby przechwalac ten ciągnik dlatego ze ja go mam, bo mam tez jd ale niema co w nim chwalic, komfortu pracy prawie wcale niema,ja osobiscie nielubie nim jezdzic,jesli ktos ma jd 6030 premium to pewnie będze gadał ze super ciągnik,ja tez tak gadałem puki niekupilismy x720,i jesli ktos gada ze jd 6030 premiuim jest super to napewno niewidział agrotrona na zywo,jestem tego pewien!;p pzdro


Wto, 01.07.2008, 19:37
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
deutzfahr poczekaj na fendta to zmienisz zdanie. mialem okazje siedziec we wszystkich traktorach wymienionych w ankiecie.glownie na targach.moim zdaniem fendt to najlepiej dopracowany traktor na swiecie. wygrywa nie tylko w statystykach ale tez w przeroznych testach.
W wiosce obok mnie koles kupil fendta 130konnego 2 lata temu, miesiac temu dokupil drugiego...100konnego z ladowaczem czolowym.To sa traktory godne polecenia.Nie pisze oczywiscie ze deutz to scierwo, bo jest to dobry traktor ale ja bym go postawil za:
1.Fendt, 2.JD, 3.Valtra, 4.Massey Ferguson, 5.Deutz Fahr
prenumerujesz "top agrar polska"? Deutz wygrywa glownie cenowo,jest oferowany za stosunkowo niskie pieniadze w stosunku do jd czy fendta, nie ukrywam i ty tez powinienes to wiedziec ze w gosp licza sie glownie fundusze a nie kolor traktora.

Napisz mi na pw swoje wrazenia z jazdy fendtem.A fendt ktorego nie dlugo kupujecie, moim zdaniem najlepszy wybor. Zapytam jeszcze czy uzywacie maszyn polskich np. Unia Grudziadz etc? czy na waszej farmie dominuje sprzet zachodni? W jakiej produkcji sie specjalizujecie? Mlecznej? Tucz? czy jest to gospodarstwo przemyslowe?

Podziwiam takie farmy, tylko one maja szanse przetrwac przy naszym prawie.

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 01.07.2008, 20:15
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
Wiem ze Fendt to są najlepsze ciągniki ,ale to ze valtra i massey ferguson jest lepszy od deutza to juz przesada,i luknij w cennik na agrofoto, tam jest cennik maszyn nie jakis tam sobie ,tylko to jest dokłady cennik , aktualizowany co chwile, df są prawie najdrozsze.zaraz po fendtach,agrotron 265 o jest drozszy od john deera o kilka koni większego, o prawie 100 tys,przeciez john deere to sa proste ciągniki,7020 mają więcej opcji, skrzynie automatyczne i takie tam, a przeciez df to większosc nowszych ma takie cos,o fendtdzie niebęde mówił nic bo wiem ze on i tak jest najlepszy,valtra i mf niesą az tak dobre,top agrar prenumeruje,juz niepamiętam ale było to ze 2 lata temu,to jest opisane tam nasze gospodarsto, tylko jeszcze mielismy 700 ha,a tak po za tym to siejemy zepak i przenice,mielismy kukurydzy troche, ale zrezygnowalismy,zanim kupilsmy ciągnik jaki kolwiek, to naprawde ze wszystkie testowalismy,pytalismy sie dealerów i innych uzytkowników danego ciągnika, czy warto go kupic,agrtron x720 to bajka, w porównaniu z jakims john deerem,df ma prawie ze wszystko,nawet jak piwo otwozysz w srodku w kabinie to ci nie odpali,wszystkie funkcje na przyciski i to na jednej dzwigni, a jd niema takiego czegos,Fendta jutro przywiozą,a moze nawet dzisiaj wieczorem,wczesniej jezdziłem tym fendtem i najbardziej mi sie spodobała skrzynia vario, bezstopniowa, lepsza niz w df,variostick jest super,
i jeszcze raz, sobie zobacz cennik maszyn zobaczysz ze jd są o wiele tansze od df,moze dlatego ludzie kupują te jd ,nam niechodzi o to aby kupic tani ciągnik,mozemy dac nawet za ciągnik milion , byle tylko on był warty tego miliona,bo za kobmajn dalismy 1mln 123 tys,


Śro, 02.07.2008, 7:38
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
Zwracam honor. Milego eksploatowania nowej maszyny. Pytalem o zachodni sprzet i o polski ...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 03.07.2008, 9:48
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
spoko, polskiego to niestety niemamy ,kiedys mielismy ibisa 4+1 ale juz niemamy, pług 8 skibowy, pół zawieszany,na kole,kvernelland a siewnik do zboza mamy super,drogi i to bardzo, kuhn, c6003R,W agromechanice jest test,pt"siewnik zawieszany z....... układem jezdnym,6m,
i mamy fendta, juz dotarł,jak siadłem to kilka godzin nim jezdziłem,bardzo fajny, wydaje mi sie ze lepszy juz niemógł by byc, wszystko mi sie w nim podoba,jak jakies pytanie dotyczące fendta są to prosze pytac


Czw, 03.07.2008, 13:58
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
deutzfahr mozna prosic zdjecia maszyn z twojego gospodarstwa?

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pią, 04.07.2008, 8:00
Profil

Postów: 1
Post Re: Deutz-Fahr
A ja osobiście wybieram deutza


Pią, 04.07.2008, 20:30
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
witek11 napisał(a):
deutzfahr mozna prosic zdjecia maszyn z twojego gospodarstwa?

oczywiscie, tylko powiedz mi jak sie dodaje zdjęcia na forum,co prawda jeszcze nierobiłem zdjęc ,ale w najblizszym czasie postaram się zrobic,


Sob, 05.07.2008, 22:07
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
Image
Image
z profilu mi sie bardzo podoba,tylko jedno zdjęcei zrobiłem bo baterie miałem słaba w telefonie,na zniwa porobie duzo fotek i jakis filmik

Image
a lexiona niemogłem inaczej zrobic bo za mną sciana jest i dalej niemogłem odejsc,lexiona to juz 3 rok u nas,a to zdjęcie jest z zeszłego roku,
agrotrona zdjęcia niemam ani jd ale dodam w najblizszym czasie, piasłem wczesniej ze niemam zdjęc , ale przypomniałem sobie ze w tamtym roku na jakies stronie dodawałem zdjęcia lexiona i jd 6930 premium, tylko ze zdjęcia jd niemoge znalezc,


mam juz
Image


Nie, 06.07.2008, 12:37
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
gratulacje za tak wspaniale maszyny.chcialbym poogladac je w akcji. mozesz przeslac mi link do cen traktorow z agrofoto? bo nie moglem znalezc tam cennika.z niecierpliwoscia czekam na kolejne fotki i filmy:)

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Nie, 06.07.2008, 21:22
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
witek11 napisał(a):
gratulacje za tak wspaniale maszyny.chcialbym poogladac je w akcji. mozesz przeslac mi link do cen traktorow z agrofoto? bo nie moglem znalezc tam cennika.z niecierpliwoscia czekam na kolejne fotki i filmy:)

miałem w ulubionych ale mam inną przeglądarke juz, jak chcesz to powiedz o jaką maszyne ci chodzi a ja ci znajde aktualną cene


Nie, 06.07.2008, 22:44
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
trakotry new hollanda, case i massey ferguson(ok 120-140KM).kombajn claas dominator(najwiekszy model). z gory dzieki

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 07.07.2008, 12:20
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
witek11 napisał(a):
trakotry new hollanda, case i massey ferguson(ok 120-140KM).kombajn claas dominator(najwiekszy model). z gory dzieki

hmm dominatorów juz nieprodukują , ale największy to chyba 218 mega, cena to tak powyzej 150 do 200 tys,
a ciÄ…gnikĂłw cennik to przy innej wizycie podam


Pon, 07.07.2008, 12:52
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
jak to ich nie produkuja? korbanek ma je nadal w ofercie.
http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/c ... nator.html

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 07.07.2008, 18:02
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
przyznam szczerze ze niewiedziałem o tym ze dominatory są jeszcze produkowane, wieczorem jak będe miał to znajde cennik i podam tutaj


Wto, 08.07.2008, 6:44
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
w necie nie ma aktualnych cennikow? szukalem i nie znalazlem...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 08.07.2008, 16:51
Profil

Postów: 23
Post Re: Deutz-Fahr
witek11 napisał(a):
w necie nie ma aktualnych cennikow? szukalem i nie znalazlem...

ja sam robie cenniki, napisałem do korbanków


Wto, 08.07.2008, 18:20
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Deutz-Fahr
napisalem do korbankow miesiac temu i do teraz zadnej odpowiedzi nie dostalem :evil:

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 08.07.2008, 19:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018