Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Massey Ferguson - Prasy Kostkujące
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=23&t=11560
Strona 1 z 1

Autor:  pardon [ Nie, 07.05.2006, 1:09 ]
Temat postu:  Massey Ferguson - Prasy KostkujÄ…ce

MF 185SII - MF190

Image
Image
Image
Image

A tu mniejsi bracia:
MF 135 - MF 139
Image
Image


Ĺşrodlo: http://www.masseyferguson.com

Autor:  ixxos [ Nie, 07.05.2006, 7:36 ]
Temat postu: 

ciekawe, ciekawe - sądze że do takich celów powinni zbudować pojazdy samojezdne - na pewno wydajność jeszcze by się zwiększyła

a moĹĽe ktoĹ› produkuje takie "kombajny kostkujÄ…ce"

Autor:  witek11 [ Nie, 07.05.2006, 7:56 ]
Temat postu: 

fajne,fajne... ciekawe . w tej na 1 i 2 zdjeciu ciekawe z jaka sila maszyna ubija ze snopy...? 8)mam takie snopy i sa one twarde jak kamienie....ciezkie ze nawet moj fendt ktory na 120 kM i przedniu TUR o udzwigu 1200 kg ma problem z ich podniesieniem....
oczywiscie wszystko zalezy od rozmiarow kloca...

Autor:  pardon [ Nie, 07.05.2006, 9:53 ]
Temat postu: 

dokładnie to nawet nie wiedziałem jak to nazwać - po angielsku nazywają się Square Balers. Chodziło mi po głowie aby w tytule dać "prasy klockujące" , ale to chyba nie był dobry pomysł 8)

Autor:  ixxos [ Nie, 07.05.2006, 12:48 ]
Temat postu: 

Image

PrzerĂłbka traktora Versatile na samojezdny pojazd do bel
- i myśle, że właśnie w takim kierunku powinne być rozwijane tego typu maszyny. Zazwyczaj i tak różne firmy rolnikom oferują usługi belowania, więc samojezdne lepiej się sprawdzą niż jako przyczepki do traktorów

źródło: http://www.tractorfan.nl

Autor:  rumun19 [ Wto, 09.05.2006, 14:58 ]
Temat postu: 

Bardzo dobre presy wysokiego zgniotu robi firma Claas i Krone.W polsce rózniez jest firma produkująca takie wielkie bele złomy.Jest to Sipma SA.Cena takiej sipmy to 190.000 zł.

Autor:  polac [ Wto, 09.05.2006, 15:52 ]
Temat postu: 

rumun19 napisał(a):
W polsce rĂłzniez jest firma produkujÄ…ca takie wielkie bele

Produkujaca prasy do słomy/zielonego

rumun19 napisał(a):
Cena takiej sipmy to 190.000 zł.

chyba 19 tys bo taki gosciu blisko mnie sobie kupil na usługi bo kombajnem mu mało :mryellow:
PS
rumun19 napisał(a):
wielkie bele złomy

Nie wiedzialem że złom można belować

Autor:  rumun19 [ Wto, 09.05.2006, 16:05 ]
Temat postu: 

Nie naprawde 190.000.Tyle pisze W RPT.
Image

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 11:22 ]
Temat postu: 

Dodam jeszcze fotki NH
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Autor:  pardon [ Czw, 11.05.2006, 11:30 ]
Temat postu: 

rumun19 napisał(a):
Dodam jeszcze fotki NH


nie lepiej załozyć nowy temat odnośnie tego modelu tej firmy :wink: ?

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 11:31 ]
Temat postu: 

Jeszcze dodam znalezione Claasa Quadrant-poĹĽeracza hektarĂłw
Image
Image
[img]wondrak.at/ezimagecatalogue/catalogue/variations/1258-400x500.jpg[/img]
Image
A oto komputerek który steruje całą presą.
Image

Autor:  ixxos [ Czw, 11.05.2006, 12:45 ]
Temat postu: 

rumun19 woli dokładać nowe materiały do już istniejących tmatów,
nie lubi się chłopak wybijać :/
SkromniĹ›

Acha napiszcie mi jednÄ… rzecz
kiedy stosuje się np te do wielkich bali okrągłych a kiedy te kostki,
jakie to ma znaczenie i od czego zaleĹĽy

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:06 ]
Temat postu: 

ixxos od własnego gustu,jedni wolą mieć kostkujace a drudzy owalne,ale na wielgaśne gospodarstwa sprawdzają sie o niebo lepiej kostkujace poniewaz nparawde mocno sprasowują tą słome

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:18 ]
Temat postu: 

A i owalne sie stosuje do sianokiszonki,którą potem sie owija specjalną folią,a wielogabarytowej słomy sie juz raczej nie owija
ixxos zobacz sobie te zdjęcia,jakie są te naprawde bele
Image
Image

Autor:  pardon [ Czw, 11.05.2006, 13:28 ]
Temat postu: 

to zalezy rĂłwnieĹĽ od tego jak dostosowane sÄ… magazyny i ciÄ…gi transportowe... moim zdaniem kostki sÄ… bardziej uniwersalne poreczniejsze i ergonomiczne

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 13:33 ]
Temat postu: 

No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal

Autor:  polac [ Czw, 11.05.2006, 13:49 ]
Temat postu: 

Cytuj:
No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal

A pozatym do bel trzeba mieć specjalną rozwijajarkę

Autor:  rumun19 [ Czw, 11.05.2006, 14:01 ]
Temat postu: 

No która kosztuje nie małe pieniadze,ale presa wysokiego zgniotu kosztuje nie małe pieniądze.Nawet kilkaset tys zł.

Autor:  Szakall69 [ Pią, 12.05.2006, 10:04 ]
Temat postu: 

Ja widziałem większe bele ale okrągłe , tego typu maszyny maja " skromniejsi " rolnicy i ta kostka słomy jest nie wielka ( mniejsza do tych tutaj) To zależy co potem sie z tym robi :wink:

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/