| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Wozy paszowe JF - STOLL https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=23&t=12402 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | spirit [ Nie, 11.06.2006, 9:40 ] |
| Temat postu: | Wozy paszowe JF - STOLL |
Wóz paszowy JF-STOLL - profesjonalne rozwiązanie dla profesjonalnych producentów mleka. Wóz paszowy JF-STOLL Feeder skonstruowany został specjalnie dla potrzeb nowoczesnych gospodarstw hodujących bydło. Zasada mieszania bazuje na TMR (Total Mixed Rotion), optymalnym sposobie żywienia przeżuwaczy. Jeśli krowa daje dziennie ok. 30 litrów mleka, zużywa 4 razy więcej energii, niż krowa zasuszona. Musi zatem Potrzebuje zatem dużej ilości paszy, której jakość i struktura musi wyeliminować ryzyko wystąpienia chorób układu trawienia. Żwacz funkcjonuje prawidłowo tylko wtedy, gdy pasza ma odpowiednią strukturę i gdy zadawana jest w odpowiednich ilościach w każdym odpasie. Co daje TMR? Wóz paszowy firmy JF - STOLL został skonstruowany specjalnie po to aby zaspokoić owe biologiczne wymagania przeżuwaczy, gdyż proces mieszania przebiega bardzo łagodnie i równomiernie. TMR jest znakomitą mieszanką pasz objętościowych i treściwych, która doskonale odpowiada potrzebom przeżuwaczy. Nowy system "IMPULSE MIXING" Nowy ślimak JF - STOLL wyposażony został w system impulsywnego mieszania, kanciaste zwoje ślimaka wraz z zintegrowanymi przeciwostrzami, wywołują impulsywny ruch pionowy mieszanej paszy. Wysoki ślimak z wieloma zwojami i odpowiednią liczbą obrotów, daje prawidłową aktywność mieszania w kierunku pionowym - także przy dużym stopniu napełnienia wozu. Odpowiednie obroty zapewniają równomierne wydawanie paszy.
Boczne luki wysypowe:
Wozy paszowe JF-STOLL VM produkowane są w systemie modułowym, co daje możliwość wyboru optymalnego rozwiązania.
Standardowo zamontowany jest jeden boczny luk wysypowy (z lewej strony).
Wozy wyposażone w poprzeczną taśmę transportową stosuje się ta gdzie w paszy jest dużo słomy, lub innych komponentów pasz. Taśma ma regulowaną prędkość obrotową i w zależności od potrzeby może mieć lewe i prawe obroty
Szeroki otwór wysypowy umożliwia równomierne zadawanie paszy i całkowite opróżnianie wozu. (c)http://www.korbanek.pl/ |
|
| Autor: | ixxos [ Nie, 11.06.2006, 9:53 ] |
| Temat postu: | |
mi bardziej podobają się te amerykańskie samojezdne lub na truckach |
|
| Autor: | spirit [ Nie, 11.06.2006, 9:59 ] |
| Temat postu: | |
mi tez ale ja załozyłem ten temat z ciekawosci |
|
| Autor: | witek11 [ Nie, 11.06.2006, 10:37 ] |
| Temat postu: | |
typowy paszowoz..troche krotkie ma noze tnace .... |
|
| Autor: | czolgista55 [ Nie, 11.06.2006, 10:57 ] |
| Temat postu: | |
większe koła, i będę go ciągał za moim ursusem c-330 |
|
| Autor: | pardon [ Nie, 11.06.2006, 17:51 ] |
| Temat postu: | |
wmontowałem się w to impulsywny ruch pionowy mieszanej paszy etc. |
|
| Autor: | rumun19 [ Nie, 11.06.2006, 17:54 ] |
| Temat postu: | |
czolgista55 napisał(a): wiÄ™ksze koĹ‚a, i bÄ™dÄ™ go ciÄ…gaĹ‚ za moim ursusem c-330 Ty raczej ĹĽartujesz podczepic do niego C-330.Jak ciapek sobie nei da rady a ty mĂłwisz o C-330.Po to to moze by poszedĹ‚ ciagnik o mocy powyzej 70KM a nie 30 KM |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|