| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Massey Ferguson - Prasy Kostkujące https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=23&t=11560 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | pardon [ Nie, 07.05.2006, 1:09 ] |
| Temat postu: | Massey Ferguson - Prasy KostkujÄ…ce |
MF 185SII - MF190
A tu mniejsi bracia: MF 135 - MF 139
Ĺşrodlo: http://www.masseyferguson.com |
|
| Autor: | ixxos [ Nie, 07.05.2006, 7:36 ] |
| Temat postu: | |
ciekawe, ciekawe - sądze że do takich celów powinni zbudować pojazdy samojezdne - na pewno wydajność jeszcze by się zwiększyła a może ktoś produkuje takie "kombajny kostkujące" |
|
| Autor: | witek11 [ Nie, 07.05.2006, 7:56 ] |
| Temat postu: | |
fajne,fajne... ciekawe . w tej na 1 i 2 zdjeciu ciekawe z jaka sila maszyna ubija ze snopy...? oczywiscie wszystko zalezy od rozmiarow kloca... |
|
| Autor: | pardon [ Nie, 07.05.2006, 9:53 ] |
| Temat postu: | |
dokładnie to nawet nie wiedziałem jak to nazwać - po angielsku nazywają się Square Balers. Chodziło mi po głowie aby w tytule dać "prasy klockujące" , ale to chyba nie był dobry pomysł |
|
| Autor: | ixxos [ Nie, 07.05.2006, 12:48 ] |
| Temat postu: | |
Przeróbka traktora Versatile na samojezdny pojazd do bel - i myśle, że właśnie w takim kierunku powinne być rozwijane tego typu maszyny. Zazwyczaj i tak różne firmy rolnikom oferują usługi belowania, więc samojezdne lepiej się sprawdzą niż jako przyczepki do traktorów źródło: http://www.tractorfan.nl |
|
| Autor: | rumun19 [ Wto, 09.05.2006, 14:58 ] |
| Temat postu: | |
Bardzo dobre presy wysokiego zgniotu robi firma Claas i Krone.W polsce rózniez jest firma produkująca takie wielkie bele złomy.Jest to Sipma SA.Cena takiej sipmy to 190.000 zł. |
|
| Autor: | polac [ Wto, 09.05.2006, 15:52 ] |
| Temat postu: | |
rumun19 napisał(a): W polsce rĂłzniez jest firma produkujÄ…ca takie wielkie bele Produkujaca prasy do sĹ‚omy/zielonego rumun19 napisał(a): Cena takiej sipmy to 190.000 zĹ‚. chyba 19 tys bo taki gosciu blisko mnie sobie kupil na usĹ‚ugi bo kombajnem mu maĹ‚o PS rumun19 napisał(a): wielkie bele zĹ‚omy Nie wiedzialem ĹĽe zĹ‚om moĹĽna belować |
|
| Autor: | rumun19 [ Wto, 09.05.2006, 16:05 ] |
| Temat postu: | |
Nie naprawde 190.000.Tyle pisze W RPT.
|
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 11:22 ] |
| Temat postu: | |
Dodam jeszcze fotki NH |
|
| Autor: | pardon [ Czw, 11.05.2006, 11:30 ] |
| Temat postu: | |
rumun19 napisał(a): Dodam jeszcze fotki NH nie lepiej zaĹ‚ozyć nowy temat odnoĹ›nie tego modelu tej firmy |
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 11:31 ] |
| Temat postu: | |
Jeszcze dodam znalezione Claasa Quadrant-poĹĽeracza hektarĂłw
[img]wondrak.at/ezimagecatalogue/catalogue/variations/1258-400x500.jpg[/img]
A oto komputerek który steruje całą presą.
|
|
| Autor: | ixxos [ Czw, 11.05.2006, 12:45 ] |
| Temat postu: | |
rumun19 woli dokładać nowe materiały do już istniejących tmatów, nie lubi się chłopak wybijać Skromniś Acha napiszcie mi jedną rzecz kiedy stosuje się np te do wielkich bali okrągłych a kiedy te kostki, jakie to ma znaczenie i od czego zależy |
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:06 ] |
| Temat postu: | |
ixxos od własnego gustu,jedni wolą mieć kostkujace a drudzy owalne,ale na wielgaśne gospodarstwa sprawdzają sie o niebo lepiej kostkujace poniewaz nparawde mocno sprasowują tą słome |
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:18 ] |
| Temat postu: | |
A i owalne sie stosuje do sianokiszonki,którą potem sie owija specjalną folią,a wielogabarytowej słomy sie juz raczej nie owija ixxos zobacz sobie te zdjęcia,jakie są te naprawde bele |
|
| Autor: | pardon [ Czw, 11.05.2006, 13:28 ] |
| Temat postu: | |
to zalezy rĂłwnieĹĽ od tego jak dostosowane sÄ… magazyny i ciÄ…gi transportowe... moim zdaniem kostki sÄ… bardziej uniwersalne poreczniejsze i ergonomiczne |
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:33 ] |
| Temat postu: | |
No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal |
|
| Autor: | polac [ Czw, 11.05.2006, 13:49 ] |
| Temat postu: | |
Cytuj: No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal A pozatym do bel trzeba mieć specjalną rozwijajarkę |
|
| Autor: | rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 14:01 ] |
| Temat postu: | |
No która kosztuje nie małe pieniadze,ale presa wysokiego zgniotu kosztuje nie małe pieniądze.Nawet kilkaset tys zł. |
|
| Autor: | Szakall69 [ Pią, 12.05.2006, 10:04 ] |
| Temat postu: | |
Ja widziałem większe bele ale okrągłe , tego typu maszyny maja " skromniejsi " rolnicy i ta kostka słomy jest nie wielka ( mniejsza do tych tutaj) To zależy co potem sie z tym robi |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|