Switch to full style
Dźwigi, pojazdy przeładunkowe, budowlane, rolnicze i wszelkie inne
Wyślij odpowiedź

Nie, 18.02.2007, 20:57

Przeniesiony:

Witam !

Piszę w sprawie przyczepy kempingowej... Nie wiecie może jak są zrobione ściany w przyczepach kempingowych? Chodzi mi jak się ociepla... Czy daje się steropian i na to jakąś blachę, czy takie cos wogóle zwytrzyma przykrecanie szafek itd. itd. Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi Smile


a co chcesz sobie zbudować taką przyczepke? Wink

ściany są chyba z tworzyw sztucznych, może blachy aluminiowe -takie przyczepki muszą być lekkie.
A żeby taka konstukcja była wytrzymała to buduje się szkielet z profili stalowych lub aluminiowych i do niego te szafki czy inne sprzęty.
Do ocieplenia różne pianki, styropian może też ale nie wiem czy się nadaje bo żeby ocieplić styropianem to trzeba by zrobić grubą warswe i ściana też by była bardzo gruba

Pozaglądaj po producentach oni raczej nie ukrywają jakich materiałów używają

Nie, 18.02.2007, 21:24

ściany są chyba z tworzyw sztucznych, może blachy aluminiowe -takie przyczepki muszą być lekkie.
Zwykle sÄ… z drewna.

jaki ciagnik wybrac :)

Sob, 10.03.2007, 14:48

Ja by sobie odpuscil odrazu zetora ursusa pronara itp.
Jesli cie stac to sie nie wachaj i dawaj Fendt-a, a jesli masz troszke mniej kasy to JD - dlaczego - kilka powodow :)
1. moc na kole lub womie - zetor usrsus - odejmij jakies 20 procent
2. moc hyrdauliki - nawet na wzmocnionej hydraulice zetor nie rowna sie z jd albo fendtem.
3. Serwis - hm wymiany co 500 h 20000 do naprawy glownej silnika, a w zetorze max 6000 h do naprawy glownej.
4. ceny czesci o koszt serwisowania - popatrz na ceny zamiennikow, filtry i oleje kupisz nie tylko w serwisie i koszty wyjda podobne. A co do napraw - jak sam czegos nie spitolisz i nie kupisz za slabego sprzetu to nie bedziesz rozbieral ani skrzyni ani niczego innego. Uszczelka pod glowice czy sprzeglo do fendta jest w podobnej cenie jak do zetora. A trwalosc maszyny i jej mozliwosci -bez porownania. A jak bedziesz wymieniac osprzet to nie martwisz sie o brak wysc hyrdaulicznych czy udzwig na tuzie.
Pozdrawiam

nh tl100

Pią, 06.04.2007, 21:51

Moj New Holland TL 100
:]

Image
Image
Image
Image
Image

wbrew pozorom 100 kucy to nie jest malo... ;)

za jakis czas dam zdjecia z fajna beczka do nawadniania (6 tys litrow) :D

pozdrawiam!

Sob, 07.04.2007, 12:59

Fajny :D
Zawsze mi się podobały maszyny NH :)

Wto, 10.04.2007, 16:52

Ten NH jest extra,tylko za lekki przodek ma :/ ale reszta exxtra.W lato mam okazjee pojezdzic sasiada na ponad 60 hektarach,to czasami ma ciezko.olwin napisz co do niego podczepiasz:) i na ilu pracuje ha??Bo u sasiada podczepia pług 4 obrotowa,i agregat scierniskowy 3 metrowy z gesimi stupkami,brone akrywna i siewnik famarolu i inne prace w gospodarstwie:)

Śro, 11.04.2007, 19:09

rumun19 napisał(a):Ten NH jest extra,tylko za lekki przodek ma :/ ale reszta exxtra.W lato mam okazjee pojezdzic sasiada na ponad 60 hektarach,to czasami ma ciezko.olwin napisz co do niego podczepiasz:) i na ilu pracuje ha??Bo u sasiada podczepia pĹ‚ug 4 obrotowa,i agregat scierniskowy 3 metrowy z gesimi stupkami,brone akrywna i siewnik famarolu i inne prace w gospodarstwie:)


leki przod? 10 obciaznikow po 40 kg kazdy to 400 kg!

nh parcuje na 35 ha w szkolce drzew owocowcyh
glownie oranie (plug 4 skibowy), talerzowanie, nawadnianie(beczka 6 tys litrow), wyorywanie.
w wakacje czsem kursuje z przyczepa od samochodu ciezarowego (15 tonowa) przyznam ze nie idze mu zle, przynajmniej po drodze bo w teren z 20 tonami boje sie zapuszczac :P

gdy bedzie susza zapodam jakies fotki z pracy z beczka :D

Śro, 11.04.2007, 19:13

no o tym przodzie to mowił mi ten sasiad u babci,to cieagnik nei ma zle jak pracuje w szkółce drzew owocowych:)Co do transportu to on jest bardzo dobry,sasiad w lato przywozi zboże dwoma przyczepkami po 13 ton wypełnionymi po burty i jakos smiga mu:)

Śro, 11.04.2007, 19:13

no o tym przodzie to mowił mi ten sasiad u babci,to cieagnik nei ma zle jak pracuje w szkółce drzew owocowych:)Co do transportu to on jest bardzo dobry,sasiad w lato przywozi zboże dwoma przyczepkami po 13 ton wypełnionymi po burty i jakos smiga mu:)

Śro, 11.04.2007, 21:16

rumun19 napisał(a):no o tym przodzie to mowiĹ‚ mi ten sasiad u babci,to cieagnik nei ma zle jak pracuje w szkółce drzew owocowych:)Co do transportu to on jest bardzo dobry,sasiad w lato przywozi zboĹĽe dwoma przyczepkami po 13 ton wypeĹ‚nionymi po burty i jakos smiga mu:)


no do transporu jest dobry ale jest jedno ale...
moj egzemplarz nie ma wyjscia pod hamulce do przyczepy :?
czy u tego twojego sasiada tez nie ma tego wyjscia?
czasem te 20+ ton ciezko wyhamowac :?

Czw, 12.04.2007, 16:57

Sąsiad też nei maiłe,ale sobie zamontował jedno i dwu obwodową zeby ju miec wszystko:)No tez ciezko widze wyhamowac 20 tonami:/

Nie, 24.06.2007, 22:13

do rumun19: ty to chyba masz konto na wszystkich witrynach gdzie jest cos o maszynach rolnichych?? no nie? tzn przynajmniej tu na agrofoto.pl i na wagaciezka.com a tak wogole to skad jestes? masz gospodarstwo czu tylko sie tym interesujesz?

Pon, 25.06.2007, 9:19

No mam prawie wszędzie:)Nie tylko tematyka rolnicza,bo również budowlana:)Mam na agrofoto.pl,wagaciezka.,tutaj,kopaczka.pl:)Gospodarstwa nei mam,ale w planacj było:P,mieszkam obecnei w Katowicach ale sa plany ze wyjezdżam na wies:))A tematyką rolnictwa interesuje sie juz od małego:)
Pozdrawiam:)

Sob, 11.08.2007, 9:21

siema mam na swoim podworku fendta 611 lsa turbomatik bardzo piekna maszyna, ursyc c 360.ursus c 330 i fergusona.kombajn bizon,sieczkarnie do trawy i duzo inego sprzetu.ten sprzet jest wykorzystywany na 60 hektarach i mysle ze nie ma ciezko .dobra ale chcialbym sie dowiedziec z kad mozna kupic lub gdzie jest pokazany jakis katalog do fendta chodzi mi o jego budowe itd.wiec jesli wieci gdziue mozna zobaczyc lub kupic costakiego dajcie linka z gory dzieki> :mryellow:

Pią, 14.09.2007, 8:49

Lewandos napisał(a):Witam. Takiego tematu chyba jeszcze nie byĹ‚o,a moĹĽe warto go zaĹ‚oĹĽyć? ChciaĹ‚bym opisać w nim swĂłj problem. Od niedawna jestem uĹĽytkownikiem John Deera 2850 z turem.CiÄ…gnik ten ma 85 koni,niestety w peĹ‚ni nie moge wykozystać jego mocy.Problem moim zdaniem tkwi w sprzÄ™gle.Chodzi o to,ĹĽe gdy ciÄ…gnik ma ciężko,wtedy staje przy wĹ‚Ä…czonym biegu,przy czym silnik ryczy jak dzwon.Dzieje sie to przez chwile,po czym ciÄ…gnik znowu rusza.Nie jest to chyba normalne zachowanie?! SĹ‚yszaĹ‚em kiedyĹ›,ze w takich JD sprzÄ™gĹ‚o zalane jest olejem,przy czym zarÄ™czam nie wiem ile jest w tym prawdy.To jest mĂłj pierwszy JD,wiec narazie za duĹĽo o nim nie wiem,poza tym ĹĽe jest ciÄ…gnikiem idealnym do tura i jezdzi sie nim lepiej niĹĽ mĹ‚odszym 7lat Zetorem 9540. OprĂłcz tych ciÄ…gnikĂłw posiadam rĂłwniĹĽ Ursusa 2812 i Deutza 5006 i chÄ™tnie odpowiem na pytania zwiÄ…zane z tymi ciÄ…gnikami. Gdyby ktoĹ› wiedziaĹ‚ co moĹĽe sie dziać w moim JD,prosze o odp. Pozdrawiam i licze na rozwiniÄ™cie sie tematu.

Wto, 16.10.2007, 20:30

Witam
Zajmuję się rolnictwem od jakiegoś czasu. Mam kilka ciągników min Ursusy: 1014, 914, c-385, c-360, MTZ 82, DT-75, kombajny bizon super ZO-56/6, claas mercator 60, no i oczywiście inny niezbędny w rolnictwie sprzęt min agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pługi itp.

Podobają mi się oczywiście ciągniki zachodnie (np JD- jeżdzilem ciągnikiem serii 9 ) ale np ten NH 100 OLWINA nie wiem ile waży ale sądzę, że jest zdecydowanie za lekki na te 100 żróbków, które posiada.

Przykladowo mój Ursus 1014 ma 101 KM i waży 5 t., naciąga brone talerzową o szer. 3,20 cm ( 4 rzędy talerzy) na ziemiach ciężkich (minutowych) na podkarpaciu.

MoĹĽe siÄ™ mylÄ™ ale mojezdanie jest takie: sÄ… to fajne samochody a nie traktory.
Pozdrawiam

Czw, 01.11.2007, 21:14

panowie moze ktos posiada instrukcje do Fiata F 100 DT z 1995r , i katalog częsci

Re:

Sob, 29.12.2007, 21:47

No taka le nie zapomni o tym ze JD wstawia pod swoej ciągniki jedne z najszerszych kapci !! JD 105 km ma takie lacze jak np ursus 170 km .Nie chodzi oto czy on jest lekki czy nie chodzi oto ze ma mieć tak skonfigurowany napęd aby ciągnoł masyzny ciezsze od siebie
To nie pociąg ze lokomotywa musi być cieższa od wszyskich wagonó (pustych)

Re: Sprzęt Używany - Wymiana doświadczeń

Wto, 08.01.2008, 17:40

Kolego dzikimean troche napisałes prawdy co do ogumienia,ale akurat to to sobie sam rolnik ustala jakie chce miec opony!!W jednym jest prawda,że Ogumienie w ciagnikach Ursus powyzej 120KM to nieporozumienie:/Wzadzaja tam taka szerokosć na tył w standardzie,ze zachodni ciagnik ma takie ogumienie na przodzie;/Ale jezeli ciagnik będzie lekki,to gdy podepniesz go do jakiejs maszyny to on bedzie sie ślizgał,bo maszyna bedzie stawiałą opory,a szerokie ogumienie nei bedzie miało dobrego obciazenai i klapa

Re: Sprzęt Używany - Wymiana doświadczeń

Pią, 18.01.2008, 9:30

opona napisał(a):czeĹ›c co mi doradzicie o pronarze 5135 z silnikiem iveco
Wyślij odpowiedź